Temos
Klaidingi įsitikinimai, tačiau nuolatinis suvokimas galioja visuose etapuose – nuo pasimatymų iki santuokos.
1. Vyrai nemėgsta moterų, kurios žengia pirmą žingsnį
Daug metų girdėjome, kad vyrai iš prigimties yra medžiotojai. Todėl turite suteikti jam erdvės užkariauti, nes kitaip nebus susidomėjimo. Tačiau apklausų duomenimis, 90 % vyrų jaučiasi patogiai, jei moteris pirma pakviečia juos į pasimatymą. Tai patvirtina sociologų tyrimai. Taigi moterys turėtų būti laisvos ir rašyti pirmosios.Nors verta patikslinti, kad respondentai yra amerikiečiai. Šalyse, kuriose taikomi griežtesni lyčių vaidmenų reikalavimai, rezultatai gali būti kitokie.
2. Kivirčai yra blogų santykių požymis
Atrodo, kad darniose sąjungose partneriai turėtų sugebėti derėtis nekeldami balso ir nesipiktindami. Praktika yra gera, tačiau būtų nesąžininga reikalauti tobulumo iš bet kurio žmogaus. Visi ginčijasi ir kartais pernelyg emocingai, jei praleidžia ankstyvus bandymus išsiaiškinti situaciją.
Tačiau tai nėra pražūtinga porai. Apskritai nesutarimai padeda geriau suprasti vienas kitą, jei abu žmonės nori klausytis. Be to, kuo labiau žmonės vertina vienas kitą, tuo mažesnė tikimybė, kad jie manys, jog partneris konflikto metu elgiasi destruktyviai. Ginčų pasitaiko bet kokiuose santykiuose, tik geruose santykiuose jie yra mažiau destruktyvūs ir padeda atsigauti į geresnius.
3. Geri santykiai grindžiami principu “tu, aš, aš, tu”.
Žinoma, į santykius turėtų būti suinteresuoti abu žmonės. Tačiau sveikiausius santykius užmezga žmonės, kurie jaučiasi pakankamai saugūs, kad galėtų ką nors padaryti dėl savo partnerio, nesitikėdami nieko mainais. O kai įsimylėjėliai skaičiuoja, kas prie ko prisidėjo, jie tampa savo vidinės apskaitos įkaitais ir tampa mažiau dosnūs – taip pat ir emociškai.
4. Santykiuose reikia aptarti kiekvieną smulkmeną.
Gebėjimas žodžiais pasakyti, ko jums reikia, yra svarbus sėkmingo bendravimo įgūdis. Tačiau geruose santykiuose žmonės supranta vienas kito jausmus ir poreikius, tačiau jiems nereikia nuolat apie tai kalbėti. Partneriai taip pat geba skaityti vienas kito neverbalinius signalus.
Tačiau tai nereiškia, kad iš mylimo žmogaus reikėtų tikėtis telepatijos įgūdžių. Svarbius dalykus geriau pasakyti garsiai.
5. Santuoka – tai tik antspaudas pase.
Vyrauja nuomonė, kad jei poroje viskas puiku, nėra reikalo tuoktis. Įsimylėję žmonės gali būti laimingi tokie, kokie yra. Teisinius klausimus sprendžia vaikų įvaikinimas, testamentai ir pan.Tačiau kai kurie mokslininkai mano, kad susituokę žmonės gyvena ilgiau, geriau jaučiasi, daugiau uždirba ir netgi yra labiau patenkinti savo lytiniu gyvenimu nei vieniši, išsiskyrę ar sugyventiniai. Be to, vyrų gyvenimas už santuokos ribų yra prastesnis nei moterų. Nors tai, žinoma, yra vidurkiai, atskirais atvejais situacija gali būti kitokia.
6. Po santuokos poros turi mažiau lytinių santykių.
Manoma, kad iki santuokos žmonės gyvena intensyvų seksualinį gyvenimą, o po santuokos apsiriboja retais lytiniais santykiais. Tyrimai rodo, kad lytiniai santykiai tampa retesni moters nėštumo metu ir iškart po vaiko gimimo. Pakilimų ir nuosmukių gali būti ir dėl kitų priežasčių. Tačiau apskritai pats gyvenimas kartu ir santuoka neturi didelės įtakos lytinių santykių kiekiui.