Skip to main content

Gerą savijautą lemia įvairūs veiksniai, įskaitant gerai subalansuotą mitybą. Į savo mitybą įtraukite daug šviežių vaisių ir daržovių. Jie yra daugelio mineralų, reikalingų gerai sveikatai ir gražiai išvaizdai, šaltinis.

Juos galima valgyti salotų pavidalu, taip pat gaminti skanius, sveikus kokteilius. Daug įdomių kulinarinių įkvėpimų, be kita ko, galima rasti TikTok. Vienas šios platformos naudotojas parodė, kaip iš špinatų lapų ir lapinių kopūstų paruošti skanų kokteilį, kuris suteiks jums reikiamą vitaminų ir mineralų dozę.

Štai greitas rytinio kokteilio receptas

Tokiam kokteiliui paruošti užtruksite vos minutę. Jį pasigaminsite iš lengvai prieinamų ingredientų. Jis atrodo itin apetitiškai. Be to, jis puikiai tinka pirmiesiems pusryčiams arba kaip maistinis gėrimas per pertraukėlę darbe.

Pirmiausia į maišytuvą įmeskite saują špinatų ir lapinių kopūstų lapų, tada įdėkite griežinėliais supjaustytą mangą ir bananą. Tuomet į indą įberiat chia sėklų ir įpilat pusę stiklinės migdolų gėrimo. Įpilat truputį vandens ir galiausiai viską kruopščiai sumaišot maždaug 30 sekundžių.

Kaip toks kokteilis veikia kūną?

Tokio kokteilio savybių sąrašas labai ilgas. Pirmiausia jame esantys špinatai yra geležies ir folio rūgšties lobynas. Be to, juose yra didelė kalio dozė, kuri daro įtaką širdies veiklai ir padeda reguliuoti kraujospūdį.

Lapiniuose kopūstuose taip pat yra daug vertingų elementų, kurie teigiamai veikia organizmą. Šis augalas ne tik stiprina nervų ir imuninę sistemą, bet ir mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Kita vertus, mago pasižymi priešuždegiminiu ir antibakteriniu poveikiu bei lėtina odos senėjimą.

Negalima pamiršti ir daugybės chia sėklų, kurios laikomos tikru supermaistu, sveikatinamųjų savybių. Jos suteikia daug maistinių skaidulų, kurios reguliuoja virškinimą. Be to, jose, be kita ko, yra magnio, fosforo, kalio ir cinko, kurie teigiamai veikia plaukų ir nagų būklę.