Skip to main content

Šie paslėpti priešai gali pakenkti jūsų piniginei ir sveikatai.

1. Čiužinys

Miego trūkumas gali sukelti sveikatos problemų ir net ankstyvą mirtį. Norint išvengti problemų, suaugusiam žmogui reikia 7-9 valandų miego. Tačiau ne visi turi supergalių užmigti bet kokiomis sąlygomis ir atsibusti pažadinti budrūs ir pailsėję. Paprastai žmogui reikia komforto, o čiužinys yra svarbus kintamasis šioje lygtyje.

Tačiau išsirinkti patogų čiužinį – tik pusė darbo. Laikui bėgant jis deformuojasi. Esame linkę miegoti toje pačioje vietoje ir panašiose padėtyse, todėl paviršiuje susidaro įpjovos ir iškilimai, o kūnas nebegauna tinkamos atramos.

Be to, čiužinyje, nepaisant paklodės, gali veistis dulkių erkutės, o tai kartais sukelia alergiją.

Be to, čiužiniai turi galiojimo laiką. Pavyzdžiui, pagal GOST, ortopedinio gaminio naudojimo laikas turėtų būti ne trumpesnis kaip penkeri metai. Tai reiškia, kad kai kurie modeliai po penkerių metų gali prarasti savo vartojimo savybes. Tačiau nedaug kas žiūri į eksploatavimo laiką, nurodytą ant tokių gaminių pakuočių.

Taigi, jei jums atrodo, kad jūsų čiužinys labiau primena daržą po apgamų invazijos nei angelišką debesėlį, turėtumėte jį pakeisti. Net jei jį įsigijote tik prieš kelerius metus.

2. Pagalvės

Su pagalvėmis viskas yra maždaug taip pat, kaip ir su čiužiniais. Atrodo, kad jos tarnauja visą amžinybę, tačiau iš tikrųjų jos gana greitai tampa nesaugios. Užpildas deformuojasi, pati pagalvė sugeria išskyras, joje apsigyvena dulkių erkutės.

Žinoma, skirtingai nei čiužinį, pagalvę galima skalbti. O jei ji ne plunksninė, ją galima skalbti automatine mašina. Tačiau vis tiek to negalima daryti neribotai. Taigi geriau pagalvę pakeisti, jei jaučiate, kad ji nebe tokia kaip anksčiau.

3. Skaitliukai

Daugeliu atvejų matavimo prietaisai padeda taupyti pinigus. Tai taikoma ir vandens, ir dujų skaitliukams. Tačiau kiekvienam prietaisui yra nustatytas laikotarpis, per kurį gamintojas garantuoja matavimų tikslumą. Jis nurodomas ant pakuotės. Pasibaigus šiam laikotarpiui, paprastai kviečiamas akredituotos įmonės specialistas, kuris patikrina prietaisą ir išduoda jo tinkamumą naudoti patvirtinantį dokumentą.

Tačiau jei prietaisas pradeda meluoti, jį reikia pakeisti. Tai būtina padaryti ir tuo atveju, jei matavimai apskritai nebeatvaizduojami arba prietaisas yra mechaniškai pažeistas.

Priešingu atveju valdymo įmonė arba išteklių tiekėjas, su kuriuo esate sudarę sutartį, ims mokestį pagal standartą. O tai greičiausiai bus daug daugiau, nei esate įpratę mokėti. Taigi laiku atliktas įsikišimas padės jums ir toliau taupyti pinigus.

4. Lašantys čiaupai

Šis punktas sklandžiai pereina iš ankstesnio. Turbūt esate girdėję patarlę: jei kur nors namuose laša vanduo, nebus pinigų. Čia yra logikos: skaitiklis fiksuos išlaidas – ir jums teks mokėti daugiau. O jei trūkus čiaupui užliesite kaimynus, nuostoliai gali kainuoti visą turtą. Taigi, laiku pakeiskite bet kokį nesandarų vandentiekį.

5. Vonios užuolaida

Nemalonus faktas: vonios kambaryje esančios užuolaidos yra terpė mikroorganizmams veistis. Laikui bėgant jos pasidengia vadinamąja biofilmu – sluoksniu, kuriame aktyviai dauginasi bakterijos. Ten taip pat randama ir sąlygiškai patogeninių “gyventojų”, galinčių pakenkti. Taigi užuolaidas reikėtų dažnai plauti ir periodiškai keisti naujomis.

6. Dūmų detektoriaus baterijos

Seriale “Tai mes” (angl. “This Is Us”) siužeto vingis pastatytas ant šio prietaiso. Prieš eidama į parduotuvę sutuoktinių pora tariasi, kad jiems reikia baterijų jutiklyje, o grįžę prisimena, kad jas pamiršo. Ant sienos pakabintas pistoletas iššauna – namas sudega.

Vidutiniškai į metus Lietuvoje kyla 8400 gaisrų, kuriuose žūsta daugelis žmonių. Kartais užtenka gaisro vieno kvadratinio metro plote, kad pasekmės būtų tragiškos. Taigi, jei turite dūmų detektorių, įsitikinkite, kad jis tinkamai veikia, tai svarbu.