Temos
“Tai aukščiausias neįkopiamas kalnas pasaulyje (…) Ant jo viršūnės dar niekada nestovėjo nė vienas žmogus”, – tokiais žodžiais savo įrašą socialiniame tinkle pradeda žinoma keliautoja Martyna Wojciechowska. Didingo Gangkhar Puensum kalno nuotrauka sukėlė daug emocijų tarp interneto vartotojų. “Graži nuotrauka! Ir labai svarbi žinia”, – rašoma komentaruose.
Martyna Wojciechowska – televizijos laidų vedėja, žurnalistė, keliautoja ir rašytoja. Savo socialiniuose tinkluose ji reguliariai skelbia nuotraukas ir vaizdo įrašus iš vietų, kurios jai padarė ypatingą įspūdį.
Pastarosiomis dienomis žurnalistas pasidalijo aukščiausio pasaulyje neįkopto kalno nuotrauka.
Gangkhar Puensum. Aukščiausia pasaulyje neįkopta viršūnė
“Instagram” paskelbtoje nuotraukoje – Gangkharas Puensumas. 7570 metrų virš jūros lygio – tai aukščiausia Butano ir 47-oji viršukalnė Žemėje. Ne visi žino, kad iki šiol niekam nepavyko užkopti ant šio kalno viršūnės.
“Praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje Butano valdžios institucijos uždraudė kopti į aukštesnius nei 6000 metrų kalnus. Tai buvo paaiškinta vietos gyventojų, kuriems aukšti kalnai laikomi dievų ir dvasių buveine, šventumo ir tikėjimo apsauga. Pats kalno pavadinimas Gangkhar Puensum yra Trijų dvasios brolių baltoji viršūnė.” – rašė Martyna Wojciechowska.
Kaip ji pridūrė, vėliau taisyklės buvo sugriežtintos ir bet kokia alpinizmo veikla Butano Himalajuose buvo uždrausta. Prieš įsigaliojant taisyklėms, draudžiančioms kopti į viršūnę, alpinistai kelis kartus bandė ją pasiekti, tačiau nė viena ekspedicija nebuvo sėkminga ir viršūnė nebuvo pasiekta.
Keliautojas pabrėžė, kad pasaulyje, kuriame yra tiek nedaug žmogaus nepasiektų vietų, turėtų likti kampelių, į kuriuos gali patekti tik gamta.
“MES NETURIME BŪTI VISUR. Gal pirmiausia turėtume išmokti gerbti vietas, kurias jau pasiekėme?” – Martyna Wojciechowska padarė išvadą.
Paviešinta nuotrauka sukėlė daug emocijų tarp interneto vartotojų. Komentatoriai vienbalsiai sutinka, kad tai “graži žinia”. Jie priduria, kad ji turėtų likti tokia, kokia yra dabar. “Taip, tegul ji ir toliau lieka neužkariauta”, “Tokių vietų pasaulyje turėtų būti daug daugiau”. – jie skaitomi.
Vienas interneto vartotojas pridūrė, kad iš tiesų pirmiausia turime išmokti gerbti jau atrastas vietas. “Dėl troškimo užkariauti pasaulį nekreipiame dėmesio į tai, kas mus supa. Sutinku, pirmiausia išmokime rūpintis tuo, ką turime.”