Temos
Sužinokite, kaip alkoholio vartojimas veikia jūsų gebėjimą išsaugoti paslaptis ir ar alkoholis padeda gerai išsimiegoti.
1. Moterys girtuokliauja greičiau nei vyrai
Moterys turi mažiau vandens, kuris atskiedžia alkoholį, ir alkoholio dehidrogenazės – fermento, skaidančio alkoholį. Kita vertus, yra daugiau riebalų, kurie sulaiko alkoholį. Todėl moterys neturėtų gerti tiek daug, kiek vyrai.
2. Alkoholis turi įtakos vyrų testosterono kiekiui
Jis veikia vadinamąsias Leydigo ląsteles, kurios yra atsakingos už testosterono gamybą. Jis taip pat gali sutrikdyti spermatozoidų brendimą ir paveikti reprodukcinei sistemai svarbių hormonų gamybą hipofizėje.
3. Gėrimas neskatina žmogaus būti sąžiningesniu
Nuomonė, kad girtas žmogus negali išlaikyti paslapties, teisinga tik iš dalies. Alkoholis didina agresyvumą ir drąsą, todėl žmogus gali sakyti tai, ką galvoja. Kartu alkoholis skatina utilitaristinius sprendimus, todėl jo paveiktas žmogus gali meluoti nesiedamas savo žodžių su neigiamomis ar teigiamomis pasekmėmis.
4. Pagirios atsiranda dėl dehidratacijos ir mažo cukraus kiekio kraujyje.
Kai alkoholis perdirbamas organizme, išsiskiria pieno rūgštis. Jis mažina gliukozės kiekį. Tai sukelia silpnumą, drebulį ir net mėšlungį. Tai pirmoji pagirių priežastis. Antroji – dehidratacija. Alkoholis didina norą šlapintis ir mažina hormono vazopresino, kuris subalansuoja kūno skysčius, kiekį. Todėl ryte po audringo penktadienio atsiranda nuovargis ir galvos skausmas.
5. Nuo alkoholio miegas negerėja
Po kelių taurių vyno galite jaustis mieguistas, tačiau ryte nesijausite pailsėjęs. Miegas kaitaliojasi tarp greitosios ir lėtosios fazių. Alkoholis nuslopina greitąją fazę ir žmogus patenka į giliąją fazę. Šis disbalansas turi įtakos miego kokybei ir trukmei.