Temos
Nelengva būti maloniu pašnekovu.
1. Prilipimas prie išmaniojo telefono
Šį punktą galima būtų pavadinti “išsiblaškymu” arba “nesusikoncentravimu į pokalbį”. Tačiau su šia problema dažniausiai susiduriate, kai pašnekovo rankose yra išmanusis telefonas. Šiuo atveju asmuo nelemia pasaulio likimo ir jam nereikia palaikyti ryšio. Jis gali tiesiog slinkti per savo socialinės žiniasklaidos kanalą ar “Messenger” žinutes.
Daugelis žmonių taip elgiasi ne iš pykčio, ne todėl, kad jiems neįdomus žmogus, su kuriuo jie kalbasi, ar kad jo negerbia. Tiesiog telefonas tapo mūsų rankų pratęsimu, ir jei nustosime nuolat žiūrėti į ekraną, galime susidurti su nerimu.
Tačiau jei norite maloniai pasikalbėti, geriau palikite įtaisą rankinėje arba kišenėje. Šis prietaisas mažiau blaško dėmesį ir leidžia skirti dėmesio priešais jus esantiems žmonėms.
2. Pertraukimas .
Kai žmonės kalba, jie nori ne tik klausytis, bet ir kalbėti. Pastarasis dažnai yra dar svarbesnis, nes padeda žmonėms perteikti savo mintis. Kai bendrauti patogu, kiekvienas turi teisę tai daryti, todėl žmonės išklauso vieni kitus net tada, kai jų mintys nėra šviežios. Tačiau tie, kurie pertraukinėja, gali sugriauti bet kokio dialogo magiją.
3. Nuolat girtis.
Pasakoti apie savo pasiekimus ir sėkmę yra normalu ir netgi naudinga. Ne visi tai mato tinkamai, bet tai ne jūsų problema. Problemos prasideda tada, kai asmuo pokalbyje su vieta, o ne vieta įterpia šią informaciją.
Tarkime, kas nors praneša, kad buvo paaukštintas. Braggartas negalės tylėti ir būtinai pasišaipys: “Čia aš esu, ir aš turiu. Bet koks pokalbis su juo palieka poskonį, tarsi būtum patyręs jo triumfo naudą. Žmonės susirenka pasikalbėti apie įvairius dalykus.
4. Visada giriasi.
Taip elgiasi slaptieji girtuokliai. Jie irgi atkreipia į save dėmesį, tik traukia, kokia bloga jų padėtis. Asmuo turi problemą – tai nieko tokio, bet asmuo, su kuriuo jis kalbasi, jos turėjo… Vėlgi: pokalbis neteikia naudos, todėl toks elgesys gali būti atstumiantis.
5. Pernelyg sudėtinga kalba.
Dauguma tų, kurie kada nors rašė esė ar kursinį darbą, žino, kaip paprastą trijų žodžių sakinį paversti daugiasluoksne, puslankiu sudaryta struktūra. Laimei, akademinių darbų stilius tai leidžia. Tačiau šnekamoji kalba yra kitokia ir neatsitiktinai išskirta kaip atskira kalbos sistema. Yra daug paprastų ir nebaigtų sakinių, žodžiai paprastesni. Net filologijos profesoriai nekalba taip, kaip rašo realiame gyvenime.Taigi, kai žmogus nuolat vartoja dalyvinius žodžius, antrosios knygos žodžius ir vardija knyginius terminus, tai suvokiama kaip nepatogus dalykas. Tokie pašnekovai, be abejo, nėra patys blogiausi pasaulyje, tačiau bendrauti su jais gali būti sunku.
6. Kitų žmonių istorijų pabaiga
Kai kas nors pasakoja istoriją ar anekdotą, o kitas žmogus žino jo pabaigą, įprasta, kad jis palinksi galva ir pasakys: “O, teisingai, tai juokinga”. Paprastai tai nesukelia jokios įtampos, priešingai, padeda suprasti, kad kitas žmogus turi kažką bendro.
Kai kalbasi trys ar daugiau žmonių, situacija neatrodo tokia nekalta. Pasakotojas kreipiasi į auditoriją, nors ir nedidelę. Jis nori sukelti jos juoką, siaubą, nuostabą. Asmuo, kuris į tai įsitraukia ir išduoda pabaigą, užsikloja antklodę ant savęs, nuvertina istoriją ir pavagia kažkieno kito šlovės akimirką. Tai nesąžininga ir nemalonu.
7. Užduoti nepatogius klausimus
Kalbėdami apie kieno nors netaktiškumą, jie dažnai pasitelkia stereotipinį tetos iš trečiojo pusbrolio ir pusseserės įvaizdį. Jie nenori su ja susitikti ir jos bijo. Ji užduos nepatogių klausimų: “Kodėl negali susirasti tinkamo darbo?”, “Kada bus vaikai?”. Jei nemalonu girdėti tokius dalykus iš giminaičio, tas pats bus ir iš kito žmogaus.
8. Būti pasyviai agresyviam.
Pasyvioji agresija gali pasireikšti įvairiai: nuolatiniu sarkazmu, komplimentais, įžeidinėjimais (“O, ta suknelė tau taip tiko, kai pagaliau numetei svorio”) ir pan. Tai sukelia nepatogumų pokalbyje, net ir tiems, į kuriuos tai nėra nukreipta.
Kartais pasyvi agresija naudojama kaip priemonė. Pavyzdžiui, spręsti tuos pačius netaktiškus klausimus. Tačiau jei dėl to oras tampa toks duslus, kad norisi atidaryti langą, nesistebėkite, kad kiti žmonės staiga ima galvoti apie kitus dalykus.
9. neprašytų patarimų teikimas
Saugu dalytis savo mintimis, kai asmuo aiškiai pasakė: “Man įdomu, ką tu apie tai galvoji, ką tu darytum”. Tačiau jei nebuvo tiesioginio klausimo, noras daryti gera atrodo kaip paprasčiausias chamizmas. Turėtumėte būti ypač atsargūs, ką tiesiogiai sakote apie asmenį: jo išvaizdą, gyvenimo situaciją ir pan. Tie, kurie geriau už kitus žino, kaip reikia gyventi aplinkiniams, paprastai yra nemėgstami.
10. Melo
Jei žmogus kartais sako netiesą, tai verčia abejoti viskuo, ką jis sako. O kas norėtų kalbėtis su žmogumi, kurio teiginiuose sunku rasti tiesos?