Skip to main content

Nesitikėkite, kad problemos išsispręs savaime. Štai keletas patarimų, kaip ateinančiais metais būti laimingesniems ir mažiau pavargti.

1. Laikykitės mažai informacijos turinčios dietos

Jei jūsų darbas nesusijęs su informacijos srauto nukreipimu, jums nebūtina žinoti visų pasaulio naujienų ir įvykių. Šiuolaikinį žmogų kiekvieną minutę kasdien bombarduoja informacija – naujienlaiškiais, socialinės žiniasklaidos pranešimais, stumiamaisiais pranešimais. Daugeliu atvejų negalite niekuo padėti kito žmogaus sielvartui, tik pykstate arba užjaučiate, o šios neigiamos emocijos atima energiją ir mažina jūsų produktyvumą.
Nustatykite šaltinius, iš kurių gausite naujienų, ir apribokite juose praleidžiamą laiką. Kuo mažiau žinote, tuo geriau miegate. Ir ilgiau, jei eisite miegoti, užuot skaitę socialinės žiniasklaidos srautą.

2. Atsikratykite visų šiukšlių

Seni, negražūs ir nereikalingi daiktai daro patalpą netvarkingą, užgriozdina ją ir gadina nuotaiką. Pašalinkite problemos šaltinį ir užpildykite namus tik tais daiktais, kurių jums reikia arba kurie jums patinka.

3. Analizuokite, kam skiriate laiko

Laikas yra neatsinaujinantis išteklius, tačiau daugelis žmonių jį eikvoja labai neapgalvotai. Defragmentuokite savo dieną kaip kompiuterio kietąjį diską. Išsiaiškinkite, kaip per dieną galėtumėte perskirstyti savo laiką, kad liktų daugiau laiko maloniai veiklai.

4. Sudarykite tvarkaraštį

Nereikia maniakiškai kontroliuoti visų savo gyvenimo įvykių, tiesiog persirašykite darbų sąrašą į dienoraštį ir nustokite nerimauti, kad ką nors pamiršite. Nustatykite tinkamus terminus ir spręskite iškilusias problemas.

5. Užsirašykite idėjas

Genialios idėjos ne visada ateina į galvą tinkamu metu. Užsirašykite juos į užrašų knygelę, mobilųjį įrenginį, kur tik galite, kad jų nepamirštumėte. Kai kurios idėjos po kurio laiko nebeatrodys genialios, kitos gali pakeisti jūsų gyvenimą.

6. Paverskite savo namus tvirtove.

Pasirūpinkite, kad jūsų namai būtų saugi vieta. Apsupkite save jaukiais daiktais. Atimkite atsarginius raktus iš erzinančių giminaičių, kurie užsuka be įspėjimo. Leiskite sau išjungti telefoną arba bent jau įjungti tylųjį režimą.

7. Išsaugokite ekrano nuotraukas, kurios jus džiugina

Sukurkite aplanką, kuriame saugotumėte žinutes, kurios jus džiugina ir džiugina. Meilės prisipažinimai, viršininko pagyrimai, juokingos žinutės – visa tai pakels jums nuotaiką ir sugrąžins pasitikėjimą savimi, kai reikalai klostysis nesėkmingai.

8. Nustokite ginčytis

Nereikia bandyti įtikinti oponento, kad esate teisus (žinoma, nebent jums už tai mokama). Tai atima daug moralinės energijos ir laiko, o asmuo, su kuriuo ginčijatės, greičiausiai laikysis savo nuomonės.

9. Naudokite lovą tik pagal paskirtį

Darykite malonius dalykus lovoje, pavyzdžiui, miegokite, užsiimkite seksu ir valgykite picą su mėgstamu serialu. Priešingu atveju jūsų lova nebus atpalaiduojanti vieta dirbti ar skaityti naujienas.

10. Raskite būdą, kaip pabėgti nuo problemų

Be abejo, galite ką nors padaryti, kad bent trumpam atitrūktumėte nuo minčių, net jei tai būtų tik trumpas laiko tarpas. Pasirinkite mėgstamą filmą, pažiūrėkite juokingą paveikslėlį, sudėliokite dėlionę, nupieškite komiksų personažą. Sudarykite šių dalykų sąrašą ir laikykite jį po ranka, kad būtų galima jį panaudoti nenumatytiems atvejams. Naudokite jį, kai reikia greitai atsikratyti streso ir šiek tiek užsimiršti.

11.Kovokite su perfekcionizmu.

Ne viskas turi būti tobula. Kai kuriuos dalykus atlikti nesunku, kitų galima visai atsisakyti. Nustatykite prioritetus ir nesistenkite suvokti neaprėpiamos apimties.

12. Atviresnis jausmų reiškimas

Žinoma, ne kiekviena emocija reikia dalytis. Tačiau kai kuriais atvejais tai gali būti naudinga. Pirma, žmonės jus geriau supras. Antra, suprasite, kad baimės ir rūpesčiai jus kamuoja ne vienus. Trečia, rodydami savo emocijas psichologiškai atsipalaiduojate.

13. Skaityti daugiau knygų

Skaitymas mažina streso lygį, plečia akiratį, leidžia sužinoti ką nors naujo ir pabėgti nuo realybės į įsivaizduojamus pasaulius, kad bent trumpam pamirštumėte rūpesčius.

14. Išmokite susitaikyti su išsiskyrimu su žmonėmis

Draugystė baigiasi. Jūs abu vis dar galite būti nuostabūs žmonės, tik neturite nieko bendro. Atleiskite savo draugui ir nekaltinkite savęs dėl nieko.

15. Dažniau sakykite “taip”.

Tai nėra sutikimas pasivaikščioti tamsioje alėjoje su nepažįstamuoju. Bet prisiminkite, kiek kartų atsisakėte ko nors įdomaus tik iš įpročio? Esate atsakingas suaugęs žmogus, kurį kamuoja chroniškas nuovargis, ataskaitos ir terminai, tačiau kartais verta patirti nuotykių ir vėl pasijusti gyvam.

16. Išmokite pasakyti “ne”.

Būti geru visiems nepavyks, kartais reikia mokėti pasakyti “ne” net ir prašant pagalbos, jei tai bandymas atlikti kieno nors kito darbą savo rankomis.

17. Pažinkite save

Pradėkite vesti dienoraštį arba rašyti atsiminimus, sudarykite savo šeimos genealoginį medį, paragaukite visų vaisių ir sužinokite, kuris jums labiausiai patinka, atlikite temperamento testą – geriau pažinkite save.

18. Gyvenkite dabartyje

Planai yra gerai, tačiau gyvenimo atidėjimas nėra gera mintis. Malonu tikėti stebuklingu “rytoj”, “nuo pirmadienio” ir “naujaisiais metais”, tačiau nieko ypatingo neįvyks. Gyvenkite dabar.