Skip to main content

Dujos, amoniakas ir kitos netikėtos galimybės, į kurias reikia atkreipti dėmesį.

1. Dujų kvapas

Gamtinės dujos neturi jokio kvapo, tačiau į jas pridedama sieros junginio merkaptano, kuris skleidžia būdingą nemalonų kvapą. Jei jis atsiranda jūsų namuose, gali būti, kad kažkur yra nuotėkis.

Užsukite dujų čiaupą, atidarykite langus ir kuo greičiau skambinkite pagalbos tarnyboms tel. 1804. arba bendruoju 112. Skambinkite iš mobiliojo telefono, o ne iš fiksuoto ryšio telefono. Neįjunkite jokių šviesų ar elektros prietaisų. Tai svarbu, nes menkiausia kibirkštis gali virsti gaisru.

2. Drėgmės kvapas

Tai gali reikšti, kad namuose yra pelėsis. Pelėsis ne tik skleidžia nemalonų kvapą, bet ir gali sukelti astmą bei alergiją.

Pelėsis mėgsta drėgnas vietas, pavyzdžiui, vonios kambarius ir virtuves, todėl pirmiausia patikrinkite jas.

3. Kanalizacijos kvapas

Jei visas jūsų butas kvepia kaip nuotekų valymo įrenginiai, gali būti, kad kažkur namuose trūko nuotekų vamzdis. Kanalizacijoje susidarančių biodujų sudėtyje yra nuodingų sprogių komponentų: vandenilio sulfido ir metano. Todėl nedvejodami kreipkitės į pastatą administruojančią bendrovę arba kvieskite santechniką.

4. Dūmų kvapas

Net ir silpno dūmų kvapo nereikėtų ignoruoti. Jei kvapą pajuntate tik tada, kai spustelėjate tam tikrą jungiklį arba naudojate elektros prietaisą, gali būti, kad yra problemų su elektros instaliacija. Šios savo ruožtu kelia gaisro ir gaisro pavojų, todėl kuo skubiau kvieskite elektriką.

5. Žuvies kvapas

Jei nepirkote ar neragavote jūros gėrybių ir namuose jaučiamas žuvies kvapas, tai gali būti ženklas, kad perkaito elektros prietaisas. Aštrus, žuvį primenantis kvapas atsiranda, kai šalia prietaiso pradeda lydytis plastikas, guma ar kita medžiaga. Tai taip pat gali sukelti gaisrą, todėl kreipkitės į elektriką, kad būtų išsiaiškinta ir pašalinta kvapo priežastis.

6. Dažų kvapas

Daugelyje dažų yra lakiųjų organinių junginių – kenksmingų medžiagų, kurios garuoja džiovinimo proceso metu. Jie gali sukelti sveikatos problemų: kvėpavimo takų dirginimą, galvos skausmus, nervų sistemos pažeidimus.

Todėl dažymo metu ir po dažymo būtinai vėdinkite patalpą ir stenkitės nebūti viduje, kol danga džiūsta. O kitą kartą ieškokite dažų, kurių sudėtyje yra mažas lakiųjų organinių junginių kiekis.

7. Amoniako kvapas

Arba, kaip dar vadinama, kačių šlapimo kvapas. Jei valymui nenaudojate amoniako produktų ir neturite katės, tai gali būti nutekėjęs šaldymo agentas. Amoniakas buvo naudojamas kaip toks, todėl jei turite seną šaldytuvą, patikrinkite, ar jis nėra šio kvapo šaltinis. Atminkite, kad amoniakas yra toksiška medžiaga, todėl nebandykite problemos spręsti patys, o iškvieskite meistrą.

Kita priežastis – kažkur bute nugaišo graužikas. Tai nėra pavojinga, o kvapas pamažu išnyks savaime. Tačiau jums gali tekti susidurti su pelėmis arba žiurkėmis.

8. Neišplauto šuns kvapas

Jei neturite šuns, tikriausiai namuose yra žiurkių arba pelių. Jos yra ligų pernešėjos, todėl neleiskite joms pasišalinti. Galite pabandyti jų atsikratyti patys arba paprašyti nekilnojamojo turto valdytojo ar būsto savininkų asociacijos pagalbos.

9. Nešvaraus prakaito kvapas

Jei turite oro kondicionierių, tikriausiai tai yra problema. Įrenginio viduje yra filtras, kuriame kaupiasi dulkės, nešvarumai ir bakterijos. Periodiškai jį reikia išvalyti arba pakeisti. Jei jau seniai to nedarėte, pabandykite, tai gali padėti.