Skip to main content

“Kodėl tu šąli ir po megztiniu vilki dvejus marškinėlius? – juokiasi mano draugas. – Dėvėkite terminius apatinius drabužius, taip lengviau. Galbūt taip lengviau, bet ar teisinga taip elgtis? Sužinokime, kaip veikia liaupsinami termo apatiniai drabužiai ir ar ši žiemos gudrybė turi kokį nors šalutinį poveikį.

Visi ieškome vadinamosios “stebuklingos piliulės” bet kokiai problemai spręsti, itin paprasto sprendimo, kuris padėtų atsikratyti naštos. Norėčiau, ir kad maža knyga iš serijos “Surinkti tobulą spinta per 5 minutes”, kad tas pats tobulas spinta tikrai surinkta per 5 minutes, ir kad amžinos jaunystės paslaptis yra kai gėrimas (tiesiog sumaišykite vienaragio plaukų ir fėjų žiedadulkės), ir kad stebuklinga kojinės sušilti visą žiemą įvairiose temperatūrose, nejausti ant kūno ir, jei įmanoma, plauti save.

Taip, taip, tokios viltys (na, išskyrus skalbimą) merginos dažnai pasikliauja šiltais apatiniais drabužiais. Galite suprasti klaidingą supratimą: internete apie jį parašyta tiek daug pagiriamųjų odes, kad atrodo, jog šis superišradimas leis visą žiemą vaikščioti lengvais džinsais ir nesivarginti. Bet ne – anaiptol! Papasakosime, kokie yra terminių apatinių drabužių spąstai ir kaip neperskaičiuoti pirkinio.

Dešiniajame žiedo kampe

Pirmiausia, termo apatiniai drabužiai būna bent trijų tipų: drėgmę išskiriantys, šilumą išskiriantys ir hibridiniai. Pirmoji – tai daugiausia sintetinė sportinė apranga. Ir svarbus dalykas: jis nešildo! Drėgmę sugeriančių antblauzdžių ir džemperių užduotis – pašalinti drėgmės perteklių ir perskirstyti šilumą, kad nesušaltumėte, neperkaistumėte ir išliktumėte tokios pat būklės, kokios dėvėjote drabužius.

Be to, kad šie apatiniai “veiktų”, turite judėti – kaip ir sportininkai, kai sportuoja. Jei tiesiog stovite lauke ir laukiate, kol įvyks šildymo stebuklas, deja, jis neįvyks – šiems apatiniams reikia jūsų energijos, kad “įsijungtų”.

Kairiajame kampe

Kita vertus, terminiai apatiniai drabužiai padės jums išlaikyti šilumą. Paprastai tai vilnonis, natūralus komplektas, kurį sudaro megztinis su golfu ir ilgomis rankovėmis bei kelnės ir (arba) kelnaitės. Skirtingai nei sintetinės medžiagos, šie junginiai išlaikys šilumą ir vėsą. Kita vertus, su jais negalėsite bėgti iki autobusų stotelės: natūralus pluoštas greitai sudrėks nuo prakaito ir, atvirkščiai, atims šilumą. Taigi būkite atsargūs: jei ketinate ilgai vaikščioti po miestą ir bėgioti, šilumą kaupiančių termo apatinių geriau nedėvėti.

Taigi, ką daryti su šiais atradimais? Pirma, apatinius drabužius rinkitės pagal situaciją: jei ketinate kopti į kalnus arba valandų valandas keliauti pėsčiomis, geriau dėvėkite drėgmę praleidžiantį komplektą. Kita vertus, jei ketinate daug laiko praleisti lauke ir nebūti aktyvūs, šilumą taupantys modeliai yra jūsų pasirinkimas. Taip pat galima rinktis hibridinį variantą, tačiau geriausia, jei jums padės konsultacinis pardavėjas, kuris suras tinkamą dirbtinių ir natūralių medžiagų derinį. Ir būsite laimingi – ir šilti!