Skip to main content

Zanzibaras – puiki vieta tiems, kurie svajoja apie egzotišką gamtą, poilsį baltuose paplūdimiuose ir šiltą vandenyną, kuriame slepiasi koraliniai rifai. Kada verta skristi į Zanzibarą? Išsklaidome mitus apie lietingąjį sezoną ir patariame, kada populiarioje Afrikos saloje galima tikėtis geriausio oro.

Zanzibaras yra didžiausia to paties pavadinimo salyno sala, priklausanti vien tik Tanzanijai. Šioje Afrikos dalyje vyrauja pusiaujo musoninis klimatas, o tai reiškia, kad čia nėra žiemos sąvokos, kokią mes pažįstame Lietuvoje, tačiau yra sausasis ir lietingasis metų laikai.

Zanzibaras žavus bet kuriuo metų laiku, o dienos temperatūra retai nukrenta žemiau 28˚C. Prieš vykstant verta pasidomėti, kokio oro tikėtis vasaros ir žiemos mėnesiais ir ar verta bijoti Zanzibaro lietaus sezono.

Zanzibaras: orai vasaros mėnesiais

Kada vykti į Zanzibarą? Didžiausias turizmo sezonas saloje yra birželio-rugsėjo mėnesiais, kurie sutampa su Zanzibaro sausuoju sezonu. Orai saloje garantuoti – visą laiką bus saulėta, o kritulių pavojaus nėra nė menkiausio. Tačiau tai nėra pats karščiausias sezonas saloje, kaip galima pamanyti. Priešingai, vidutinė oro temperatūra šiais mėnesiais, nors ir svyruoja apie 28-30˚C, yra žemiausia per metus. Naktys šiek tiek vėsesnės – rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais galite tikėtis apie 18˚C. Maudymosi entuziastai galės mėgautis šiltu Indijos vandenynu, kurio vandens temperatūra vasarą siekia 24˚C.

Vasaros mėnesiais Zanzibare viskas žydi ir kvepia. Šiuo laikotarpiu geriausia aplankyti vietos nacionalinius parkus. Be to, liepos mėnesį saloje vyksta tarptautinis kino festivalis – Zanzibaro tarptautinis kino festivalis (ZIFF).

Vidutinė temperatūra Zanzibare:
– Birželis – 29°C dieną, 20°C naktį
– Liepa – 28°C dieną, 19°C naktį
– Rugpjūtis – 29°C dieną, 18°C naktį
– Rugsėjis – 30°C dieną, 18°C naktį

Zanzibaras: orai “žiemos” mėnesiais

Kaip minėta anksčiau, Zanzibare nėra tokios žiemos, kokią pažįstame iš Lenkijos. Priešingai. Gruodžio-kovo mėnesiais Zanzibare galima tikėtis aukščiausios temperatūros – net 33˚C. Sausio ir vasario mėnesiais reikia tikėtis drėgno oro, todėl juntama temperatūra gali būti dar aukštesnė. Todėl metų pradžia yra labai palankus metas tiems, kurie neprieštarauja karščiui.

Kovo mėnesį nardymo mėgėjai gali tikėtis geriausių sąlygų grožėtis povandeniniu pasauliu (lygus paviršius, be vėjų).

Vidutinė temperatūra Zanzibare:
– Gruodis – 31°C dieną, 21°C naktį
– Sausio mėn. – 31°C dieną, 22°C naktį
– Vasaris – 32°C dieną, 22°C naktį
– Kovas – 32°C dieną, 22°C naktį

Lietaus sezonas Zanzibare: kada jis būna?

Zanzibare lietaus sezonas trunka nuo kovo iki gegužės pabaigos. Tačiau verta nepamiršti, kad šis laikotarpis nereiškia nepertraukiamų, visą parą trunkančių kritulių kelis mėnesius. Paprastai būna trumpi, bet intensyvūs lietūs, po kurių oras pagerėja, arba kelios dienos, kai lyja, o po to beveik visiškai nelieka lietaus.

Dažniausių liūčių galima tikėtis kovo mėnesį, tačiau taisyklės nėra – didžiausias kritulių kiekis per tam tikrą mėnesį kiekvienais metais gali keistis. Lietaus sezono metu (nuo kovo iki birželio pradžios) temperatūra retai nukrenta žemiau 25 °C.

Trumpas lietingasis sezonas prasideda spalio mėnesį ir tęsiasi iki lapkričio, tačiau šiuo laikotarpiu lyja ne nuolat, o kas kelias dienas ir ne visą dieną. Dažnai, jei naktį ar ryte lyja, saulė pasirodo po pietų. Šiais dviem mėnesiais vidutinė dienos oro temperatūra siekia 30 °C.