Skip to main content

Dėl Vakarų sankcijų, taikomų Rusijai po invazijos į Ukrainą, Rusijos turistų kelionių kryptys labai pasikeitė. Skrydžių apribojimai, problemos dėl atsiskaitymo vietoje ir sunkumai gaunant turistines vizas lėmė, kad lėktuvo bilietų iš Rusijos pardavimas smarkiai sumažėjo. Kelionių tarnybos “Tutu” ekspertai apibendrino 2022 m. išvykstamojo turizmo iš šalies rezultatus.

Dabartinė padėtis dėl kovų Ukrainoje ir Rusijai taikomų sankcijų daro didžiulį poveikį daugelio šalių turizmo pramonei. Rusų lankytojų skaičiaus mažėjimas, be kita ko, labai jaučiamas Kipre ir Egipte. Kaip neseniai pranešėme, dar vienai šaliai uždarius dangų, skrydžiai iš Rusijos į Egiptą tapo neįmanomi, o kelionių agentūroms teko atšaukti keliones.

Dėl taikomų apribojimų rusai turėjo pakeisti kelionės tikslą. Kur labiausiai tikėtina, kad jie keliaus 2023 m.?

Štai kur 2023 m. labiausiai tikėtina, kad vyks Rusijos turistai

Tarp rusų keliautojų populiariausios buvo artimojo užsienio šalys, tokios kaip Tadžikistanas, Kirgizija ir Uzbekistanas. Armėnija ir Azerbaidžanas, kurie jau turi tam tikrą turizmo potencialą, taip pat tapo populiarūs.

Verta paminėti, kad susidomėjimą šiomis kryptimis lėmė ne tik daugybė apribojimų keliauti į tolimesnes šalis, bet ir tai, kad Rusijos rinkoje atsirado naujų oro ir užsakomųjų skrydžių bendrovių. Tai “Fly Arna” (Armėnija) ir “Qanot Sharq” (Uzbekistanas).

Iš kitų užsienio šalių tradiciškai gana populiari buvo Turkija. Rusijos turistų neatbaidė net ir tai, kad lėktuvų bilietų kainos ten vidutiniškai išaugo 91 proc. – nuo 299 iki 570 JAV dolerių.

Tarp tolimųjų šiltųjų kraštų, kuriuos rusai aplankys 2023 m., Jungtiniai Arabų Emyratai, Egiptas, Tailandas, Vietnamas ir Izraelis taip pat pateko į pirmąjį dvidešimtuką.

Iš 20 labiausiai lankomų šalių per praėjusius metus vidutinė lėktuvo bilietų kaina labiausiai išaugo Italijoje (+163 proc.), Ispanijoje (+148 proc.) ir Vokietijoje (+112 proc.). Tai nenuostabu, nes turistams tenka keliauti “sudėtingais”, daug ilgesniais maršrutais.