Temos
Raskite bent pusvalandį per dieną kūrybai ir tai turės teigiamos įtakos jūsų darbo sėkmei.
Žmonės darbe praleidžia labai daug laiko. Daugelis žmonių net ir savaitgaliais yra išsiblaškę, nuolat tikrina žinutes darbo pokalbių programoje ir gauna pranešimus iš kolegų. Tai ypač aktualu versle.
Kartu dauguma žmonių turi pomėgių, kuriais norėtų užsiimti, bet negali. Tačiau net ir turėdami laisvo laiko rusai mieliau tiesiog vaikšto gryname ore, gamina maistą arba svajoja vieni su savimi.
Tačiau iš tiesų kūrybiniai pomėgiai yra naudingi, net jei jais užsiimate tik pusvalandį per dieną. Štai bent trys priežastys, kodėl verta retkarčiais paimti į rankas gitarą ar teptuką.
1. Didesnis kūrybiškumas
Daugelyje sričių niekur nepasieksite be šviežių idėjų. Jei įmonė nori augti ir tobulėti, jos darbuotojai turi nuolat generuoti idėjas, kurios pritrauktų naują auditoriją arba išlaikytų senąją.
Tačiau tai yra sudėtinga užduotis. Ypač jei tenka nuolat studijuoti ir mintyse laikyti metrikas, duomenis ir rodiklius. Kūrybinis pomėgis priverčia įsitraukti ir vystytis už kūrybiškumą atsakingą smegenų dalį. Žmogus išmoksta išreikšti jausmus ir pojūčius, o tai vėliau veikia darbinius gebėjimus. Kurti naujus dalykus iš nieko tampa daug lengviau.
2. Požiūrio taško keitimas
Esant įtemptai dienotvarkei, lengva pasinerti į kasdienę veiklą ir nustoti suprasti, kaip klientai suvokia įmonės produktą ar paslaugą. Tai sutrikdo bendravimą su auditorija, ir klientai išeina pas konkurentus.
Kūrybiškumas padeda to išvengti. Kurdamas žmogus visada galvoja apie tai, kaip jo kūrinį suvoks kiti žmonės. Laikui bėgant tai tampa įpročiu, kuris apima ir profesinę veiklą.
3. Pasitikėjimas savimi
Bet kuriame darbe pasitaiko sudėtingų užduočių. Kai kurios iš jų reikalauja daug laiko ir pastangų. Kai nesugebame susidoroti su tokiomis pareigomis, tai blogai atsiliepia mūsų savigarbai.
Jei žmogus nesugeba sau priminti, kad gali susidoroti su daugybe dalykų, jam gali atsirasti psichikos sveikatos problemų. Pomėgiai suteikia mums galimybę atgaivinti pasitikėjimą savimi.
Kai nutapome puikų paveikslą arba gerai grojame gitara, ne tik mėgaujamės savimi, bet ir nustojame abejoti savimi. Tyrimai rodo, kad vos 45 minutės kūrybiškumo per dieną gerokai padidina mūsų pasitikėjimą savimi.
Taigi jei visada norėjote išmokti siuvinėti kryželiu ar dainuoti, leiskite sau bent pusvalandį per dieną skirti hobiui. Tai netrukdys jūsų darbui, o priešingai – pagerins jūsų įgūdžius ir padidins kūrybiškumą.