Temos
Vieni jų gali tiesiog sugesti, o kiti tapti potencialiai pavojingi.
1. Vaistai
Dauguma vaistų turėtų būti laikomi kambario temperatūroje (15-25 °C). Jei reikalingos kitos sąlygos, tai bus nurodyta ant pakuotės arba instrukcijose. Pavyzdžiui, kai kuriuos vaistus reikia laikyti vėsiai (8-15 °C) arba šaltai (2-8 °C). Užšaldytos jos gali pakeisti savo savybes arba prarasti veiksmingumą. Todėl jų negalima palikti -30 °C temperatūroje.Taip pat nedarykite to su vaistais ampulėse ir stikliniuose buteliukuose – jų pakuotės šaltyje gali paprasčiausiai suirti.
2. Gazuoti gėrimai
Gėrimai skardinėse gali sprogti dėl to, kad užšaldžius vanduo plečiasi. Nuo tokio sprogimo gali nukentėti ne tik automobiliai, bet ir žmonės.
3. Muzikos instrumentai
Iš medžio pagaminti instrumentai šaltyje gali deformuotis. Gitara ar smuikas geriausiu atveju bus uždusinti. Tačiau instrumento korpusas taip pat gali įtrūkti, todėl gali tekti jį brangiai remontuoti ar net pakeisti.
4. Dažai
Ilgai palikus šaltai, jis gali sugesti. Pavyzdžiui, jo sudedamosios dalys praranda savo savybes arba dažai yra prastos kokybės.
Tačiau taip būna ne su visomis spalvomis, todėl būtinai patikrinkite ant pakuotės pateiktą informaciją. Gali būti, kad jūsų gali atlaikyti žemą temperatūrą.
5. Buitinės cheminės medžiagos
Skystos plovimo priemonės gali užšalti pakuotėje ir suplyšti kaip limonadas. Be to, nežinia, kaip žema temperatūra paveiks jų veiksmingumą.
6. Kiaušiniai
Užšaldžius skystas baltymas ir trynys išsiplečia, todėl lukštas gali įtrūkti. Po to valgyti kiaušinį yra nesaugu.Tačiau net jei jis ir nebus sutrūkinėjęs, jo skonis nebus toks geras kaip neužšaldyto. Jį galima valgyti, bet tada geriau būtų išvirti. Likusi patiekalo dalis bus nesėkminga dėl pakitusios trynio tekstūros.
7. Elektroniniai prietaisai
Tikriausiai ir patys pastebėjote, kad šaltis kenkia telefonų, planšetinių ir nešiojamųjų kompiuterių baterijoms. Jie greičiau praranda įkrovą ir kartais iš karto išsijungia. Jei prietaisas per ilgai paliekamas šaltai, akumuliatorius gali net sugesti.
Todėl įsitikinkite, kad nepaliksite savo prietaisų per ilgai šaltyje. Nepamirškite, kad grįžę namo niekada neturėtumėte įkrauti užšaldyto prietaiso. Pirmiausia leiskite jam sušilti iki kambario temperatūros.