Skip to main content

Nors saulėtų dienų visi laukia ir noriai mėgaujasi karštomis bei maloniomis dienomis, tačiau reikėtų nepamiršti tokiomis dienomis tykančio pavojaus – kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių. Būtent saulės vonios gali sukelti nemažai odos problemų ar net lemti odos vėžio atsiradimą.

Kad užkirsti kelią nemaloniems odos nudegimams, priešlaikiniam senėjimui, sausumo pojūčiui ir kitiems neigiamiems simptomams, kurie atsiranda persikaitinus saulės spinduliuose, rekomenduojama naudoti apsauginius kremus nuo saulės.

Grožio rinkoje tikrai netrūksta pasiūlos – gamintojai siūlo įvairios konsistencijos ir paskirties apsauginių kosmetikos priemonių tiek kūnui, tiek veidui. Todėl išsirinkti produktą, kuris tiktų jūsų odai gali būti sudėtinga. Vienos didžiausių Lietuvoje profesionalios kosmetikos parduotuvių KlipShop ekspertai dalijasi naudingais patarimais, kurie padės įsigyti tinkamą jums apsaugą nuo saulės.

1. Pasitikrinkite, ar kremas saugo nuo visų kenksmingų saulės spindulių

Ultravioletiniai saulės spinduliai gali būti kelių rūšių – UVA ir UVB. Verta žinoti, kad UVA – tai spinduliai, kurie prasiskverbia giliai į odą, o UVB – veikia išorinį odos sluoksnį ir veikia odos spalvą, kitaip sakant, skatina įdegį. Abiejų rūšių spinduliai kenkia odai, todėl jei norite užsitikrinti visokeriopą ir stiprią odos apsaugą, reikėtų rinktis nuo saulės apsaugančias kosmetikos priemones, kurios saugo tiek nuo UVA, tiek nuo UVB poveikio.

Dažniausiai kosmetikos gamintojai ant produkto pakuotės ar instrukcijoje nurodo, nuo kokių spindulių apsaugo produktas. Todėl pasirinkti tinkamą nebus sudėtinga.

2. Pasirinkite tinkamo stiprumo apsaugą

Nuo saulės apsaugančios kosmetikos priemonės turi SPF filtrus. Tai yra apsaugos nuo saulės faktorius, kuris nurodo, kad kremas ar kita priemonė sugeria ultravioletinius spindulius ir saugo odą nuo nemalonių bei žalingų odos nudegimų. Todėl būtina žinoti, kad kremas nuo saulės turi būti žymimas SPF raidėmis ir skaičiumi.

Būtent skaičius nurodo, kokio stiprumo yra nuo saulės ir nudegimų apsaugantis filtras. Šį skaičių reikėtų padauginti iš 10 ir gausite minučių skaičių, kurį galite saugiai praleisti saulėkaitoje, apsaugoti nuo UV spinduliuotės. Pavyzdžiui, SPF30 kosmetika apsaugotų odą 300 minučių.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į savo odą. Jei ji yra itin šviesi, jautri, tuomet reikėtų naudoti priemones su kuo didesniu SPF filtru. Tamsiaodėms SPF filtro skaičius gali būti ir mažesnis.

3. Pasirinkti filtrų tipą

Kremai nuo saulės gali turėti tiek fizinį, tiek cheminį filtrą. Fizinis filtras sudaro barjerą tarp odos ir saulės spindulių ir taip neleidžia UV spinduliams prasiskverbti bei pakenkti odai – nudeginti, sudirginti, įdegti. Fiziniai filtrai mažiau dirgina odą, todėl dažniausiai yra tinkamiausi vaikų odai, nes jos nedirgina, o dėl savo geros sudėties tinka ir nėščiosioms bei žindančioms moterims.

Cheminis filtras veikia kiek kitaip, tarsi veidrodis. Jis atspindi šviesą. Vienas iš didžiausių privalumų yra tai, kad cheminis filtras daug lengviau pasiskirsto ant odos, yra lengvesnės tekstūros, juo pateptai odai galima be vargo atlikti makiažą, o dėl savo savybių šis filtras nepalieka baltų dėmių ir pėdsakų ant odos.

Labai svarbu pabrėžti, kad cheminis filtras odos įsisavinamas tuoj pat, na o fiziniai filtrai odos įsisavinami ilgiau, tačiau ir apsaugo ją gerokai ilgiau.

4. Pasidomėti atsparumu vandeniui

Jei kremą ar kitą produktą, kuris apsaugo nuo kenksmingų saulės spindulių planuojate naudoti paplūdimyje, prie ežero ar kitaip aktyviai pramogaujant, pravartu pasidomėti, ar jis yra atsparus vandeniui. Būtent vanduo gali nuplauti kosmetiką nuo odos ir ji vėl taps pažeidžiama karštų saulės spindulių. Todėl rekomenduojama po maudynių iš naujo aplikuoti kremą nuo saulės arba rinktis tokį, kuri yra atsparus vandeniui. 

Tuomet nereikės sukti galvos dėl gausaus prakaitavimo ar trumpų maudynių, nes apsauginis odos poveikis išliks. Žinoma, net ir naudojant vandeniui atsparų kremą nuo saulės reikėtų kas kelias valandas arba rečiau iš naujo pasitepti kremu, kad oda nebūtų pažeista UV spinduliuotės.

Be viso to, labai svarbu atkreipti dėmesį, kad kūno, o ypač veido, odą būtina saugoti nuo kenksmingo saulės spindulių poveikio ir šaltuoju metų laiku, nes nors karščio nejaučiame, tačiau UV spinduliai vis vien kenkia mūsų veido ar kūno odai.

5. Pasirinkite veido odos tipui tinkamą priemonę

Tai yra ypač svarbu tada, kai kalba apie kremą nuo saulės veido odai. Kaip ir renkantis įprastą veido kremą, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokiam odos tipui yra skirtas apsauginis nuo saulės kremas. Riebiai odai vertėtų rinktis lengvesnės tekstūros, porų nekemšantį kremą su SPF filtru. 

Sausai odai reikės kiek kitokio efekto – labiau drėkinančio. Todėl vertėtų rinktis produktą, kuris intensyviai drėkintų, gerai apsaugotų su UV spinduliuotės.

Kokybiškas veido kremas su SPF filtru gali būti naudojamas prieš atliekant dieninį makiažą. Tai yra labai svarbu, nes įprastai makiažo priemonės neapsaugo nuo žalingo odai saulės spindulių poveikio, todėl oda gali nukentėti.

Taigi, vadovaujantis šiais patarimais bus gerokai lengviau išsirinkti tinkamą apsaugą nuo saulės kūnui ir veido odai. Pravartu namuose turėti net kelis produktus, kuriuos būtų galima pasirinkti pagal planuojamas veiklas ar metų laiką. Įprastai vasarą reikia gerokai stipresnio nuo UV spindulių apsaugančio SPF filtro, na, o žiemą pakaks ir silpnesnio filtro. Tačiau bet kokiu atveju, norint išvengti priešlaikinio senėjimo, nudegimų bei kitų nemalonių simptomų, būtina kremą nuo saulės ar kitus produktus naudoti kasdien.