Temos
Tobulos poros kontrolinis sąrašas.
1. Atvirai pasakykite apie savo jausmus
Jūsų partneris neturėtų spėlioti, ką jam ar jai jaučiate ir kaip jus domina santykiai. Todėl stenkitės kasdien priminti jiems apie savo jausmus. Meilės prisipažinimai ir padrąsinimo žodžiai niekada nėra nereikšmingi.
2. Pateikite aiškią santykių apibrėžtį
Dviprasmiškumas lemia nesusikalbėjimą. Tai puiki aplinka nepagrįstiems lūkesčiams ir įžeistiems jausmams. Jei rimtai apie tai galvojate, pasakykite tai. Nebūkite abejingi. Leiskite sau atsiverti partneriui ir išsakykite savo ketinimus.
3 Nedelsdami atsakykite į pranešimus.
Kai kurie žmonės mano, kad greitis neturi reikšmės. Kai kurie žmonės vertina savo svarbą kitam asmeniui pagal tai, kaip greitai gauna atsakymą.
Žinoma, tai nereiškia, kad turėtumėte būti prilipę prie telefono ir jaustis kalti, jei per 15 minučių neatsakote į žinutę. Tačiau palikti žinutę neatsakytą kelias valandas ar net dienas taip pat nėra gera mintis. Reaguokite greitai ir reguliariai, kad partneris žinotų, jog jums rūpi.
4. Dalyvaukite
Kai ketinate leisti laiką kartu, padėkite telefoną į šalį ir visą dėmesį skirkite partneriui. Parodykite jam ar jai, kad džiaugiatės, jog esate šalia jo ar jos, ir visiškai išgyvenate šią akimirką. Palaikykite akių kontaktą ir neleiskite, kad pašalinės mintys blaškytų jūsų dėmesį. Jei jums skubiai reikia pereiti prie ko nors kito, pavyzdžiui, darbo reikalų, paaiškinkite tai partneriui.
5. Klausytis
Šis patarimas atrodo akivaizdus, bet jis tikrai veikia. Kai mergina skundžiasi dėl nemalonaus bendradarbio, nekeiskite temos. Kai vaikinas pasakoja apie bjaurų trenerį sporto salėje, klausykitės iki galo. Tai, kas svarbu kitam žmogui, turėtų būti svarbu ir jums.
Per bet kokią diskusiją, o ypač per konfliktus, pasistenkite išsiaiškinti, ką tiksliai jūsų partneris nori jums pasakyti. Kai kurie žmonės turi įprotį nesiklausyti, o formuluoti atsakymą galvoje, kol kitas žmogus kalba. Išjunkite smegenis ir sutelkite dėmesį į tai, kad suprastumėte mylimo žmogaus požiūrį ir jausmus.
6. domėjimasis, kaip sekasi dieną.
Stenkitės pažinti savo partnerį taip pat gerai, kaip ir savo tėvus ar geriausius draugus. Kas vyksta jo gyvenime? Kaip sekasi darbe? Ką jis galvoja? Kaip jam sekasi įveikti kasdienį stresą? Kokias problemas galite jam padėti išspręsti?Tapkite savo partnerio, su kuriuo dalijatės slapčiausiais jausmais, patikėtiniu. Taip sukuriamas tikras intymumas ir pasitikėjimas.
7. Atsisakykite bandymų laimėti ginčus
Jei pagrindinis žmogaus tikslas – laimėti kiekvieną ginčą, vadinasi, jis negali mąstyti globaliai. Konflikto tikslas – išklausyti kiekvienos pusės nuomonę, neužgauti niekieno jausmų ir galiausiai parengti planą, kaip ateityje sumažinti nusikaltimų skaičių.
Nustokite kiekvieną kartą įrodinėti, kodėl esate teisus, ir bet kokia kaina ginti savo požiūrį. Pradėkite siekti tikro supratimo.
8. Užjausti, net jei nuomonės skiriasi.
Poros neprivalo dėl visko sutarti. Kai jūsų partneris skundžiasi dėl problemos, kuri, jūsų manymu, yra išgalvota, neskubėkite jo įtikinti, kad jis klysta ir kalba nesąmones. Esate skirtingi žmonės ir neprivalote į viską žiūrėti vienodai.
Įsijauskite į partnerio vietą ir pabandykite suprasti, kaip jis mąsto, kodėl jis mato tam tikrą situaciją būtent taip ir kodėl ji verčia jį taip jaustis. Išsiaiškinę priežastį, galite pakeisti savo elgesį taip, kad daugiau nebeskaudintumėte partnerio.
9. Kasdien rodykite savo jausmus
Pabučiuokite savo draugą ar vyrą į skruostą, kai jis išeina į darbą. Apkabinkite savo draugę ar žmoną, kai ji gamina maistą. Siųskite trumpąją žinutę vidury darbo dienos ir pasakykite, kad jos pasiilgstate. Palaikykite romantiškus santykius, kad mylimas žmogus jaustųsi mylimas ir geidžiamas.
Jei dažnai ir atvirai rodote savo jausmus privačiai, bet viešumoje esate santūrus, tai gali sugėdinti jūsų partnerį. Stenkitės parodyti savo meilę ir rūpestį kitų akivaizdoje, pavyzdžiui, laikydami partnerio ranką arba apkabindami jo pečius. Žinoma, nebent jis neprieštarauja.
10. Atlikite kai kuriuos namų ruošos darbus
Kiekvienas turi vienodai prisidėti prie bendros erdvės jaukumo ir tvarkos kūrimo. Aktyviai dalyvaukite gaminant maistą, valant ir atliekant kitus namų ruošos darbus. Nieko nėra patraukliau už partnerį, kuris su jumis dalijasi namų ruošos darbais, o ne elgiasi kaip vaikas, kuriuo reikia rūpintis.
11. Supažindinkite savo partnerį su artimaisiais
Svarbiausi jūsų gyvenimo žmonės turėtų būti supažindinti vieni su kitais. Jūsų partneris bus dėkingas, jei supažindinsite jį su šeima ir draugais ir suteiksite jam galimybę susipažinti su žmonėmis, dėl kurių esate toks, koks esate.
12. imtis iniciatyvos
Neverskite savo partnerio nuolat kurti planų jums abiem. Kartkartėmis ženkite pirmą žingsnį, sugalvokite pasimatymų idėjų ir rašykite nelaukdami klausimų ar pasiūlymų.
13. Pakeiskite savo elgesį socialinėje žiniasklaidoje
Daugeliui žmonių nepatinka, kai partneriui patinka mielų merginų ar vaikinų nuotraukos. Vienas dalykas – laikyti žmogų patraukliu, bet niekaip neatskleisti savo minčių. Atvirai atiduoti širdį ar parašyti komentarą – dar vienas dalykas. Gali atrodyti, kad ne tik domitės savo partneriu, bet ir inicijuojate kontaktą su kitu asmeniu.
Verta aptarti šią problemą ir pabandyti pakeisti savo įprastą elgesį socialinėje žiniasklaidoje, jei tai skaudina jūsų partnerį.
14. Niekada nešaukite.
Jokiomis aplinkybėmis nekelkite balso. Apie pyktį, nusivylimą ir nepatenkintus poreikius visada galima pranešti kitais būdais. Rėkimas gąsdina ir automatiškai perjungia kitą asmenį į “mušk arba bėk” režimą. Tai ne tik trukdo kitam asmeniui iš tikrųjų išgirsti vienas kitą, bet ir didina tikimybę, kad bus pereita prie įžeidinėjimų.
15. Atpažinkite savo partnerio prisirišimo tipą
Psichologai nustatė keturis prisirišimo tipus, nuo kurių priklauso, kaip užmezgame ir išlaikome romantiškus santykius. Verta ištirti ne tik partnerio, bet ir savo prisirišimo tipą. Taip sužinosite, su kokiu elgesiu ir sunkumais galite susidurti ir kaip jų išvengti.
16. Rūpinkitės savo partnerio jausmais
Pikti juokeliai, kandus sarkazmas, žodinis įžeidinėjimas ir šiurkštūs komentarai per ginčus gali turėti neigiamos įtakos partnerio savigarbai ir ilgam palikti nemalonius pėdsakus. Kad ir kaip pyktumėte, neskaudinkite mylimo žmogaus žodžiu ar net fiziškai. Stenkitės išlikti meilūs ir geri, net kai esate nusiminę.
17. Savo partnerio gerovę paverskite savo prioritetu
Dažniau galvokite apie tai, kas jam ar jai geriausia, kas atneš laimę ar bent jau sumažins diskomfortą. Pasistenkite taip mąstyti net ir tada, kai santykiai klostosi blogai. Paprastą partnerį nuo gero skiria gebėjimas rūpintis kitu žmogumi nepaisant visų sunkumų.
18. Domėkitės tuo, kuo domisi jūsų partneris.
Galbūt jūsų mergina mėgsta žiūrėti “TikTok” vaizdo įrašus su odos priežiūros patarimais arba jūsų vaikinas yra aistringas futbolo sirgalius, kuris iš naujo žiūri geriausius Pasaulio futbolo čempionato įvarčius. Net jei jums asmeniškai visai neįdomu, aktyviai dalyvaukite pokalbiuose, kuriuos jūsų partneris pradeda degančiomis akimis. Viena vertus, geriau jį pažinsite. Antra, nėra nieko blogiau, nei jaustis taip, tarsi su tavo mylimu hobiu būtų elgiamasi kaip su šlamštu.
19. Išlaikykite savo nepriklausomybę
Suteikite savo partneriui galimybę gyventi savo gyvenimą. Įvertinkite jo norą užsiimti mėgstamu hobiu, leisti laiką su draugais ar vienumoje. Darykite tą patį.
Kiekvienas turėtų turėti savo pomėgių ir aistrų už poros ribų. Dėl to bendras gyvenimas tampa šviesesnis ir turtingesnis. Priešingu atveju yra tikimybė pakliūti į priklausomų santykių spąstus.
20. Kalbėkite partnerio meilės kalba
Meilės kalba yra mėgstamas būdas išreikšti jausmus kitam žmogui. Pavyzdžiui, kai kuriems žmonėms reikia nuolat girdėti “aš tave myliu”, o kitiems svarbus fizinis kontaktas. Išsiaiškinkite partnerio pageidavimus ir reguliariai suteikite jam tai, ko jam reikia.
21. Pirmenybę teikite partnerio malonumui
Pasirūpinkite, kad seksas būtų malonus jums abiem. Pavyzdžiui, tyrimai rodo, kad tik 18 proc. moterų patiria orgazmą nuo vaginalinio įsiskverbimo. Atvirai kalbėkite apie kiekvieno pageidavimus ir pasistenkite juos patenkinti.
22. Gerbti asmenines ribas
Tai galioja ir sekso, ir visose kitose situacijose. Jei jūsų partneris neturi nuotaikos išeiti ar ką nors veikti kartu, nereikalaukite to. Neturėtumėte versti kito asmens daryti tai, ko jis nenori.
23. Padidinkite savo partnerio savivertę
Užtikrinkite, kad jis žinotų, kaip labai vertinate jo fizines, emocines, intelektines ir asmenines savybes. Padėkite jam jaustis patraukliam ir seksualiam ir niekada nekomentuokite jo išvaizdos. Stenkitės palaikyti savo partnerį ir padėti jam išsiugdyti sveiką savivertę.
24. Atverkite savo vidinį pasaulį
Leiskite partneriui jus pažinti. Pasidalykite viskuo, kas jus neramina, džiugina ar įkvepia. Nebijokite kalbėti apie savo jausmus, pažeidžiamumą ir tai, ko bijote santykiuose. Kuo labiau atsiveriate, tuo geriau partneris atspindi tikrąją jūsų asmenybę ir tuo stipresnis tampa jūsų tarpusavio ryšys.
Ši taisyklė galioja ir atvirkščiai. Tyrinėkite mylimo žmogaus mintis, jausmus, svajones ir baimes. Susikurkite bendrą ritualą ir reguliariai organizuokite klausimų ir atsakymų vakarus, kurių metu klausinėkite vienas kito apie viską, kas jus domina.
25. Išmokite atsiprašyti.
Niekada nesakykite “Atsiprašau, jei jus įžeidžiau” arba “Atsiprašau, jei jus įžeidžiau”. Išmokite priimti ir gerbti kitų žmonių jausmus bei prisiimti atsakomybę už žodžius ir veiksmus, kurie skaudina jūsų artimąjį.
Kaip yra skirtingos meilės kalbos, taip yra ir skirtingos atsiprašymo kalbos. Sužinokite, kaip geriausiai atsiprašyti partnerio, kad jo dar labiau nesuerzinotumėte.
26. Malonios staigmenos
Savo draugei darbe asmeniškai nuneškite pietus iš jos mėgstamo restorano. Kai grįš namo, pavaišinkite savo vaikiną neįprasta vakariene. Retkarčiais raskite progų padaryti didelių ir mažų malonių gestų vienas kitam.
27. Pagalba sprendžiant problemas
Kai atsiduriame sunkioje situacijoje arba susiduriame su rimtu pasirinkimu, gali prireikti, kad mus išklausytų arba pasiūlytų problemos sprendimo variantų. Paklauskite, kas palengvintų jūsų partnerio gyvenimą ir kuo galite jam padėti, kai jam to reikia.
28. Parodykite sąžiningumą
Kalbėti apie savo poreikius ir norus gali būti sunku, ypač romantiškuose santykiuose. Tam trukdo noras įtikti partneriui arba siekis išvengti konflikto. Kartais sunku prašyti pagalbos, nes esame įpratę viską daryti patys.
Vis dėlto negalite tapti geru partneriu, jei nepasitikite kitu žmogumi. Stiprus ryšys paprasčiausiai neveiks. Todėl stenkitės sąžiningai pasakyti, ko tikitės iš santykių, ir leiskite savo partneriui rūpintis jumis, kaip ir jūs rūpinatės juo ar ja.
29. Nustokite daryti prielaidas.
Kai santykiai trunka ilgai, gali atrodyti, kad partnerį pažįstame taip gerai, kad galime skaityti jo mintis. Arba esame tokie tikri savimi, kad manome, jog jis pritaria absoliučiai visoms mūsų pažiūroms.
Abu įsitikinimai klaidingi, nes žmonės yra skirtingi. Jūsų partneris nėra tiksli jūsų kopija. Nesakykite sau, kad tiksliai žinote, ką jis ar ji galvoja ir kaip jis ar ji suvokia įvairias gyvenimo situacijas. Būkite atviri, nuolat užduokite klausimus ir domėkitės partnerio požiūriu.
30. Išlaikyti nuoseklumą
Sunku būti santykiuose, kai nežinai, ko tikėtis iš savo partnerio kitą akimirką. Visiems būna gerų ir blogų dienų. Vis dėlto įsitikinkite, kad jūsų žodžiai atitinka jūsų veiksmus, laikykitės pažadų ir nesakykite to, ko negalvojate. Jūsų partneris neturėtų spėlioti, kas su jumis vyksta. Jei jūsų požiūris į jį ar ją pasikeitė, pripažinkite tai.
31. Dirbkite su savimi
Kiekvieną dieną tobulėkite. Žinoma, kartais suklysite, pasielgsite neapgalvotai ir padarysite tai, kas skaudina jūsų partnerį. Tačiau taip nutinka nuolat, visiems ir kiekvienuose santykiuose. Svarbiausia, kiek esate pasirengęs keistis, prisitaikyti prie naujų aplinkybių ir tobulėti dėl savęs ir mylimo žmogaus.