Skip to main content

Šunys mėgsta ėsti. Tačiau kai kurie produktai, nors žmonių laikomi skanėstais, yra labai kenksmingi naminiams gyvūnams. Pateikiame 5 dalykų, kurių turėtų vengti kiekvienas augintinis, sąrašą.

Šunys yra tikri gobšuoliai. Kai kurie keturkojai, vos išgirdę, kad jų šeimininkas atidaro šaldytuvą, iškart bėga į virtuvę. Dažniausiai šunys sėdi šalia savo šeimininko ir maldaujančiomis akimis žiūri į jį. Jie tikisi gauti bent gabalėlį to, kas yra ant jo lėkštės. Kai kurie globėjai pasiduoda ir dalijasi maistu su savo augintiniu.

Tačiau svarbu prisiminti, kad šuns kūnas labai skiriasi nuo žmogaus kūno. Kai kurie mūsų vartojami produktai yra labai kenksmingi mūsų augintiniams. Be to, tai gali baigtis net mirtimi. Todėl labai svarbu susipažinti su dalykų, kurių kiekvienas šuo turėtų vengti, sąrašu.

Šokoladas

Šokoladas mums yra tikras skanėstas, tačiau šunims jis – nuodai. Kuo daugiau joje kakavos, tuo toksiškesnė ji yra naminiams gyvūnams. Viskas dėl teobromino. Ši kakavos pupelėse esanti medžiaga, be kita ko, gali sukelti kvėpavimo sutrikimų, širdies aritmiją ar kraujagyslių išsiplėtimą. Tai taip pat gali baigtis mirtimi.

Verta paminėti, kad teobrominas iš šunų organizmo išsiskiria labai lėtai. Todėl pavojinga ne tik duoti savo augintiniui didelį kiekį šokolado vienu metu, bet ir dažnai duoti jo mažomis porcijomis.

Vynuogės ir sultonės

Sultenės ir vynuogės – tai kiti produktai, kurių visiškai negalima duoti mūsų augintiniams. Jei šuo suvalgys vos 10-12 gabalėlių šio šviežio vaisiaus, tai gali pakenkti jo sveikatai. Jūsų šuo gali viduriuoti, vemti ir jausti pilvo skausmus. Be to, jam gali išsivystyti ūminis inkstų nepakankamumas. Įdomu tai, kad iki šiol mokslininkams nepavyko nustatyti, kuri vynuogėse ir sultenėse esanti medžiaga yra toksiška gyvūnams.

Avokadai

Kitas šunims pavojingas produktas yra avokadas. Auginant šį augalą naudojamas galingas fungicidas persinas, kuris kenkia naminiams gyvūnams. Toksiškos medžiagos yra avokado žievėje, lapuose ir medžio žievėje. Suėdę net nedidelį kiekį, šunys gali viduriuoti ir vemti. Minėtas fungicidas taip pat gali sukelti sunkumų šalinant vandenį iš organizmo, todėl gali net atsirasti plaučių edema.

Makadamijos riešutai

Ketvirtąją vietą mūsų sąraše užima makadamijos riešutai. Jų, be kita ko, galima rasti tam tikruose konditerijos gaminiuose. Šunims kenksminga 2,4 g riešutų dozė 1 kg kūno svorio. Suvalgę šio produkto, gyvūnai gali viduriuoti, vemti ir patirti traukulius. Gyvūnas taip pat gali būti nusilpęs. Apsinuodijimo simptomai pasireiškia per 12 valandų po nurijimo. Laimei, paprastai jie savaime išnyksta maždaug po dviejų dienų.

Svogūnai ir česnakai

Žali, džiovinti ar virti svogūnai taip pat labai kenksmingi šunims. Jį suvalgius, augintinio virškinimo trakte išsiskiria toksiški disulfidai, turintys stiprų oksiduojantį poveikį. Jie pažeidžia eritrocitų lipidines membranas ir suardo normalią raudonųjų kraujo kūnelių struktūrą. Tai gali sukelti anemiją. Šuniui pavojinga 5-10 g šviežių svogūnų dozė vienam kilogramui kūno svorio.

Tas pats pasakytina ir apie česnakus. Duodami šuniui per daug šio augalo galite apsinuodyti. Vienam kilogramui kūno svorio kenksminga suvalgyti apie 5 g česnako. Laiškiniai česnakai taip pat pavojingi jūsų augintinio sveikatai.