Skip to main content

Supaprastinkite valymą, sugrąžinkite indams blizgesį ir atsikratykite pjaustymo lentelės kvapo.

1. Apsaugokite pjaustytus obuolius nuo patamsėjimo

Obuoliai tamsėja, nes ore vyksta oksidacija. Druska ją sulėtina.

Litre šalto vandens atskieskite šaukštelį druskos ir šiuo tirpalu užpilkite griežinėlius. Leiskite jiems pastovėti keletą minučių, bet ne daugiau kaip 10 min. Tada nupilkite sūrų vandenį ir padėkite obuolius į šaldytuvą. Prieš patiekdami nuplaukite juos paprastu vandeniu, kad neliktų sūraus poskonio. Šis patarimas taip pat tinka bulvėms.

2. Atšaldykite gėrimus

Norėdami greitai atšaldyti vyno ar kito gėrimo butelį, įdėkite jį į aukštą indą su ledu ir druska. Į indo dugną įdėkite ledo sluoksnį, o ant viršaus užbarstykite kelis valgomuosius šaukštus druskos. Keiskite ledą ir druską, kol pasieksite butelio kaklelį. Supilkite į indą vandenį taip, kad jis padengtų ledą. Jūsų gėrimas atvės per 10-12 minučių, nes druska pagreitins šį procesą.

3. Išvalykite pjaustymo lentą

Norėdami atsikratyti medinės lentelės kvapų, gausiai pabarstykite ją druska ir švelniai patrinkite paviršių drėgna šluoste. Tada nuplaukite ją drungnu muiluotu vandeniu.

4. Pašalinkite česnakų ir svogūnų kvapą nuo rankų

Susmulkinę česnaką ar svogūną, patrinkite rankas druskos ir citrinos sulčių mišiniu, tada nuplaukite vandeniu su muilu. Nemalonus kvapas išnyks. Tačiau perspėjame: jei ant odos yra įbrėžimų, šiek tiek skaudės.

5. Lengvai pašalinsite sudužusį kiaušinį.

Išplaktą kiaušinį pabarstykite druska ir palikite maždaug 20 minučių. Po to jį turėtų būti lengva pakelti nuo bet kokio paviršiaus.

6. Užkirskite kelią užsikimšusiai kanalizacijai

Įpilkite į kanalizaciją pusę puodelio druskos ir įpilkite litrą karšto vandens. Kad poveikis būtų didesnis, taip pat galite įpilti pusę puodelio valgomosios sodos. Palikite 15 minučių nusistovėti ir tada nuplaukite po tekančiu vandeniu. Kartą ar du kartus per savaitę išplaukite nuotekų šulinį.

7. Stiklo indų blizgesio atkūrimas

Sumaišykite trečdalį puodelio druskos su dviem šaukštais acto, kad susidarytų košelė. Jei norite išvalyti vazą ar didelį indą, padvigubinkite ingredientų kiekį. Užtepkite mišinį ant indo ir palikite 20 minučių. Tada paviršių nušveiskite kempine ir nuplaukite vandeniu.

8. Atsikratykite apnašų arbatos ir kavos puodeliuose

Sudrėkinkite puodelį ir patrinkite patamsėjusias vietas trupučiu druskos. Gėrimo žymes galima lengvai pašalinti.