Skip to main content

Be Ilono Musko ir netolimoje ateityje.

Praėjus daugiau nei 50 metų po paskutinės “Apollo” misijos, privati JAV bendrovė “Astrobotic” ketina sugrąžinti JAV į Mėnulį. Ji paskelbė apie netrukus į palydovą paleisianti erdvėlaivį “Peregrine”, kuriame planuojamas nusileidimas. Paleidimas įvyks jau gruodžio 24 d.

“Astrobotic” generalinis direktorius Johnas Thorntonas pažymėjo, kad “Peregrine” nebus įgulos, tačiau modulyje bus įrengti specialūs NASA prietaisai, skirti Mėnulio aplinkai tirti prieš “Artemis” pilotuojamas misijas.

Modulis pakils iš Floridos, naudodamas pirmąją ULA Industrial Group raketą “Vulcan Centaur”. Tada zondas per “kelias dienas” pasieks Mėnulio orbitą, tačiau prieš bandydamas nusileisti turės palaukti iki sausio 25 d., kol tikslinėje vietoje bus tinkamos apšvietimo sąlygos.

Nusileidimas bus autonominis, nedalyvaujant žmogui, bet valdomas iš “Astrobotic” valdymo centro.

Pavasarį Japonijos startuolis “ispace” jau bandė tapti pirmąja privačia bendrove, nusileidusia Mėnulyje, tačiau misija baigėsi nesėkme. Izraeliui taip pat nepavyko 2019 m. Tik keturios šalys yra sėkmingai nusileidusios Mėnulyje: Jungtinės Valstijos, Rusija, Kinija ir neseniai Indija.