Skip to main content

Vizijos įgyvendinimas: Bezosas ir Muskas apie žmonijos ateitį

 

Bendra svajonė apie trilijoną žmonių kosmose

Du turtingiausi pasaulio verslininkai, Džefas Bezosas ir Elonas Muskas, netikėtai suderinę savo vizijas, pasisako už žmonijos plėtrą už Žemės ribų.

Nepaisant to, kad jie konkuruoja kosmoso pramonėje: Bezosas vadovauja bendrovei “Blue Origin”, o Muskas – bendrovei “SpaceX”, jų bendros perspektyvos dėl mūsų rūšies ateities yra intriguojančios.

Neseniai vykusiame Leksio Fridmano podkasto (Lex Fridman Podcast) epizode Bezosas išreiškė norą, kad ateityje Saulės sistemoje gyventų trilijonas žmonių.

Įsivaizduodamas šurmuliuojančią gyvybės ir intelekto ekosistemą, Bezosas tiki, kad steigdamas tokias bendroves kaip “Blue Origin” jis padeda pamatus būsimoms kartoms, kad jos galėtų pasiekti didesnių laimėjimų kosmoso tyrinėjimo srityje.

Ateities infrastruktūros kūrimas

Remdamasis savo patirtimi steigiant “Amazon”, Bezosas pabrėžė infrastruktūros svarbą, palengvinant inovacijų diegimą. Panaudodamas savo “Amazon” laimėjimą investicijoms į sunkiąją kosmoso infrastruktūrą, jis siekia sukurti platformą išradingiems ateities protams.

Bezosas įsivaizduoja milžiniškas kosmines stotis, pabrėždamas jų privalumus, palyginti su planetų paviršiais, ir galimybes išsaugoti Žemės aplinką perkeliant sunkiąją gamybą į kosmosą.

Kita vertus, Muskas jau seniai pasisako už tai, kad žmonija taptų daugiaplanete rūšimi. Pasak E. Musko, “SpaceX” raketos “Starship” atliks svarbų vaidmenį gabenant žmones tarp Žemės ir Marso, o galiausiai Raudonojoje planetoje bus įkurta nuolatinė žmonių buveinė.

Jis ne kartą yra pabrėžęs nepakankamo gyventojų skaičiaus Žemėje pavojų, perspėdamas apie gresiančią krizę dėl mažėjančio gimstamumo.

E. Musko perspėjimas ir naujos kartos poreikis

Muskas susirūpinimą dėl per mažo gyventojų skaičiaus pakartojo per politinį festivalį Italijoje, kur pabrėžė, kaip svarbu turėti vaikų, kad būtų užtikrintas žmonijos civilizacijos tęstinumas.

Jis nuolat nurodė, kad mažėjantis gimstamumas yra didelė grėsmė, pranokstanti net susirūpinimą dėl visuotinio atšilimo.

E. Musko perspėjimai, kurie nuskambėjo po to, kai Kinija pranešė apie mažėjantį gimstamumą, pabrėžia, kad būtina skubiai spręsti demografinius iššūkius, su kuriais susiduria viso pasaulio tautos.

Apibendrinant galima teigti, kad Bezoso ir Musko žmonijos ateities vizijų suartėjimas rodo, jog įtakingi veikėjai vis labiau sutaria dėl kosmoso tyrimų ir didesnio žmonių buvimo už Žemės ribų poreikio.

Tiek kurdami kosmoso infrastruktūrą, tiek kurdami kelių planetų civilizaciją, šie verslininkai plečia žmonijos galimybių ribas ir kviečia mus susimąstyti apie ateitį, kai Saulės sistema taps mūsų namais.