Temos
1. Prekių pirkimas iš anksto
Žinoma, čia yra niuansų. Apsirūpinti atsargomis ateinantiems dešimtmečiams, kad vėliau archeologai atkastų piramides su troškiniu ir cukrumi, vargu ar yra geras sprendimas. Tačiau neturėtumėte pasiduoti ir maisto minimalizmui.
Daugeliui žmonių įprasta, kad pakeliui namo nusprendžia, ką valgys vakarienei, ir artimiausioje parduotuvėje nusiperka ingredientų. O jei namuose staiga ko nors nėra, gali padėti pristatymas. Dėl tokio požiūrio permokate, nes netenkate galimybės viską nusipirkti pelningai.
Kai tuos pačius produktus ar skalbimo priemones naudojate nuolat, prasminga jų pirkti daugiau arba pirkti ką nors iš anksto, jei matote nuolaidą. Be kita ko, tai padės jums išgyventi pamišimo laikotarpį, pavyzdžiui, pandemijos pradžioje, kai dėl panikos iš lentynų dingo daugybė produktų. Tokiais atvejais jums nereikės ko nors pirkti už spekuliacinę kainą. Tiesiog perlauksite šį laikotarpį kaupdami atsargas.
2. pirkti maistą iš privačių asmenų.
Hipermarketai yra patogūs ir dažnai pelningi. Tačiau kartais prasmingiau ką nors nusipirkti iš privataus asmens. Pavyzdžiui, už protingus pinigus atsikratyti kaimyno papildomo derliaus iš sodybos. Žinoma, tai daugiausia taikoma produktams, kuriuos įmanoma pasigaminti sodybos sklype.
Jei nėra kaimynų iš sodybos, verta eiti į turgų. Daugelyje miestų vasarą ir rudenį rengiamos žemės ūkio mugės, kuriose žmonės parduoda savo perteklių. Pagrindinis turgaus privalumas – ten galima derėtis. Nepraleiskite šios progos sutaupyti pinigų ir įjungti žavesio iki galo!
Kartu svarbu nepasiduoti iliuzijai, kad privatūs ūkininkai viską turi natūraliai, o firmos tiekia tik chemikalus. Paukštynai, žinoma, viščiukams duoda vaistų, tačiau jie laikosi tam tikrų protokolų. Nes niekas nenori tikrinančių institucijų patikrinimų ir reputacijos skandalų. Daugelis privačių ūkininkų taip pat žino, kas yra antibiotikai, trąšos ir pan. Ir gali juos naudoti atsitiktinai ir bet kokiais kiekiais.
3. įvaldykite tvarius receptus
Atrodo, kad vidutinei mamai iš prigimties būdingas gebėjimas iš vienos vištos pagaminti keturis patiekalus, o vakarykštės vakarienės likučius paversti visiškai nauju skanėstu pietums. Tačiau labiau tikėtina, kad ją to išmokė gyvenimas.
Norint dainuoti nuotaikingą romansą visai nebūtina laukti finansų. Savo meniu galite padaryti šiek tiek tvaresnį jau dabar. (O receptų nesunkiai rasite nezinau.lt tinklapyje).
Tačiau daugelis žmonių pajus, kad gerokai sutaupys, jei paprasčiausiai pradės gaminti maistą namuose, užuot ėję į kavines ir užsisakinėję maisto pristatymą.
4. Pasiruošimas
Marinuoti agurkai ir skani uogienė parduotuvėje žiemą gali kainuoti brangiau nei egzotiški mangai ir avokadai. Taigi nieko blogo pasirūpinti savo ateitimi ir iš privačių asmenų nupirktą derlių perdirbti į tyres, kompotus, salotas.
Pats konservavimo procesas atrodo kaip pragaro išbandymas: karšta, visur garai, viskas aplinkui pavojingai burbuliuoja. Tačiau žiemą savo paties paruoštas marinuotas pomidoras greitai nukels jus į rojų. Ypač jei prieš tai palyginsite savo ruošinių ir parduotuvėje parduodamų stiklainių kainas.
5. Išmokite gaminti rankdarbius
Neapsigaukite: mūsų mamos ir tėčiai beveik viską sugeba daryti rankomis ne todėl, kad yra antžmogiai, o dėl sunkaus gyvenimo. Ne viską buvo galima nusipirkti, o dažnai ir nebuvo ką pirkti. Todėl kiekvienas iš padėties išsisukdavo, kaip sugebėdavo: taisydavo, kas sugedo, mokėsi kurti naujus daiktus nuo nulio.
Žinoma, nereikia privesti situacijos iki absurdo. Jei esate aukštos kvalifikacijos specialistas ir jūsų laikas daug kainuoja, visada logiškiau šiek tiek daugiau padirbėti savo profilyje ir sumokėti už kieno nors kito paslaugas. Bet, tarkime, jei vakarus leidžiate naršydami socialiniuose tinkluose, galite užimti rankas kuo nors kitu, o ne išmaniuoju telefonu. Ir sutaupysite pinigų.
Pavyzdžiui, išmokite megzti žiemines kepures ir šalikus iš siūlų su vilnos priedu – tokie bus daug kartų pigesni ir kokybiškesni nei parduotuviniai sintetiniai. Kad sugedęs prietaisas veiktų, kartais pakanka paprastų manipuliacijų su atsuktuvu ir lituokliu. Kai kurių drabužių nebūtina iš karto išmesti, juos galima susiūti. Jei finansai riboti, tai yra išeitis.
6. Bendradarbiaukite
Vyresnioji karta labiau linkusi veikti kolektyviai. Ir tai dažnai yra pateisinama strategija.
Pavyzdžiui, kaimo gyventojai dažnai parduoda mėsą skerdiena. Nusipirkti visą kiaulę ir surasti jai vietą šaldytuve – netriviali užduotis miesto gyventojui. Tačiau jei kooperuosimės, bus pigiau ir sandėliavimo problema bus išspręsta. Dideles maisto produktų pakuotes, nupirktas su nuolaida prekybos centre, taip pat gali būti naudingiau dalytis. O kartais tiesiog laiku suteikta informacija apie parduotuvių akcijas atlieka savo vaidmenį.
Kokią taupymo strategiją pasiskolinote iš tėvų? Pasidalykite komentaruose.