Skip to main content

Kam nepatinka graži ir jauki svetainė? Čia daugiausiai laiko praleidžiate bendraudami ir ilsėdamiesi su šeima ir draugais. Interjero dizaino užuomazgos tikriausiai siekia senovės Egiptą, tačiau šį kartą pradedame nuo Renesanso.

 

„HomeAdvisor“ dizaineriai nauju projektu pabandė atvaizduoti kiekvienos epochos madas, atskleisdami kaip interjero dizainas keitėsi per paskutinius 600 metų.

Renesansas (1400-1600 m.)

„Menas ir kultūra atgimė Prancūzijos Renesanse ir greitai išplito po visą Europą. Humanizmo ir laisvės įkvėpti architektai vėl susidomėjo smulkiomis detalėmis ir ornamentais. Įtakos iš Arabijos ir Azijos atgaivino dekoratyvinį meną, o geometrija ir simetrija interjerams atnešė harmonijos.“

Barokas (1590 – 1725 m.)

„Baroko metu turkiški kilimai išėjo iš mados. Už paauksuotų paviršių slypėjo baldų rėmai, pagaminti iš tropinių medžių. Egzotikos buvo galima rasti visur – klestėjo dirbiniai iš dramblio kaulo bei marmuro.“

Rokoko (1700 m.)

„Link Baroko pabaigos, Rokoko perėmė viršų. Tai lengvesnis ir laisvesnis stilius, labiau tinkantis namams, nei bažnyčioms.“

Neoklasicizmas (1780 – 1880 m.)

„Pompėjos atradimas prisidėjo prie naujo suvokimo apie senovės Romos ir Graikijos architektūrą. Greitai radosi judėjimas, ieškantis skoningesnių ir laikui nepavaldžių dizaino principų, atsisakant Baroko puošnumo.“

„Arts and Crafts“ (1860 – 1910 m.)

„Anglijoje prasidėjęs judėjimas kovojo prieš kūrybingumo mechanizaciją ir industrinio amžiaus neteisybę. Į priekį vedė amatininkų kurti baldai bei paprastumo estetika.“

Art Nouveau (1890 – 1920 m.)

„Tai buvo naujas menas naujam amžiui. Interjero dizaineriai naudojo naujas technikas, neretai kainavusias didelius pinigus. Baldai buvo ekstravagantiški, modernūs ir atspindintys įtaką iš Japonijos, Europos menininkų patirtą tik 19 a. pabaigoje.“

Art Deco (1920 – 1960 m.)

„Mašinų epochos įkvėpti menininkai įkvėpimo sėmėsi iš geometrijos bei senovės kultūrų medžiagų ir simbolių. Prašmatnumo įspūdį dizaineriai kūrė naudodami lakuotą medį, vitražus, plieną, aliuminį, brangakmenius bei odą.“

Modernizmas (1880 – 1940 m.)

„Kaip ir „Arts and Crafts“ judėjimas, modernizmas yra daugiau filosofija, nei stilius. Tai dizainas, kurtas patogumui, funkcionalumui ir prieinamumui.“

Bauhaus (1919 – 1934 m.)

„Tai vos 14 metų gyvavęs vokiškas stilius. Kaip ir modernizme, forma seka paskui funkciją.“

Vidurio amžiaus modernizmas (1930 – dabar)

„Tai švelnesnis modernizmo veidas, įtraukiantis daugiau natūralumo. Į kambarius baldų ir veidrodžių forma atkeliavo ratanas, bambukas bei šiaudai.“

Postmodernizmas (1978 – dabar)

„Šis stilius pilnai susiformavo devintajame dešimtmetyje, interjero dizaineriams atmetus modernizmo rėmus. Postmodernizme kiekvienas daiktas kalba – tai dviprasmybė ar vizualinis juokelis.“

Dabartinis stilius (1980 – dabar)

„Dabartinis interjero dizainas lygias linijas skolinasi iš modernizmo, o medžiagos atskleidžiamos per Bauhaus prizmę. Naujos medžiagos ir formos tobulai dera prie naują kontekstą suradusių industrinių detalių.“