Skip to main content

Į keliones stengdavausi pasiimti kuo daugiau daiktų, kad turėčiau viską, ko man reikia.

Prieš kelerius metus su žmona pirmą kartą be lagaminų išvykome atostogauti į Ispanija. Pasiėmėme po vieną kuprinę. Pasirodė, kad taip keliauti patogiau nei su lagaminu. Turėjau galimybę sutaupyti skrydžiams be bagažo ir nelaukdamas, kol jis bus išduotas prie konvejerio.

Su viena kuprine ant nugaros lengva keliauti iš miesto į miestą. Jums nereikia gaišti laiko renkantis lagaminus ir galvojant, kaip juos pervežti. Nuvykę į viešbutį galite iš karto pradėti vaikščioti pėsčiomis: sustoti kavinėje, eiti pėsčiomis iki viešbučio arba važiuoti autobusu ar tramvajumi iki viešbučio.

Pastaraisiais metais su žmona lankėmės Izraelyje, Gruzijoje, Armėnijoje, Tatarstane, Minvodijoje, Žemutinės Volgos regione, Pskove ir Juodosios Žemės regiono miestuose, ir į visas keliones vežėmės minimalų kiekį daiktų. Šiame straipsnyje papasakosiu, kaip planuojame keliauti lengvai ir kokius daiktus pasiimame su savimi į keliones.

Kaip pasirinkti kuprinę

Keliauti su patogia kuprine daug paprasčiau nei su rankine: jos nereikia nešiotis rankose, o keliaujant galima fotografuoti arba žiūrėti į fotoaparatą išmaniajame telefone. Tinkamai prigludusi kuprinė tolygiai paskirstys ant nugaros tenkantį krūvį, o tai svarbu ilgų žygių metu. Pasakysiu, į ką atkreipti dėmesį renkantis kuprinę.

Apimtis.

Jei norite keliauti lengvai, patariu įsigyti 30-40 litrų talpos kuprinę. Tokio svorio kuprinė man yra tarsi didelis arbūzas ant nugaros. Didesni nei 40 litrų modeliai netinka keliauti mieste: juos sunku valdyti viešajame transporte, minioje ir pasivaikščiojimo metu. Šios kuprinės paprastai naudojamos žygiams, jos vadinamos stovyklavimo, medžioklės ar žvejybos kuprinėmis.

Taip pat rekomenduoju atkreipti dėmesį į “Transformer” kuprines, kurių tūrį galima reguliuoti papildomu užtrauktuku. Jei vykstate į kelionę su šiuo modeliu, jums nereikės pasiimti papildomo mažo krepšio, kad galėtumėte vaikščioti po miestą. Viešbutyje galite išsidėlioti papildomus daiktus ir toliau naudoti kompaktišką kuprinę.

Tokie modeliai kainuoja apie šešiasdešimt eurų  daugiau nei įprasti modeliai. Pavyzdžiui, mano žmona nešiojasi “XD Design Bobby Soft” transformerio kuprinę, kurią nusipirkome už šimta eurų . 2022 m. pabaigoje jis kainuos šimtas penkiolika eurų.

Dirželiai ir kišenės. Nešiojant sunkiai pakrautą kuprinę, svarbu, kad diržai neįsirėžtų į pečius. Jos pagamintos iš minkštos ir elastingos medžiagos, kuri gali būti naudojama kaip amortizuojantis elementas tarp kūno ir kuprinės, kai judate. Diržai su diržais parduodami atskirai ir gali būti tvirtinami prie turimų kuprinių. “Aliexpress” jie vadinami petnešomis ir kainuoja dešimt eurų.

Dirželiai.

Jei kuprinė sveria daugiau nei 5 kg, svarbu paskirstyti apkrovą taip, kad neapkrautumėte nugaros. Tai galima padaryti naudojant juosmens diržą, kuris dalį kuprinės svorio perkelia ant klubų ir sumažina pečių ir apatinės nugaros dalies spaudimą.

Kuprinės taip pat gali turėti krūtinės diržus. Jie paskirsto svorį ant pečių. Ją taip pat galima naudoti kuprinei pritraukti arčiau prie kūno, kad ji nesiblaškytų iš vienos pusės į kitą.

Pirkdami siūlau patikrinti, ar patogios tvirtinimo detalės. Tikrinu, ar jie greitai užsegami ir atsegami, ar yra tvirti ir ar neslegia krūtinės. Kai kuprinė nėra sunki, paprastai galima atsegti visus dirželius, kad jie netrukdytų.

Kokius daiktus pasiimti su savimi

Keliaujant lengvai, svarbu susikrauti tik tai, ko jums tikrai reikės. Tačiau tai nereiškia, kad turite apsieiti be prietaisų ir tik vieno drabužių komplekto. Papasakosiu, ką mes pasiimame su savimi.

Mano 35 litrų kuprinė paprastai sveria 6-7 kilogramus. Tai man priimtinas svoris, be to, juosmens ir krūtinės diržai paskirsto apkrovą ir sumažina spaudimą nugarai ir pečiams. Todėl su pilna kuprine galiu vaikščioti kelias valandas iš eilės, įskaitant kopimą į kalnus.

Mano žmonos 16 litrų kuprinė vidutiniškai sveria 4 kg. Ji sako, kad jai lengva su juo judėti, ji nejaučia svorio už nugaros.

Apytikslis mano kuprinės daiktų sąrašas:

Daiktai :

  • Nešiojamasis kompiuteris 1 vnt. 1500 g
  • Kvadrokopteris su baterijomis ir pagrindu 1 vnt. 870 g
  • Krovinių rinktuvas su įkrovikliais 1 vnt. 350 g
  • Elektroninė knyga 1 vnt. 300 g
  • Maitinimo baterija 1 vnt. 300 g
  • Išorinis kietasis diskas 1 vnt. 180 g
  • Veiksmo kamera 1 vnt. 117 g
  • Termosas ir termoso puodelis 1 vnt. 800 g
  • Marškinėliai 5 vnt. 700 g
  • Džemperis 1 vnt. 500 g
  • Džinsai 1 vnt. 500 g
  • Lietpaltis 2 vnt. 80 g
  • Kojinės 10 porų 50g
  • Maža kuprinė 1 vnt. 200 g

Apytikslis žmonos kuprinės daiktų sąrašas:

Daiktai:

  • Kosmetikos maišelis 1 vnt. 500 g
  • Vaistų dėžutė 1 vnt. 500 g
  • Pietų dėžutė su maisto produktais 2 vnt. 500 g
  • Elektroninė knyga 1 vnt. 300 g
  • Marškinėliai 5 vnt. 700 g
  • Suknelė 2 vnt. 600 g
  • Džemperis 1 vnt. 400 g
  • 2 dalių palaidinė 400 g
  • 1 dalies plaukimo kostiumas 200 g

Drabužiai.

Bagažo kiekį galima sumažinti pasiimant nedaug drabužių, tačiau paprastai nenorite būti nufotografuoti skirtinguose miestuose su tais pačiais marškinėliais. Yra išeitis – susipakuoti paruoštus vaizdus kelionei. Pavyzdžiui, galite pasirinkti 10, o ne 20 drabužių ir iš anksto apgalvoti jų derinius. Tai vadinama kapsuliniu garderobu.

Savo garderobui papildyti renkamės tarpusavyje derančias spalvomis ir stiliumi detales. Šių derinių idėjų ieškokite socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame “10×10 garderobo iššūkyje”.

Taip pat patogu su savimi pasiimti drabužių, kuriuos galima panaudoti keliais būdais. Pavyzdžiui, šaliką galima naudoti kaip galvos apdangalą ir kaip skraistę, o suknelę galima dėvėti ne tik vaikštant mieste, bet ir paplūdimyje ant maudymosi kostiumėlio.

Avalynė.

Taupydami vietą, paprastai imame po vieną porą. Naujus batus geriausia avėti likus kelioms savaitėms iki kelionės, kad kelionėje nesusidarytų pūslių. Taip pat patariu nepirkti brangių batų: nuo ilgų pasivaikščiojimų jie gali greitai deformuotis. Pigią porą negaila pakeisti kelyje ir išmesti, kad ji neužimtų vietos bagaže.

Technika.

Kitas būdas sumažinti kuprinės svorį – įsigyti ir nešiotis lengvus ir kompaktiškus dalykėlius. Kad šis metodas veiktų, jis turėtų tapti gyvenimo filosofija: žinome, kad mėgstame keliauti lengvai, todėl iš anksto rinkdamiesi prekes atsižvelgiame į jų svorį.

Pavyzdžiui, vidutinis nešiojamasis kompiuteris sveria apie 3 kilogramus, o tai yra beveik pusė mano bagažo svorio. Kelionėms įsigijome “Huawei MateBook D 15”, kuris sveria vos 1,5 kg. 2020 m. man tai kainavo apie penki šimtai penkiasdešimt eurų.

Iš dronų pasirinkau kompaktišką “DJI Mavic Mini” už penkis šimtus eurų. Jis sveria 249 gramus. Anksčiau Lietuvoje oro transporto federacija neregistruodavo mažesnių nei 250 g kvadrokopterių. Tačiau nuo 2022 m. kovo 19 d. 150 gramų ar daugiau sveriantys dronai turi būti registruojami.

Keliauju su kvadrokopteriu ir darau nuostabias nuotraukas
Įsigijau veiksmo kamerą Pocket 2 už keturi šimtai eurų , kad galėčiau filmuoti aukštos kokybės vaizdo įrašus. Fotoaparatas sveria ne daugiau nei obuolys ir telpa į kišenę.

Kosmetika.

Keliaudami pasiimame minimalų kosmetikos rinkinį. Šampūno ir dušo želė paprastai yra visuose viešbučiuose. Makiažo valiklį ar pienelį galima pakeisti specialiomis drėgnomis servetėlėmis. Skutimosi priemonių galima įsigyti vietoje.

Vaistai.

Paprastai vartojame antivirusinius ir priešuždegiminius vaistus, tabletes nuo alergijos, virškinimą gerinančius vaistus. Taip pat vartojame gerklės ir kosulio pastilių, nosies purškalų, vaistų nuo ausų ir akių. Į bagažą taip pat pasiimame jodo pieštuke ir keletą įvairaus dydžio pleistrų.

Ką dėti į pirmosios pagalbos rinkinį atostogų metu: medicinos patarimai

Prieš keliaudami į užsienį įsitikinkite, kad jūsų vaistus galima įvežti į šalį, į kurią vykstate. Pasitikslinkite taisykles šalies konsulate – interneto svetainėje arba telefonu. Jei Lietuvoje vaistai išduodami tik su receptu, pasiimkite šį dokumentą su savimi.

Alternatyvūs elementai. Kartais didesnį daiktą galima pakeisti kompaktiškesniu. Pavyzdžiui, vietoj skėčio patogu naudoti lietpalti – sulankstytas jis neužims daug vietos. Vietoj popierinės knygos geriau pasiimti elektroninę: ji sveria ne daugiau kaip 200 gramų ir joje telpa visa biblioteka. Taip pat galite nusipirkti sulankstomų daiktų, pavyzdžiui, termoso puodelį. Mes su žmona kartais naudojamės vienu iš jų.

Kas dar turi įtakos renkantis daiktus kelionei

Orai. Prieš bet kokią kelionę svarbu patikrinti orų prognozę, o prieš keliaujant su lengvuoju transportu – dvigubai svarbiau. Nuo to priklauso, kaip užimta bus jūsų kuprinė.

Nepasitikiu prognozėmis visu šimtu procentų, todėl paprastai tyrinėju galimus nukrypimus nuo numatytų orų. Šiuo tikslu peržiūriu mėnesio, kurį planuoju kelionę, prognozių archyvą per pastaruosius penkerius metus. Pavyzdžiui, jei kuriais nors metais vietoj šilto saulėto oro buvo smarkus lietus ir šaltis, verta patikrinti, kaip dažnai tai nutinka. Keliaudamas po Lietuva naudoju “Gismeteo” orų dienoraštį, o keliaudamas į užsienį žiūriu į “World Weather” svetainės archyvą.

Taip pat patariu rinkti informaciją apie kiekvieną vietą, kurią planuojate aplankyti.

Parduotuvių prieinamumas kelionės tikslo vietoje.

Prieš pakuodami daiktus verta išsiaiškinti, ar jūsų kelionės tikslo vietoje yra parduotuvių. Pavyzdžiui, galbūt nesate tikri, ar turėtumėte pasiimti megztinį, kepurę ir šiltą megztinį. Jei keliaujate į didelį miestą, tikriausiai šių daiktų imti nereikia – prireikus jų galima lengvai nusipirkti vietoje.

Prieš keliaujant į mažą miestą kyla pagunda būti pernelyg atsargiems ir pasiimti daugiau daiktų. To galima išvengti iš anksto išsiaiškinus parduotuvių adresus ir jų darbo laiką. Šią informaciją dažniausiai galima rasti  “Google Maps”.

Jei žemėlapyje pavaizduotas didelis miesto prekybos centras, tikėtina, kad jame parduodami ne tik maisto produktai, bet ir skėčiai, skrybėlės ir tualeto reikmenys. Tuomet šie daiktai neužims vietos kuprinėje. Jei įtariate, kad mieste trūksta parduotuvių, geriau pasirūpinkite, kad rastumėte vietos papildomoms prekėms.

Pavyzdžiui, Feodosijoje užsiregistravome į ekskursiją jūra ir nusprendėme, kad nusipirksime kepures. Pirkimą atidėjome vakarui: manėme, kad kurorte turi būti drabužių parduotuvių, kurios dirba bent iki 20 val. Tačiau paaiškėjo, kad jie dažniausiai užsidaro 18 val. Galiausiai vakarą praleidome ieškodami parduotuvės ar bent jau prekystalio, panašaus į “1000 smulkmenų”, kol mums padėjo vietiniai gyventojai. Jie mums pasakė, kuri parduotuvė vis dar veikia.

Kaip supakuoti

Svarbu gerai supakuoti daiktus, kad jie nebūtų suglamžyti, sugadinti ar sumaišyti. Rekomenduoju naudoti organizatorius arba pasiuntinius. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad papildomi maišeliai tik padidina tūrį. Iš tiesų, jie leidžia suspausti daiktus ir sutaupyti vietos.

Drabužiai.

Daugelis drabužių organizatorių turi suspaudimo funkciją. Džinsai, marškinėliai, kojinės ir apatiniai drabužiai pirmiausia tvarkingai sudedami į juos, tada maišelis uždaromas ir suspaudžiamas. Tokiu būdu daiktus, kurie užimtų visą kuprinę, galima sutalpinti į trečdalį jos tūrio.

Prieš pirkdami organizatorių, pabandykite suderinti jo matmenis su savo kuprine. Rekomenduoju pasiimti kuprinę ir kelis daiktus į parduotuvę ar išvykimo vietą. Organizatorių galite užpildyti vietoje ir patikrinti, kaip jis tilps į kuprinę.

Laidai.

Dažnai įkrovikliai ir laidai susipina į krūvą. Kad taip nenutiktų, naudoju kitą organizatorių. Jame galima tvarkingai laikyti įkroviklius, adapterius, akumuliatorius, kietuosius diskus ir atmintines.

Vaistai ir kosmetika.

Visą skystą kosmetiką supilstome į iki 100 mililitrų talpos buteliukus ir įdedame į paprastus 20 x 20 centimetrų dydžio celofaninius maišelius. Tokiu pavidalu juos galima vežtis rankiniame bagaže. Nepaisant ilgo sąrašo, vaistus taip pat galite dėti į mažą pirštinių dėžutę arba permatomą maišelį.

Ko negalite pasiimti į laivą

Dokumentai. Keliaudamas kišenėje nešiojuosi pasą ir banko korteles. Grynuosius pinigus dalijamės su žmona: dalį jų dedame į rankines, o likusius slepiame kuprinėse. Taip apsidraudžiame nuo pinigų praradimo. Kitus dokumentus, kurių gali prireikti kelionėje, sudėjome į segtuvą, kurį įsidėjome į kuprinę.

Kaip supakuoti kuprinę

Kai dauguma daiktų bus supakuoti į organizatorių, galėsite užpildyti kuprinę. Kad viskas tilptų ir daiktai nesusiglamžytų, sudedu juos taip, tarsi statyčiau sieną. Ant kuprinės dugno dedamas didelis drabužių maišas su drabužiais kaip pagrindas. Mano kosmetikos dėklas, laidų ir dokumentų dėklai sudėti kaip plytos – glaudžiai ir lygiagrečiai vienas kitam.

Jei tarp daiktų lieka tuščia vieta, ją galima užpildyti mažais daiktais. Pavyzdžiui, susuktos kojinės tilptų į sportbačius.

Marškinėlius, megztinius, džinsus ir marškinėlius, kurie netilptų į dėklą, suvynioju iš pradžių ant lovos, o paskui susukam į glaudų ritinėlį. Taip jie užima mažai vietos ir nesusiglamžo. Supakuotą kuprinę taip pat galite šiek tiek prispausti keliu. Būkite atsargūs, kad nieko nesulaužytumėte.

Kaip pasirinkti viešbučius

Keliaudami su mažiausiais daiktais, viešbučius ir butus turite rinktis atidžiai. Papasakosiu, į ką atkreipiu dėmesį ieškodamas būsto.

Vieta.

Keliaudamas be automobilio renkuosi viešbučius, kurie yra maždaug už 10 minučių kelio pėsčiomis nuo viešojo transporto stotelių. Geriausia, jei jie būtų netoli geležinkelio stočių ir lankytinų vietų. Taip pat iš anksto patikrinu žemėlapyje, ar netoliese nėra prekybos centrų.

Kur rezervuoti viešbučius ir butus

Iš patirties žinome, kad reikėtų atsargiai vertinti butus privačiame sektoriuje. Aprašyme gali būti nurodyta, kad viešbutis yra netoli autobusų stotelės, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Pavyzdžiui, mūsų viešbutis Israelije buvo labai arti autobusų stotelės, tačiau iki jos turėjome eiti pėsčiomis greitkelio pakraščiu. Patariu atidžiai perskaityti atsiliepimus.

Galimybė naudotis skalbyklomis.

Į kelionę su viena kuprine negalima pasiimti daug drabužių, įskaitant marškinėlius, kojines ir apatinius drabužius. Paprastai šie daiktai imami atsižvelgiant į kelionės dienų skaičių, tačiau jei keliaujate ilgiau nei 10 dienų, kyla pavojus, kad nešvariais skalbiniais užkimšite visą kuprinės erdvę. Tokiu atveju geriau rinktis apgyvendinimo įstaigą, kurioje yra skalbimo mašina arba skalbykla – viešbutyje arba netoliese.

Jei apsistojate viešbutyje, iš anksto pasidomėkite skalbyklos darbo laiku ir išlaidomis. Kai kuriuose viešbučiuose skalbyklą įrengia darbuotojai, kituose svečiai gali skalbtis patys. Stengiamės nuomotis būstą ten, kur yra savitarnos skalbykla. Tai pigiau ir saugiau drabužiams: galite pasirinkti savo skalbimo režimą. Nuomodamiesi butą tikriname, ar jame yra skalbimo mašina.

Jei neįmanoma išsinuomoti buto su skalbykla kiekviename mieste, galite apskaičiuoti, kada skalbykla bus reikalinga.

Patogumas.

Keliaujant su lengvaisiais automobiliais paprastai tenka daug vaikščioti pėsčiomis ir dažnai keliauti, todėl svarbu pasirinkti kuo patogesnį būstą. Taip galėsite gerai pailsėti prieš kitą aktyvią dieną.

Mano patarimas – išsiaiškinkite, kas jums svarbu, ir pabandykite rasti butą, kuris atitiktų šias sąlygas. Pavyzdžiui, iš pradžių mano žmona į keliones pasiimdavo kavos puodelį, o dabar renkamės viešbučius, kuriuose yra restoranas, kavos aparatas arba kavos puodelis. Kitas mums svarbus patogumas – oro kondicionierius su šildymo funkcija. Jis padeda sutaupyti, kai kambaryje ar bute nėra centrinio šildymo. Visą informaciją galite išsiaiškinti su savininkais užsisakydami apgyvendinimą.

Kaip nesugadinti atostogų: 9 dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis viešbutį

Anksčiau mums buvo lengviau naudotis viešbučių paslaugomis, tačiau viskas pasikeitė po apsilankymo Kutaisyje. Mus apgyvendino sename gruziniškame name. Kambarys turėjo turėti atskirą vonios kambarį, bet iš tikrųjų jis buvo koridoriuje. Tarp mūsų ir kito kambario buvo stiklinės durys su užuolaida, ir naktį kaimynai į mus šviečiasi žibintuvėliu. Mano žmona net papasakojo šią istoriją “Tinkoff” žurnale.

Kaip organizuoti išvyką

Kelionės su lengvais daiktais grožis tas, kad jas galite pradėti dar prieš apsigyvendami viešbutyje. Jei po kelionės iš namų liko šiek tiek energijos, galite suplanuoti maršrutą į viešbutį per miesto lankytinas vietas. Pavyzdžiui, Feodosijoje nusprendėme iki viešbučio nueiti pėsčiomis, o per tą laiką apsilankėme Žaliųjų muziejuje, kur paprašėme kasininkės pasaugoti mūsų kuprines. Taigi, kol užsiregistravome kambaryje, leidome laiką ir sužinojome apie “Alyvinių burių” autoriaus gyvenimą ir kūrybą.

Paprastai viešbučių administratoriai leidžia palikti bagažą iki registracijos valandos. Norint išeiti į lengvą pasivaikščiojimą, pravartu iš anksto pasiruošti nedidelį krepšį, į kurį būtų galima susidėti būtiniausius daiktus, pavyzdžiui, dokumentus, antiseptiką, asmenukės lazdelę, lietaus įrangą ir maisto užkandžiams. Kelionės į Krymą metu ryte atvykome į Jaltą, palikome kuprines viešbutyje ir nuvykome į Livadiją. Grįžome vėlai vakare.

Naudokitės “iPhone”, “Ticktock” ir vietiniais patarimais: 13 būdų planuoti kelionę
Dažnai keliaujant su lengvuoju transportu tenka intensyviai apžiūrėti lankytinas vietas. Taikant šį metodą kiekvienai vietovei lieka nedaug laiko.

Miestuose verta susidaryti pasivaikščiojimo pėsčiomis planą ir numatyti lankytinas vietas, kurias norite aplankyti. Tai nereiškia, kad turite planuoti kiekvieną žingsnį. Asmeniškai man patinka į kelionę įnešti šiek tiek chaoso. Vaikščiodami galite atsitiktinai užkliūti už nežinomų objektų: senų kapinių, sodų, gražių namų.

Mėgstame tyrinėti miestus ne tik pėsčiomis, bet ir transportu, ypač tramvajais. Iš anksto išstudijuojame maršrutus, o tada susipažįstame su miestu pro langą.

Pavyzdžiui, Kaliningrade yra 5 maršruto numeris. Tai puiki vieta greitai apžvelgti miestą: pro langą matyti miesto centras, žydinti Kaštonų alėja, Dono bokštas, Frydlando vartai ir “Žuvų kaimas”. Ši apžvalginė kelionė trunka apie valandą.

Kaip parsivežti suvenyrų iš kelionės
Keliaudami lengvai, turite galvoti ne tik apie tai, kaip atvykti su kuo mažiau daiktų, bet ir apie tai, kaip grįžti su tokiu pat lengvu bagažu: dažnai iš kelionės norite parsivežti suvenyrų sau ir draugams.

Šią problemą galima išspręsti dviem būdais. Pirmoji – planuokite suvenyrų pirkimą atostogų pabaigoje. Pavyzdžiui, paskutinę kelionės į Krymą dieną nusipirkome Krymo svogūnų, rytietiškų saldumynų, prieskonių, kačių paveikslėlių ir magnetukų. Surinkome visą maišą suvenyrų ir su juo nuėjome į traukinį.

Antrasis būdas – siųsti suvenyrus namo paštu arba per kurjerių tarnybą. Pavyzdžiui, Piatigorske radome 7 kg sveriančią sulčiaspaudę. Internetinėse parduotuvėse sunku rasti tokį daiktą: buvo akivaizdu, kad jis stiprus ir puikios kokybės. Tačiau keliauti su juo taip pat būtų nepatogu.

Svarbiausia!

Bet kokia lengva kelionė prasideda nuo planavimo. Reikia sudaryti maršrutą, surinkti informaciją apie orus, transportą, apsispręsti dėl nakvynės vietos ir apskaičiuoti, kiek daiktų reikės kelionėje. Galite padaryti išvadą, kad nėra prasmės keliauti lengvai, o dėl bagažo nėra geriau sutaupyti. Jei kelionė be lagamino jums vis dar tinka, gali tekti išleisti nemažai pinigų pasiruošimui: nusipirkti patogią kuprinę ir kitų naudingų daiktų.

Su žmona manome, kad mažesnis bagažas suteikia daugiau laisvės: galite apžiūrėti miestą prieš užsiregistruodami ir per trumpesnį laiką aplankyti daugiau vietų, todėl nereikia krautis didelio lagamino.