Temos
Tikrai taip, bet nereikia skubėti jo ieškoti. Jį jau turite!
“Windows 11” suteikia daug patobulinimų keliuose skyriuose. Operacinėje sistemoje patobulinta daug aspektų, pavyzdžiui, našumas, dizainas, naudotojo patirtis ir saugumas. Tiesą sakant, kai “Microsoft” pristatė “Windows 11”, ji pareiškė, kad tai saugiausia OS versija per visą istoriją.
Ir, be abejo, “Windows 11” yra labai saugi. Pastaraisiais metais “Microsoft” visada šiek tiek atsilikdavo nuo “Apple” savo OS saugumo srityje. Tačiau su “Windows 11” atnaujinimu jie neabejotinai pasistūmėjo į priekį. Visiškai beprecedentis žingsnis – norint atnaujinti “Windows 11”, reikia užtikrinti esminį aparatinės įrangos saugumą. Net jei tai reiškia, kad ne visi kompiuteriai galės naudotis atnaujinimu, “Microsoft” žengė drąsų žingsnį.
Tačiau kai kurie bendruomenės naudotojai tai interpretavo taip, kad “Windows 11” nebereikia antivirusinės programinės įrangos. Taigi, sugriaukime keletą mitų ir išnagrinėkime visą situaciją, jei norite, per mikroskopinį objektyvą, kad galėtumėte be baimės naudotis savo sistema.
Ką “Windows 11” reiškia aparatinės įrangos saugumas?
Norėdami įdiegti “Windows 11” į kompiuterį, turite turėti kompiuterį, kuriame veikia “Secure Boot” ir yra TPM 2.0 lustas. Saugios įkrovos funkcija užtikrina, kad kompiuteris įkrovos proceso metu būtų saugus ir įkrovos metu kenkėjiška programinė įranga negalėtų jo atakuoti.
TPM, arba patikimos platformos modulis, yra kompiuteryje esanti mikroschema, kuri užtikrina aparatinės įrangos pagrindu vykdomas su sistemos saugumu susijusias funkcijas. Aparatine įranga pagrįstas saugumas yra daug labiau pažeidžiamas nei programine įranga pagrįstas saugumas.
TPM naudojamas kriptografinėms funkcijoms saugoti. Saugant jas TPM, jos tampa saugesnės, užuot įgyvendinus jas programinėje įrangoje. Programine įranga pagrįsti atsitiktinių skaičių saugumo algoritmai yra jautresni įsilaužimui nei TPM. Daug kompiuteryje esančių programų, pavyzdžiui, “Chrome”, “Outlook”, “Firefox” ir kt. – šifravimui naudoja TPM, kai jis yra prieinamas. “Windows Hello” saugumo sistema taip pat naudoja TPM jūsų prisijungimo duomenims šifruoti.
Kalbant apie saugumą, TPM yra tiesiogine to žodžio prasme galingas įrankis. O dėl abiejų šių priemonių – įkrovos proceso apsaugos ir aparatinėje įrangoje esančių kriptografinių funkcijų apsaugos – derinio “Windows 11” iki šiol yra saugiausia operacinė sistema.
Taigi, dėl TPM ir “Secure Boot” reikalavimo atrodo, kad “Windows 11” yra visiškai nepažeidžiama. Tačiau taip nėra. Nors jie apsaugo kompiuterį nuo įvairių atakų, šiuolaikinis kompiuteris vis tiek yra pažeidžiamas daugelio tipų atakų.
Antivirusinės programos poreikis “Windows 11
Žinoma, “Windows 11” pašalino plačios klasės kenkėjiškų programų atakas. Daugelis atakų, kurios į kompiuterį patenka dar nebaigus įkrovos proceso, “Windows 11” sistemoje neutralizuotos. Tačiau ką daryti su kitomis atakomis?
Virusai yra mūsų skaitmeninės egzistencijos rykštė, ir taip yra jau kelis dešimtmečius. Šios nepageidaujamos programos, patekusios į mūsų sistemą be mūsų žinios, gali pridaryti labai daug žalos. Tačiau antivirusinė programinė įranga neapsiriboja vien tik mūsų sistemos apsauga nuo tradicinių virusų. Tiesą sakant, vis dar vadinti ją tik “antivirusine programa” net nėra pagrįsta. Štai kodėl daugelis tarnybų to nebedaro.
Šios programos užtikrina visapusišką saugumą, kuris apima apsaugą nuo virusų, interneto saugumą, apsaugą nuo išpirkos reikalaujančių programų, tėvų kontrolę ir kt.
Tačiau gera žinia yra ta, kad “Windows 11” sistemoje jums nereikia trečiosios šalies antivirusinės programos. Integruota “Microsoft Defender” programa daugiau nei pajėgi apsaugoti jūsų kompiuterį nuo grėsmių.
“Microsoft Defender” į pagalbą
Microsoft Defender, anksčiau žinoma kaip Windows Defender, yra nemokama integruota antivirusinė programa, kuri vienokia ar kitokia forma “Windows” sistemoje veikia jau gana seniai. Anksčiau antivirusinė programa nebuvo įjungta pagal numatytuosius nustatymus. Nuo “Windows 10” programa įjungiama automatiškai, jei nėra trečiosios šalies antivirusinės programos. Tačiau, aptikusi trečiosios šalies antivirusinę programą, ji automatiškai pereina į tarsi sustabdytą animaciją, kad būtų išvengta konfliktų.
Taigi, jei nenorite įdiegti trečiosios šalies antivirusinės programos sistemoje “Windows 11”, to daryti neprivalote. “Microsoft Defender” apsaugos jus nuo virusų ir kenkėjiškų programų. Be to, ji taip pat užtikrina interneto saugumą, paskyros apsaugą, ugniasienės ir tinklo apsaugą, programų ir naršyklių kontrolę, prietaiso būklės ir našumo tikrinimo priemones, prietaiso apsaugą ir tėvų kontrolę.
Ji net apsaugo nuo paprastų išpirkos reikalaujančių programų. Galite įjungti “Kontroliuojamą prieigą prie aplankų”, kad nežinomos programos negalėtų keisti jūsų failų ir aplankų.
Yra keletas privalumų naudojant “Microsoft Defender”. Programa yra integruota ir automatiškai įjungiama “Windows 11” sistemoje. Jums nereikia jos diegti kaip bet kurios kitos trečiosios šalies programinės įrangos. Be to, ją galima naudoti nemokamai ir, skirtingai nei daugelis antivirusinių programų, ji per daug neapkrauna išteklių.
Taip pat galite planuoti periodinius tikrinimus pagal savo tinkamumą. Bėgant metams, ji taip pat smarkiai patobulėjo ir puikiai pasirodė laboratoriniuose bandymuose lyginant su kitomis antivirusinėmis programomis.
Be to, “Windows 11” leidžia itin lengvai valdyti gynėją per centrinę konsolę.
“Microsoft Defender” nuo savo pirmųjų dienų nuėjo ilgą kelią. Daugumai naudotojų ši antivirusinė programa yra daugiau nei tinkama. Dėl aparatinės apsaugos ir “Microsoft Defender” derinio “Windows 11” iki šiol yra saugiausia “Microsoft” operacinė sistema.