Skip to main content

Dėl pandemijos vis daugiau žmonių persikelia dirbti nuotoliniu būdu. Tačiau namuose dažnai nėra vietos ar erdvės biurui, o dirbti iš savo lovos yra problemiška.

Šiame straipsnyje dizainerė Marija Čerkasova pasakoja, kaip įsirengti namų biurą, kuris tilptų net ir kukliame vieno miegamojo kambaryje.

Visus pristatomus interjero dizaino projektus sukūrė Maria Cherkasova.

Kaip skirti vietos namų biurui

Pastaruoju metu į mane kreipiasi vis daugiau klientų, norinčių susikurti darbo vietą namuose. Paprastai apsvarstome kelias galimybes.

Miegamasis. Šiame kambaryje paprastai yra vietos tualetiniam staliukui. Jei klientui reikia tik nedidelio nešiojamojo kompiuterio ir puodelio kavos darbui, galime naudoti tai, kas jau yra. Priešingu atveju pakeiskite lentelę pilna lentele.

Miegamasis yra geras pasirinkimas mini biurui, nes dažnai tai būna tyliausia vieta bute. Vienintelis trūkumas yra tas, kad žmogui gali būti sunku laiku persijungti, kad galėtų pailsėti ir išlaikyti ramybę bei atsipalaidavimą kambaryje.

Svetainė. Svetainė paprastai yra didžiausias buto kambarys, todėl joje lengva rasti vietos mini biurui. Pavyzdžiui, galite suprojektuoti atsilenkiančią ar išstumiamą spintelę korpusiniuose balduose: tarp lentynų, knygų spintų ir spintelių.

Kitas nebrangus variantas svetainėje – dirbti tiesiai prie valgomojo stalo. Tačiau šis sprendimas tinka tik žmonėms, neturintiems didelės ir triukšmingos šeimos, kitaip čia būtų sunku susikaupti.

Virtuvėje. Žmonės valgomojo stalą dažnai paverčia darbo vieta. Šis sprendimas turi rimtą trūkumą: tikėtina, kad likusi šeima užsuks čia užkąsti. Be to, virtuvėje visą laiką norisi “gerti arbatą”, todėl gali būti sunku susikaupti.

Mini biuras virtuvėje tinka vienišiems butų savininkams arba “pelėdoms”, kurie dirba naktimis, kai visi kiti miega.\

Balkone arba lodžijoje. Dažnai šioje buto vietoje dienos metu būna daug šviesos ir yra vietos nedidelėms lentynoms su dokumentais. Lodžija turėtų būti apšiltinta, kad dirbti mini biure būtų patogu ne tik vasarą.

Kas turėtų būti mini biure namuose’

Stalas. Daug laiko praleisite prie darbo stalo, todėl pravartu laikytis klasikinių gydytojų patarimų. Stalas turėtų būti bent 80 cm gylio, kad ant jo būtų galima laikyti kompiuterio monitorių arba nešiojamąjį kompiuterį pakankamu atstumu nuo akių.

Mažiausias biuro stalo dydis yra 60×120 cm. Iš tikrųjų ne visada įmanoma, kad jos būtų 120 cm ilgio, tačiau, kad būtų patogios, jų plotis turi būti ne mažesnis kaip 60 cm. Taip pat patartina nedirbti prie apvalaus stalo, nes prie jo alkūnės nusileidžia žemyn ir rankos greitai pavargsta.

Kėdė. Nepatogus sėdėjimas mažina darbingumą: sunku susikaupti, kai kojos ar nugara nuolat sustingsta. Ilgainiui bloga laikysena gali turėti įtakos ir jūsų sveikatai.

Rinkdamasis kėdę namų biurui, atsižvelgiu į kliento pageidavimus, ūgį ir sudėjimą. Vieni žmonės patogiai dirba ant minkštos sėdynės, kiti gali susikaupti tik ant kietos biuro kėdės. Taip pat svarbu, kad dirbant rankos ir keliai būtų sulenkti stačiu kampu. Šiam tikslui galima naudoti pėdkelnes ir pagalvėles.

Daiktų laikymo lentynos. Dokumentai ir darbo medžiaga visada turi būti lengvai pasiekiami. Mano nuomone, geriausias būdas – laikyti juos ištraukiamoje arba atlenkiamoje darbo vietoje, įmontuotoje į spintelę. Tai leidžia greitai rasti reikiamus daiktus ir rituališkai užbaigti kiekvieną darbo dieną: tiesiog uždarykite lentynas, kai baigsite dienos darbus.

Virš laisvai pastatomo rašomojo stalo galite įrengti lentynas byloms ir priedams. Taip pat mėgstu šalia jų padėti suvenyrų, nuotraukų, dekoracijų ar plakatų, kad palaikyčiau namų atmosferą.

Darbo vietos apšvietimas. Monitoriaus šviesos niekada nepakanka visavertei darbo vietai – ilgainiui dėl pusiau tamsos pradeda varginti akis arba skaudėti galvą. Tai reiškia, kad galite atsisveikinti su produktyvumu.

Apšvietimo taisyklės mini biure yra panašios į rekomendacijas dėl stalinės lempos moksleiviams: šviesa turėtų kristi į kairę ir skleisti 300-500 liuksų. Kad akys pernelyg greitai nepavargtų, siūlau viršutinę šviesą derinti su tokio pat ryškumo staline lempa.

Darnus mini biuras: išvada

Kad atnaujintumėte savo erdvę, nebūtina planuoti didžiulio remonto ir pirkti daug naujų baldų. Tinkamas tų pačių baldų derinys toje pačioje aplinkoje gali atrodyti visiškai skirtingai.

Visą darbo zoną galima sukurti atlikus nedidelius ir nebrangius erdvės pakeitimus. Pavyzdžiui, miegamajame galite pastatyti tualetinį staliuką, įmontuoti stalčių į baldą arba įdėti lentyną į atvirą lentynų spintą. Svarbiausia įsitikinti, kad visi pakeitimai dera prie bendro interjero ir nesukelia disonanso.