Skip to main content

Dušai, šaldikliai ir šalti gėrimai yra jūsų draugai.

1. Atidarykite miegamojo duris

Oro cirkuliacija būtina, kad kambarys atvėstų. Todėl prieš eidami miegoti atidarykite miegamojo duris. Taip pat galite įjungti ventiliatorių. Taip oras judės ir neleis kauptis prakaitui.

2. Nevalgykite sunkaus maisto

Tai, ką valgome dieną, taip pat turi įtakos mūsų miego kokybei. Todėl ypač karštomis dienomis geriau nepersivalgyti ir rinktis lengvą maistą, kad organizmui nereikėtų virškinti suvalgyto maisto ir gaminti papildomos energijos.

3. Patalynę arba antklodės užvalkalą palaikykite šaldiklyje

Taip pat pravers rankšluostis, vandens buteliukas, o vaikams – minkštas žaislas. Idėja – atšaldyti vietą, kurioje miegosite. Pavyzdžiui, lengvai sudrėkinkite paklodę ar antklodės užvalkalą, išskalbkite jį ir kuriam laikui įdėkite į šaldiklį. Audinys turi būti vėsus ir šiek tiek drėgnas, bet ne toks drėgnas, kad sudrėkintumėte čiužinį.

4. Nusiprauskite po vėsiu dušu

Norėdami gerai išsimiegoti, turite sumažinti savo centrinę kūno temperatūrą. Norėdami tai padaryti, ilgai prauskitės po vėsiu dušu arba vonioje. Taip atsikratysite dienos prakaito ir riebalų, todėl oda galės geriau kvėpuoti.

5. Likus valandai iki miego gerkite šaltus gėrimus

Kaip ir šaltas dušas, atšaldyti lediniai gėrimai gali padėti sumažinti jūsų centrinę kūno temperatūrą. Tik negerkite alkoholio ar gėrimų su kofeinu – jie sutrikdys miegą.

6. Miegokite be drabužių

Taip jūsų kūnui bus lengviau atvėsti. Jei negalite miegoti be visko, rinkitės daiktus, pagamintus iš 100 proc. medvilnės. Šis audinys leidžia jūsų odai kvėpuoti ir nuvalo drėgmę.