Skip to main content

Ukrainai artimiausiomis savaitėmis reikia skubiai gauti karinės technikos iš Vakarų sąjungininkų, antraip rusai gali laimėti karą. Tai interviu prancūzų leidiniui „Le Figaro“ pareiškė Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda.

Paklaustas, ar rusai dar gali laimėti karą, A. Duda pripažino, kad tai įmanoma, jei Ukraina nesulauks pagalbos labai skubiai. „Jie neturi modernios karinės infrastruktūros, bet turi žmonių! Jei artimiausiomis savaitėmis nesiųsime karinės technikos į Ukrainą, Putinas gali laimėti. Jis gali laimėti ir mes nežinome, kur jis sustos“, – interviu sakė Lenkijos prezidentas.

Kartu A. Duda priminė, kad galimas Rusijos puolimas prieš Lenkiją būtų Rusijos puolimas prieš NATO. „Kai JAV buvo užpulta 2001 m., visi sąjungininkai stojo šalia amerikiečių, kad kovotų su teroristais. Manome, kad jei prieš NATO šalį įvyktų ataka, kad ir kokia ji būtų, atsakymas būtų toks pat: greitas ir ryžtingas“, – patikino A. Duda.

Praėjusią savaitę Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis per susitikimą su Europos Sąjungos vadovais išsakė savo pageidavimus dėl naujų ginklų tiekimo. Tuo pačiu metu, remiantis žiniasklaidos pranešimais, ES lyderiai per viršūnių susitikimą Briuselyje neįpareigojo V. Zelenskiui teikti kovinę aviaciją, nors Ukrainos prezidentas užsiminė apie tokius susitarimus.