Temos
Pasimatymai be įsipareigojimų, suderinamumo testai ir kiti metodai, padedantys permąstyti romantiškus santykius.
Šiandieniniame pažinčių svetainių ir programėlių pasaulyje rasti tinkamą partnerį gali būti sudėtinga. Daugelis žmonių šį procesą vadina varginančiu ir lygina jį su ėjimu per minų lauką arba loterija. Ir jei per pastaruosius kelerius metus bent kartą ėjote į pasimatymą su nepažįstamuoju, žinote, apie ką kalbame. Galbūt turite net porą kraupių vakarėlių istorijų.
Tačiau vaikino ar merginos paieškos neturi būti varginančios. Ji gali būti jaudinanti, romantiška ir švelni, nepriklausomai nuo jūsų amžiaus ar ankstesnės pasimatymų patirties. Tam nebūtina sugalvoti aiškios strategijos, tačiau gali tekti pakeisti savo požiūrį į situaciją.
Užuot žiūrėję į paieškos procesą kaip į prievolę, vertinkite jį kaip galimybę rimtai pagalvoti apie tai, ko norite iš gyvenimo ir su kuo norite jį praleisti. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums pakeisti požiūrį į pasimatymus ir pažinčių užmezgimą.
1. Nepasikliaukite universaliu požiūriu
Pastangos susirasti partnerį nesibaigia tą pačią akimirką, kai užsiregistruojate populiariose svetainėse. Tai tik trijų punktų plano dalis. Be pažinčių internetu, jis apima ir pažinčių užmezgimą realiame gyvenime bei draugų ir kolegų, galinčių supažindinti jus su tinkamu žmogumi iš savo aplinkos, pagalbą. Visa tai padidins jūsų sėkmės galimybes.
2. Nedvejokite, bet ir neskubėkite
Jei susipažinote su vaikinu ar mergina internetu ir manote, kad jūsų santykiai turi potencialo, neatidėliokite susirašinėjimo etapo ir suplanuokite asmeninį susitikimą. Tačiau ir neskubėkite. Kartais ilgi ir laimingi santykiai vystosi lėtai, o pradžioje juos lydi sunkumai. Dėl skubotų išvadų galite nutraukti ryšį su geru ir jums tinkančiu žmogumi.
3. į pasimatymus žiūrėkite taip pat rimtai, kaip į darbą
Skirkite paieškoms tiek pat energijos, kiek ir karjerai. Tinkamo partnerio paieška reikalauja laiko ir pastangų. Jei esate pasirengęs skirti laiko ir pastangų, jūsų investicijos anksčiau ar vėliau atsipirks.
4. Skirkite laiko mokymuisi apie save
Mūsų smegenys baigia formuotis tik sulaukus 25-30 metų. Ir viena iš paskutiniųjų subręsta prefrontalinė žievė, kuri atsakinga už planavimą, prioritetų pasirinkimą ir sprendimų priėmimą. Remiantis statistiniais duomenimis, tie, kurie susituokė būdami 20-ies, 50 % dažniau išsiskiria nei tie, kurie laukė bent iki 25-erių. Taigi laiką tarp 20-ies ir 30-ies metų geriausia išnaudoti tam, kad susitvarkytumėte save, savo norus ir poreikius. Ir net jei jau seniai perkopėte trisdešimtmetį, savęs pažinimas jums bus tik į naudą.
5. Pasinaudokite pasimatymu kaip galimybe suartėti su žmogumi be įsipareigojimų
Dažnai galvojame, kad tikra meilė turi atitikti kažkokią didingą romantinę schemą ir kad vieninteliai prasmingi santykiai yra tie, kurie veda į santuoką ar ilgalaikį įsipareigojimą. Žinoma, galima prisiimti atsakomybę ir siekti rimtų santykių. Tačiau taip pat gerai yra atidėti šį scenarijų į šalį.
Kad pasimatymai neatrodytų kaip nuobodi užduotis, žiūrėkite į juos kaip į galimybę susipažinti su žmogumi, kurio kitaip niekada nepažinotumėte. Tai gali būti draugiška ar romantiška, fizinė ar intelektuali pažintis. Tai gali trukti vieną valandą arba dešimt metų. Gali būti, kad daugiau niekada nebesusitiksite, bet kartu praleisite puikų vakarą, kurį prisiminsite su meile. Nuoširdaus bendravimo akimirkos ir mus pačius, ir kitus padaro sveikesnius ir laimingesnius.
6. Prieš eidami į pasimatymą atlikite suderinamumo testą
Prieš kiekvieną pasimatymą pasiūlykite paskambinti su įjungtu fotoaparatu. Nenorėdami bendrauti vaizdo formatu, turėsite peno apmąstymams. O jei vaizdo skambutis įvyks, galėsite prisistatyti asmeniškai, paflirtuoti, užduoti svarbius klausimus ir iš karto paskirti (arba ne) susitikimo datą. Tai padės išvengti nemalonių pasimatymų ir įtempto bendravimo, dėl kurio paaiškėja, kad turite skirtingas vertybes.
7. Sumažinkite lūkesčių skaičių nuo pirmojo pasimatymo
Tegul jis būna tik vienas – gerai praleisti laiką. Iš karto nenuspręskite, ar turite bendrą ateitį. Pirmasis pasimatymas reikalingas tam, kad pamatytumėte, ar tarp jūsų yra esminis ryšys. Užuot klausę kito žmogaus “Ar nori šeimos?”, paklauskite savęs: “Ar man smagu? Ar noriu dar kartą tave pamatyti?”
Kai užduodate rimtus klausimus, norėdami įsitikinti, ar vaikinas arba mergina atitinka jūsų gražios ateities viziją, ar ne, paverčiate jį arba ją priemone savo dienotvarkei įgyvendinti. “To vienintelio” arba “tos vienintelės” paieškos daro didelį spaudimą tiek jums, tiek kitam asmeniui. Jei pasimatymą paversite darbo pokalbiu, tokia aplinka užgesins bet kokią kibirkštį.
Be to, tokiu būdu susidarysite nuomonę apie asmenį dar prieš jį iš tikrųjų pažindami. Pirmojo pasimatymo metu neturite pakankamai informacijos, kartais net nežinote, ar norite eiti į antrą pasimatymą. Todėl neturėtumėte stengtis iš karto nuspręsti, ar žmogus tinka jūsų ateičiai – tai atitraukia jūsų dėmesį nuo dabarties.
Daugelis žmonių mano, kad “laikrodis tiksi” ir kad jie negali sau leisti gaišti laiko. Tačiau tai yra deficitinio mąstymo pasekmė, kuri per pirmąjį pasimatymą sukuria desperacijos atmosferą, kuri, aišku, nelems antrojo pasimatymo.
8. Sutelkite dėmesį į kokybę, o ne į kiekybę
Būkite išrankūs. Tai nereiškia, kad reikia sudaryti ilgą kriterijų, kuriuos turi atitikti potencialus partneris, sąrašą. Pagalvokite apie tai, kokį gyvenimą norėtumėte gyventi šalia žmogaus ir kokiomis savybėmis tas žmogus turėtų pasižymėti. Taip geriau suprasite, kas jums tinka. Kuo geriau suprasite savo tikruosius troškimus, tuo lengviau jums bus pasirinkti partnerius, kurie padės juos įgyvendinti.
9. Būkite pasirengę sunkumams
Tapkite pesimistais. Žmonės dažnai būna šokiruoti, kiek nusivylimo ir kančių lydi partnerio paieškas. Įsivaizduodami, kad viskas greičiausiai bus baisu, kol pasidarys gerai, galėsite šiek tiek sumažinti tą stresą.
Numatydami sunkumus, galite jiems pasiruošti. Kokios paramos jums prireiks, jei jūsų žinutės bus ignoruojamos? Su kuo galėsite pasikalbėti, jei per pasimatymą išgirsite ką nors baisaus, pavyzdžiui, “Tu man nepatinki”? Taip nutinka, ir tai bjauru. Pasiruošimas blogiausiam padės greičiau susidoroti su nusivylimu. Svarbiausia – nepaskęsti tokiose mintyse: “Man taip niekada nenutiks”. Tai kategoriška ir tikrai netiesa.
10. Padėkite telefoną į šalį
Kai per pasimatymą padaroma nemaloni pauzė, galite automatiškai griebtis telefono, kad patikrintumėte, ar nėra naujų žinučių. Tačiau geriau jį padėti į šalį ir susitelkti į bendravimą su kitu asmeniu. Jei jis ar ji dažnai patys žiūri į ekraną, pajuokaukite, kad tai pastebite, ir pasiūlykite kartu padėti telefoną į šalį.
Pvz: “Aš atlieku eksperimentą ir bandau neliesti telefono per pasimatymus. Išbandykime, kas ilgiau išsilaikys? Pralaimėtojas sumoka už gėrimus.”