Temos
Atminkite, kad maži pokyčiai lemia didelius rezultatus.
Dažniausiai nepasiekiame savo tikslų, nes bandome viską kardinaliai pakeisti. Geriau žengti mažais žingsneliais ir palaipsniui atnaujinti kasdienius įpročius.Tikriausiai jau esate girdėję apie kažką panašaus, tačiau girdėti ir daryti nėra tas pats. Jei norite pakeisti savo gyvenimą, pakeiskite savo įpročius. Pradėkite nuo nedidelių pokyčių.
1. Atpratinkite save nuo atsakymo iš karto
Taip, pasaulis nuolat greitėja, bet tai nereiškia, kad visada turite greitai reaguoti į užklausas ir pasiūlymus. Nesutikite su viskuo automatiškai. Į savo žodyną įtraukite frazes “Aš jums pranešiu” ir “Atsakysiu vėliau”.
Geriau skirti laiko pagalvoti apie tai, nei suprasti, kad jums to nereikia, kai jau per vėlu. Sutaupysite laiko ir nereikalingo nusivylimo.
2. Atlikite bent vieną užduotį, net jei nesinori.
Kasdien padarykite vieną dalyką, kurio nenorite daryti, ir priverskite save tai padaryti. Tai gali būti bet kas: išplauti indus, pabėgioti ar pasigaminti vakarienę namuose, o ne užsisakyti greito maisto.
Po kelių dienų pastebėsite, kad problema nėra konkreti. Labiau tikėtina, kad tiesiog esate įpratę atidėlioti dalykus, kurie kelia diskomfortą.
Taip pat pastebėsite, kad pakanka žengti pirmą žingsnį ir nebėra sunku jį žengti toliau. Išmokę mažų dalykų, pereikite prie didelių.
3. Vieną dieną per savaitę praleiskite be socialinės žiniasklaidos
Taip pripratote prie telefono, kad jis tarsi pratęsia jūsų ranką. Dažnai lankomės socialiniuose tinkluose, kai mums nuobodu, liūdna ar nepatogu. Galiausiai sugaištame daug laiko.
Nebūtina visiškai atsisakyti socialinės žiniasklaidos. Svarbiausia juos naudoti saikingai. Pabandykite vieną dieną per savaitę, pavyzdžiui, sekmadienį, praleisti be jo. Eikite pasivaikščioti, užsiimkite hobiu ar kita jus dominančia veikla. Pamatysite, kad turite ką veikti ir be socialinės žiniasklaidos. Ir palaipsniui sumažės tikimybė, kad juos naudosite ir kitomis dienomis.
4. Pasiruoškite rytdienai iš vakaro
Iš anksto parengę planą, viską atliksite greičiau. Jokios magijos, tik logika.
Nuspręskite, ką vilkėsite vakare, ir susikraukite krepšį. Sudarykite užduočių sąrašą, patikrinkite savo kalendorių, ar jame nėra susitikimų ir priminimų. Darykite viską, ką galite, kad kitą dieną jums būtų lengviau. Įpraskite tai daryti vos grįžę namo arba prieš eidami miegoti.
5. Valgykite nesiblaškydami
Kai valgome dirbdami, skaitydami ar žiūrėdami televizorių, esame linkę valgyti daugiau. Vos galime pajusti maisto skonį, nes mus blaško kiti dalykai.
Pabandykite valgyti atskirai nuo kitos veiklos. Tikriausiai pastebėsite, kad kyla pagunda pakelti telefono ragelį arba įjungti muilą. Nepasiduokite.
6. Darbo užduotims atlikti naudokite laikmatį
Pomodoro metodą galima vadinti produktyvumo biblija. “Pomidorų” laikmatis padeda susikaupti, o trumpos pertraukėlės suteikia galimybę pailsėti ir įkrauti jėgas. Pradėkite nuo standartinių intervalų: 25 minutės darbo ir 5 minutės poilsio, o paskui raskite sau tinkamą ritmą.
7. Naktį palikite telefoną kitame kambario gale
Jei jis guli šalia lovos, pagunda išjungti žadintuvą ir užsnūsti bus didesnė. Apsisaugokite nuo to.
Jei telefonas guli toli, norėdami jį nutildyti turėsite atsistoti. Ten prisiminsite, kiek daug šiandien turite nuveikti, pajusite alkį ar troškulį. Bet kuriuo atveju bus lengviau pradėti dieną.
8. Nepirkite iš karto, kai tik jums kas nors patinka
Laikykitės dviejų taisyklių. Pirma, jei kas nors patinka, prieš pirkdami palaukite kelias dienas. Jei vis dar jaučiatės gerai, grįžkite į parduotuvę. Žinoma, nekalbame apie tai, ką pirkote ar ko ieškojote.
Antra, neskubėkite parduoti. Rinkodaros specialistai puikiai žino, kaip veikia mūsų smegenys ir kaip džiaugiamės radę palankų pasiūlymą. Kad nepirktumėte be reikalo, paklauskite savęs: “Ar mokėčiau už tai visą kainą?”. Jei atsakymas yra “ne”, praleiskite jį pro šalį.
9. Užsirašykite visas savo idėjas
Jie atsiranda pačiose netikėčiausiose vietose ir manome, kad juos prisiminsime. Tačiau dažniausiai jie greitai iškrenta iš galvos, o tada kankinamės bandydami prisiminti, ką norėjome padaryti arba kokį naują metodą galvojome išbandyti darbe. Kad taip nenutiktų, įpraskite užsirašyti visas idėjas, net ir tas, kurios atrodo nereikšmingos.