Skip to main content

Kaip maudyti šunį? Šių keturkojų šeimininkai turėtų vengti šios klaidos.

Šunys yra labai energingi ir smalsūs pasauliui gyvūnai. Vykdydami įvairią veiklą jie labai lengvai susitepa. Kartais užtenka trumpo pasivaikščiojimo lietingą dieną, ir savo augintinio galime visai neatpažinti. Purvo pėdsakus ant jo letenų vėliau nesunku pastebėti ant sofos ar kilimo. Tokiu atveju lieka tik viena išeitis – maudyti šunį vonioje. Kai kuriems gyvūnams tai gali būti lengva, tačiau kitiems – tikras iššūkis. Tokia situacija jauniems šunims kelia ypatingą stresą, todėl turite būti itin švelnūs ir atsargūs.

Kaip dažnai turėtumėte maudyti savo šunį?

Daugelis šunų bet kokia kaina stengiasi vengti maudymosi ir į jį reaguoja su baime. Jų globėjai dažnai deda daug pastangų, kad ši veikla jų augintiniui būtų kuo patogesnė. Šie gyvūnai labai jautrūs įvairiems dirgikliams, o vandens triukšmas gali sumažinti jų saugumo jausmą. Todėl svarbu užtikrinti, kad maudymasis jiems nesusijęs su nemalonia patirtimi.

Šuniukus ir vyresnius ilgesnio plauko šunis reikėtų maudyti bent kartą per dvi savaites. Kitais atvejais tai galima daryti kartą per mėnesį, nebent jūsų šuo ką tik grįžo namo apgailėtinos būklės ir jam reikia skubios priežiūros.

Kada maudyti šunį?

Maudymosi laikas yra labai svarbus. Daugelis keturkojų šeimininkų daro klaidą, kai prieš vakarinį pasivaikščiojimą nuprausia savo šunį. Tokiu atveju reikėtų laikytis atvirkštinės tvarkos ir leisti jam anksčiau patenkinti savo fiziologinius poreikius.

Po maudynių augintinis bent kelias valandas neturėtų išeiti į lauką. Tai ypač aktualu, jei už lango nepalankios oro sąlygos. Priešingu atveju savo augintiniui gresia hipotermija ir šaltis.

Ką turėtumėte prisiminti plaudami savo augintinį?

Maudydamiesi atkreipkite dėmesį į vandens temperatūrą. Jis neturėtų būti nei per karštas, nei per šaltas. Šuniui plauti geriausia naudoti specialias priemones. Kitų kosmetikos priemonių naudojimas gali sukelti įvairių alerginių reakcijų.

Ilgo plauko augintinius geriau iš anksto kruopščiai iššukuoti. Maudydami augintinį būkite švelnūs ir įsitikinkite, kad į jo akis ar ausis nepateko vandens ar kosmetikos priemonių. Po maudynių šunį geriausia švelniai nusausinti rankšluosčiu.