Temos
Yra ilgas sąrašas dalykų, kuriuos įmonės gali padaryti, kad sumažintų buitinės elektronikos poveikį aplinkai. Jame yra ir paprastesnis sistemų remontas, ir prietaisų perdirbimo skatinimas, ir gamybos bei tiekimo grandinės procesų atnaujinimas. Didelė šios dėlionės dalis yra ir perdirbtų medžiagų naudojimas pačiuose prietaisuose – tai gera reklama ir geresnė reklama aplinkai. Laimi visi.
Tokios bendrovės kaip “Google” ir “Samsung” prisidėjo prie šių pastangų – pastaroji pateikė puikią vaizdinę medžiagą – perdirbtus žvejybinius tinklus. Beveik lygiai prieš metus (artėja Žemės diena, gerbiamieji) “Apple” pažymėjo, kad padvigubina perdirbtų medžiagų naudojimą gaminiuose ir siekia iki 2025 m. atsisakyti plastiko pakuotėse.
Šį rytą bendrovė paskelbė tą patį terminą, iki kurio savo baterijose, įskaitant “iPhone”, “iPad”, “Apple Watch” ir “MacBook”, turi naudoti 100 % perdirbtą kobaltą. Įmonė pažymi, kad baterijos sudaro “didžiąją dalį” įmonės naudojamo kobalto. Kobaltas yra sudėtinga problema – tiek dėl kasybos praktikos, tiek dėl tiesioginio metalo poveikio kasybos darbus atliekantiems žmonėms. Štai “Guardian” 2021 m. istorija – siaubingi dalykai.
Šį rytą paskelbtame pranešime “Apple” pažymi,
Per pastaruosius trejus metus “Apple” gerokai išplėtė 100 proc. sertifikuoto perdirbto kobalto naudojimą, todėl iki 2025 m. jį bus galima įtraukti į visas “Apple” sukurtas baterijas. 2022 m. ketvirtadalis viso “Apple” gaminiuose esančio kobalto buvo iš perdirbtų medžiagų, o ankstesniais metais – 13 proc.
Šis žingsnis buvo atliktas po panašių iniciatyvų, susijusių su pagrindinėmis medžiagomis, įskaitant aliuminį, volframą ir retųjų žemių metalus. Be to, tai platesne prasme yra dalis ilgalaikio “Apple” siekio iki 2030 m. užtikrinti anglies dioksido neutralumą.
“Mūsų siekis vieną dieną savo gaminiuose naudoti 100 proc. perdirbtų ir atsinaujinančių medžiagų neatsiejamas nuo “Apple 2030″: mūsų tikslo iki 2030 m. sukurti anglies dioksido neutralumo produktus”, – sako viceprezidentė Lisa Jackson. “Skubiai siekiame abiejų tikslų ir kartu skatiname inovacijas visoje mūsų pramonėje.”
Didelė dėlionės dalis, žinoma, yra senesnių, nebenaudojamų prietaisų kobalto perdirbimas. Prieš penkerius metus bendrovė įdiegė roboto “Daisy” ranką, kuri nuima ir atskiria medžiagas nuo “iPhone” telefonų.
“Apple” sako: “Apple”,
“Apple” skaičiavimais, nuo 2019 m. iš “Daisy” išskirtų baterijų buvo išgauta daugiau kaip 11 000 kg kobalto, kuris vėliau buvo grąžintas į antrinę rinką. Daisy taip pat padeda atgauti retųjų žemių elementus, kurie dažniausiai prarandami tradiciniuose elektronikos perdirbimo procesuose.
Kita įdomi pastaba, atsižvelgiant į “Apple” XR užmojus, yra “pridėtiniu projektoriumi pagrįsta padidintos realybės sistema” (matoma įrašo viršuje), kurią ji siunčia partneriams, siekdama nukreipti žmones darbuotojus per išmontavimo procesą.