Skip to main content

Plytos yra viena seniausių ir labiausiai paplitusių statybinių medžiagų pasaulyje, pirmą kartą sukurta kaip natūralaus akmens pakaitalas. Tradiciškai plytos gaminamos iš molio, formuojamos į stačiakampius blokelius, tada džiovinamos arba degamos, kad sukietėtų ir būtų naudojamos sienoms ar grindiniui statyti. Grindims naudojamos plytos vadinamos molio trinkelėmis, o vidaus patalpoms naudojamos plytos yra sudarytos iš kelių skirtingų molių, įskaitant kaoliną (kiniškąjį molį), kuris joms suteikia smulkesnę ir tankesnę tekstūrą, todėl grindys tampa patrauklesnės. Į plytų grindinio trinkelių sudėtį taip pat įeina skalūnai ir geležis, kad jos būtų kietesnės.

Molio plytų grindinio trinkelės paprastai yra tokios pat formos kaip ir sieninės plytos, tačiau jos yra plonesnės – nuo 1/4 colio iki maždaug colio storio. Jos geriausiai tinka montuoti ant betoninių plokščių pirmame aukšte, nes jų svoris yra per didelis, kad atlaikytų medinio karkaso grindų sistema. Plytų grindys yra labai patvarios, tačiau jas reikia sandarinti, kad būtų apsaugotos nuo dėmių, be to, jų kaimiška išvaizda tinka ne kiekvieno namo dizainui. Be to, plytų grindys yra labai kietos, todėl jos nėra geras pasirinkimas, jei siekiama jaukumo.

Pliusai
  • Patvarus ir lengvai valomas
  • Ne alergizuojantis
  • Ugniai atsparus
  • Suteikia dramatizmo
  • Neslidus paviršius
Minusai
  • Kietas paviršius
  • Jautrus dėmėms
  • Reikalingas sandarinimas

Plytų grindų dangos kaina

Priklausomai nuo konkrečios medžiagos rūšies, plytų trinkelių kaina svyruoja nuo 4 iki 15 eurų už kvadratinį pėdą. Į šią sumą neįskaičiuotas įrengimas, kuris gali sudaryti dar 5-10 eurų už kvadratinę pėdą. Dėl to plytų grindys yra pigesnės už natūralaus akmens ir daugelio keraminių plytelių įrengimą.

Priežiūra ir remontas

Pagrindiniai plytų grindų dangos privalumai yra panašūs į keraminių ir akmens masės plytelių privalumus. Plytos yra labai patvari medžiaga, kurios nesunkiai sugadina judrūs namų ūkiai, naminiai gyvūnai, intensyvus judėjimas ar dažnai perstumdomi baldai. Dėl kieto plytų paviršiaus jas lengva valyti – užtenka greitai nušluoti ar išsiurbti.

Kadangi plytos yra pagamintos iš molio ir užtaisytos cementiniu skiediniu, plytų grindys yra labai jautrios dėmėms, jei nėra tinkamai užsandarintos. Dažniausiai sandariklį reikia tepti netrukus po to, kai grindys įrengiamos, o kad būtų išlaikyta apsauga, jį reikia periodiškai tepti visą grindų naudojimo laiką.

Yra du bendri plytinėms grindims skirtų sandariklių tipai. Skverbiantys sandarikliai įsigeria į plytas, todėl didžioji dalis paviršiaus tekstūros ir pirminės spalvos išlieka nepakitusios. Plėvelę formuojantys sandarikliai (pavyzdžiui, akriliniai arba poliuretaniniai) ant plytų viršaus sukuria dangą, todėl paviršius tampa glotnesnis ir blizgesnis, o plytų spalva patamsėja.

Dizainas

Estetiniu požiūriu plytų grindys geriausiai dera prie kaimiško stiliaus namų, pavyzdžiui, kotedžų ar fermų stiliaus būstų, ir patalpų, kuriose norima neformalios išvaizdos, pavyzdžiui, saulės verandų ar įėjimų. Kadangi plytos yra nedegios, tai geras pasirinkimas grindims po malkinėmis krosnimis ir židiniais arba šalia jų, kur plytos tradiciškai yra kaip namuose.

Kaip drąsų dizaino elementą plytas sunku įveikti. Ji vienu metu suteikia vizualinės šilumos, tekstūros, spalvos ir akį traukiančio rašto.

Plytų grindų įrengimas

Kaip ir kitos plytelių formos, plytų trinkelės klijuojamos prie pagrindo (dažniausiai betoninės plokštės) naudojant plonai stingstančius klijus. Plytų grindys yra labai sunkios, tačiau jas galima kloti ir ant medinio pagrindo, jei įsitikinsite, kad grindų sistemos karkasas yra pakankamai tvirtas, kad išlaikytų svorį. Norint tai nustatyti, gali prireikti pasikonsultuoti su statybos inžinieriumi. Įrengiant tokio tipo grindis, ant medinio pagrindo kaip paklotas klojamas cemento plokščių sluoksnis, tada plytų trinkelės klijais plonu sluoksniu klojamos ant cemento plokščių.

Kai klijai visiškai išdžiūsta, tarpai tarp plytų užtaisomi tokiu pat būdu, kaip ir natūralaus akmens ar keraminių plytelių atveju. Kai kurios grindinio plytos, panašiai kaip mozaikinės plytelės, yra gaminamos lakštais, kurie klojami su skiediniu ir gali būti sujungti įvairiomis konfigūracijomis, kad būtų galima sukurti nestandartinius raštus.

Plytų grindis nėra itin sudėtinga įrengti namų šeimininkams, nes jų įrengimo būdai beveik nesiskiria nuo kitų plytelių įrengimo būdų. Tačiau plytoms pjauti reikia elektrinio šlapio pjūklo su deimantiniu disku, kurį galima išsinuomoti įrankių nuomos centruose.

Geriausi plytų grindų dangos prekių ženklai

Yra keli prekių ženklai, parduodantys vidaus plytų grindų plyteles, tačiau daug molinių plytų grindinio plytelių taip pat gaminama regioninėse plytinėse. Aptarkite savo projektą su vietine plytine arba mūro reikmenų parduotuve ir būtinai nurodykite, kad ieškote vidaus grindinio plytų.

Komfortas ir patogumas

Plytų ilgaamžiškumas turi ir kitą pusę – kietumą. Jos nėra patogesnės po kojomis nei plytelės, akmuo ar betonas. Kaip ir šios kitos kietos medžiagos, žiemą plytos gali būti šaltos basoms kojoms, nors jos yra geras paviršius virš grindinio radiatorinio šildymo. Kietumas taip pat reiškia, kad reikia rūpintis, jog nukritę daiktai nuo smūgio sudužtų.

Plytų grindys ir terakotinės plytelės

Dar vienas iš molio pagamintas produktas, dažnai naudojamas grindims, yra terakotinės plytelės. Terakotinės plytelės paprastai yra didesnės plytelės, pagamintos iš smulkesnio puodžiaus molio, kurio tekstūra skiriasi nuo stambesnio molio, naudojamo plytų trinkelėms. Terakotai naudojamame molyje yra didelis geležies kiekis, kuris suteikia medžiagai rausvą spalvą. Terakota gali būti glazūruota arba neglazūruota; kai naudojamos neglazūruotos plytelės, jas reikia sandarinti taip pat, kaip ir plytų trinkeles.

Terakotos tekstūra lygesnė nei plytų trinkelių, o kadangi plytelės yra daug didesnės, reikia mažiau siūlių, kurias reikia užglaistyti ir prižiūrėti. Be to, terakotos grindinys atrodo elegantiškiau nei plytų grindinys ir yra tinkamesnis naudoti visame name. Terakota taip pat sveria mažiau, todėl ją galima naudoti tais atvejais, kai plytų trinkelės yra per sunkios, kad atlaikytų grindis.

Ar jums tinka plytų grindys?

Plytų grindys gali būti geras pasirinkimas, kai norite ilgaamžės grindų dangos, suteikiančios dramatišką, kaimišką išvaizdą. Jos idealiai tinka neformalioms patalpoms, pavyzdžiui, saulės kambariams, purvo kambariams ar skalbykloms. Plytų grindis geriausia kloti ant betoninės plokštės arba konstrukciškai sutvirtinto medinio pagrindo. Pasiruoškite, kad po įrengimo grindys bus sandarinamos, o kas kelerius metus atnaujinkite sandarinimo sluoksnį.