Skip to main content
Ko neimti į lėktuvo rankinį bagažą? Dažniausiai konfiskuojami daiktai

Ko neimti į lėktuvo rankinį bagažą? Dažniausiai konfiskuojami daiktai

Keliaujant lėktuvu rankinis bagažas – pirmasis dalykas, kurį tikrina saugumo darbuotojai. Net ir patyrusiam keliautojui kartais nutinka, kad patikros metu konfiskuojamas kažkoks daiktas, kurio jis nė neįtarė neturįs vežtis rankiniame bagaže. Norint išvengti vėlavimo, nemalonių situacijų ar net papildomų mokesčių, svarbu žinoti, kokių daiktų jokiomis aplinkybėmis neimti į lėktuvą.

Skysčiai ir geliai, viršijantys leidžiamą kiekį

Pagrindinė rankinio bagažo drakonė – skysčiai. Pagal tarptautines saugumo taisykles, į lektuvo saloną galima neštis tik indelius iki 100 ml, sudėtus į skaidrų, užsegamą maišelį, kurio talpa ne didesnė nei vienas litras. Vietoje įprasto kremo arba šampūno buteliuko, rinkitės kelioninį mini variantą arba pirkite higienos priemones oro uoste po saugumo kontrolės.

Geliai, kremai, purškikliai ir pasta – visa tai priskiriama skysčių kategorijai. Net jei pakuotė atrodo tuščia, bet ant lipduko nurodyta 200 ml, keleiviui gali tekti nusimesti daiktą arba palikti saugumo zonoje.

Aštrūs ir potencialiai pavojingi daiktai

Antroji dažniausia konfiskuojamų daiktų grupė – aštrūs daiktai. Peiliai (net virtuviniai arba sulankstomi kišeniniai), nagų kirpimo žirklutės, dantų krapštukai su metalinėmis briaunomis, skalbimo adatos ar net kai kurie dermatologiniai įrankiai gali būti uždrausti rankiniame bagaže.

Jei jums būtinas pincetas ar specialus peiliukas, geriausia juos dėti į registruojamą bagažą arba siųsti kurjeriu. Taip pat venkite smailių strypelių, pavyzdžiui, ledo lazdų ar vietoje lazdelės veikiančių kovinių įrankių, nes saugumo tarnyba juos vertins kaip galimą grėsmę.

Sporto ir darbo įrankiai rankiniame bagaže

Daugelis keliautojų pamiršta, jog net maži plaktukai, atsuktuvai, replės ar net rankiniai peiliukai, skirti remonto darbams, gali būti laikomi pavojingais daiktais. Sporto inventorius – beisbolo lazda, golfo lazdelė ar automobilio raktelio formos savisaugos priemonė – taip pat netinka vežtis į saloną.

Jeigu jums tikrai reikia kokio nors įrankio atvykus, geriausia įsigyti ar išsinuomoti jį galutiniame kelionės taške arba įdėti į registruojamą bagažą, kur įrankiai nekelia rizikos skrydžio metu.

Aersoliai, dujiniai balionėliai ir sudegiosios medžiagos

Dujų balionėliai, ašarinės dujos, aerozolinės dažų ar lako priemonės – visi jie priskiriami pavojingų krovinių kategorijai ir neturėtų atsidurti rankiniame bagaže. Net nedideli dezodoranto spaudžiami buteliukai ar uždegamo purškiklio likučiai gali sukelti saugumo tarnybos įtarimų.

Taip pat venkite pirkti suvenyrus, kuriuose yra alkoholio arba dujinių elementų, nes oro uosto personalas gali konfiskuoti šiuos daiktus dar prieš pasiekiant įlaipinimo vartus.

Žaislai ir imitacijos – ne visada saugūs

Vaikams skirtos žaislinės ginklų kopijos, „airsoft“ arba dažasvydžio šautuvai sukulka galutinai kaip žaislai. Tačiau saugumo patikra juos traktuoja kaip tikrus ginklus, todėl jie dažniausiai būna konfiskuojami. Jei norite vežtis žaislus – rinkitės minkštus arba elektroninius, kurie aiškiai nesukels įtarimų.

Net kilnojamieji metaliniai žaislai gali būti per daug panašūs į realius objektus, todėl geriau juos įdėti į registruojamą bagažą ar palikti namuose.

Kelionė be rūpesčių – atidumas planuojant bagažą

Norint išvengti netikėto daiktų konfiskavimo, verta dar prieš pakuojantis atidžiai peržiūrėti tiek oro linijų, tiek oro uosto saugumo taisykles. Į rankinį bagažą dėtis tik tai, kas leidžiama – skysčius iki 100 ml, skaidriuose maišeliuose; asmens dokumentus, elektroninius prietaisus, vaistus su gydytojo pažymomis. Svarbiausia – iš anksto suplanuoti, kas keliaus su jumis, o kas keliaus registruojamame bagaže. Tokiu būdu išvengsite streso ir skubotų sprendimų oro uoste.