Skip to main content

Niekas net neįtars, kad gėrėte.

Kaip alkoholio kvapas skiriasi nuo kofeino kvapo

Cigarečių dūmai ir alkoholio kvapas yra du skirtingi dalykai. Tačiau dažnai jie dera tarpusavyje ir papildo vienas kitą, suteikdami kvapui ypatingo patvarumo ir… aštrumo.
Alkoholio kvapas yra paprastas: jis išlieka tol, kol burnoje (ir ant dantų bei gomurio), stemplėje ar skrandyje yra alkoholio pėdsakų. Norint jo atsikratyti, paprastai pakanka išsivalyti dantis ir išsiskalauti burną.

Kita vertus, “afterbreath” yra klastingas. Jį sukelia etanolio skilimo produktai, kurie organizme atsiranda po to, kai kepenys perima karštųjų gėrimų apdorojimą kraujyje, t. y. maždaug po 60-90 minučių. Kai kurie iš šių skilimo produktų, pavyzdžiui, acto rūgštis, turi labai nemalonų kvapą. Visą šį nevirškinamą šlamštą organizmas pašalina trimis būdais: kvėpuodamas per plaučius, prakaituodamas per odos poras ir su šlapimu.

Štai kodėl beveik neįmanoma įveikti persivalgymo skalavimo skysčiu ar kramtomąja guma: ambra sklinda iš viso kūno, ne tik iš burnos.

Galiausiai per didelis kvėpavimas išgaruoja tik tada, kai organizmas visiškai suskaido ir pašalina visą alkoholį. Priklausomai nuo suvartoto alkoholio stiprumo ir kiekio, šis procesas gali trukti nuo dviejų valandų iki paros.

Tačiau nenusiminkite: vis dar yra būdų, kaip greitai atkurti gaivų burnos kvapą. Pradėkime nuo “lengvosios artilerijos”.

Kaip atsikratyti alkoholio kvapo

Jei neseniai išgėrėte stipraus gėrimo ir dabar jums tereikia įsitikinti, kad niekas aplinkui nejaučia kvapo.

Tačiau nepasikliaukite toliau aprašytomis procedūromis, kad apgautumėte policijos alkotesterį. Jie nepašalins alkoholio garų iš burnos, o tik užmaskuos kvapą, ir tik 15-40 minučių.

1. Valykite dantis

Geriausia naudoti dantų pastą su žudančiu mėtos kvapu. Tai ne tik pašalina alkoholio likučius nuo dantų, dantenų ir liežuvio, bet ir padeda pašalinti kvapą iš vietų, kurių nepasiekia dantų šepetėlis: liežuvio galo ar gerklės.

2. Kruopščiai skalaukite burną ir gerklę

Geriausia tai atlikti dviem etapais: iš pradžių paprastu vandeniu, paskui higieniniu burnos ir dantenų skalavimo skysčiu. Tokie produktai taip pat paprastai turi savo kvapą, kuris gali užgožti alkoholio kvapą.

3. Gerkite natūralią kavą

Kavoje yra daug aromatinių aliejų, kurie gali laikinai užgožti alkoholio dūmus. Norėdami gauti geriausią skonį, paragaukite jo be cukraus ar pieno ir prieš gurkšnodami palaikykite burnoje kelias sekundes.

4. Naudokite kramtomąją gumą

Tai populiarus, bet šiek tiek prieštaringas metodas. Kramtomosios gumos aromatas iš tiesų gali iš dalies užgožti alkoholio aromatą. Tačiau, kita vertus, guma taip dažnai naudojama blogam kvapui maskuoti, kad ji greičiausiai išduos jūsų bandymus paslėpti alkoholį.

5. Kramtyti natūralias kvapiąsias medžiagas

Beveik kiekvienoje virtuvėje laikomuose žalumynuose ir prieskoniuose taip pat dažnai būna nemažai aromatinių aliejų, kurie gali padėti kontroliuoti kvapus. Petražolės, kalendros ir muskato riešutai laikomi veiksmingiausiais. Skrudintos saulėgrąžų sėklos taip pat yra gera idėja. Be to, jei tingite virti kavą, galite tiesiog kramtyti kavos pupeles.

Svogūnai ir česnakai yra geras pasirinkimas. Šiose daržovėse yra ne tik nemažai aromatinių eterinių aliejų, bet ir sieros, kuri, patekusi į skrandį, o vėliau į žarnyną, virsta sieros junginiais – jie suteikia kvapui ypatingo patvarumo. Jei viskas jums tinka, česnakai ir svogūnai gali būti labai veiksmingi kovojant su alkoholio kvapu.

6. Naudokite vaistinėje esančią priemonę nuo nemalonaus kvapo.

Atminkite, kad dauguma šių produktų tik kuriam laikui sustabdo alkoholio kvapą, o tai yra taip pat veiksminga kaip kava ar kramtomoji guma.

Kaip atsikratyti per didelio alkoholio kiekio

Jei nuo alkoholio vartojimo praėjo daugiau nei valanda, pirmiau aprašytus metodus papildykite “sunkiąja artilerija”. Tai gali padėti pagreitinti alkoholio skilimo produktų pasišalinimą iš organizmo.

1. Gerkite daug skysčių.

Gerai tinka kava, juodoji ir žalioji arbata. Dėl kofeino šie gėrimai pasižymi diuretiniu poveikiu ir stimuliuoja inkstus. Tai stimuliuoja inkstus ir leidžia organizmui greičiau pašalinti kvapnius junginius.

2. Nusiprauskite po šiltu dušu

Šiltas vanduo atveria ir atkemša poras, todėl pagreitina toksinų išsiskyrimą. Veiksmingesnis variantas – kontrastinis dušas, kuris taip pat gerina medžiagų apykaitą. Tačiau tai turėtų daryti tik tie, kurie yra tikri, kad jų širdies ir kraujagyslių sistema yra visiškai sveika.

3. Valgykite sveikus pusryčius.

Kiaušinienė arba liesas kepsnys. Šiuose patiekaluose gausu baltymų, kurie padeda kepenims greičiau perdirbti etanolio likučius.

4. Įdėkite pipirų

Aštrūs prieskoniai, pavyzdžiui, aitriosios paprikos ar garstyčios, yra vienas iš būdų pagreitinti medžiagų apykaitą. Žinoma, poveikis bus laikinas, tačiau tai taip pat padės jūsų organizmui greičiau atsikratyti nemalonaus kvapo po vakarėlio.

5. Pratimai

Arba eikite pasivaikščioti. Arba bent jau patekite į kambarį, kad galėtumėte kuo daugiau pakvėpuoti grynu oru. Kad alkoholis kepenyse oksiduotųsi, reikia deguonies, ir kuo daugiau deguonies gauna jūsų organizmas, tuo procesas vyksta greičiau. Be to, gilus kvėpavimas padeda išvalyti plaučius, todėl įkvėpimas nėra toks stiprus.

6. Naudokite vaistinės priemones nuo pagirių

Priemonės nuo pagirių, kurių sudėtyje yra unitiolio arba gintaro rūgšties, yra labai veiksmingos. Šios medžiagos veikia medžiagų apykaitą ir taip pagreitina alkoholio skilimo produktų pasišalinimą iš organizmo.

Kartais iš burnos sklinda kvapas, panašus į alkoholio (arba nagų lako kvapas), nors asmuo tikrai nevartojo alkoholio. Jei tai pastebėjote, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Tai gali būti rimto medžiagų apykaitos sutrikimo, ypač besivystančio diabeto, simptomas.