Skip to main content

Rūpintis kate jokiu būdu nėra lengva užduotis. Net ir patyrę šių augintinių savininkai kartais daro įvairių klaidų. Sužinokite, ko turėtų vengti šio gyvūno globėjas.

Sprendimas priglausti katę po savo stogu visuomet sukelia didelį džiaugsmą visiems namiškiams. Kartu jų laukia daugiau atsakomybės. Naujam šeimos nariui reikia mūsų dėmesio ir rūpesčio. Tokios katės priežiūra dažnai būna didelis iššūkis, ypač tiems, kurie tai daro pirmą kartą. Tokioje situacijoje sunku išvengti įvairių klaidų, įskaitant ir tas, kurios susijusios su mityba ir priežiūra. Išsiaiškinkite, kas jūsų augintiniui yra negerai.

Pienas naudingas jūsų katei? Nebūtinai

Pripažinta, kad vienas mėgstamiausių mūsų kačių draugų skanėstų yra pienas. Deja, toks mąstymas yra klaidingas. Dažnai šerti šiuo produktu savo augintinius nėra gera mintis ir gali turėti rimtų pasekmių sveikatai.

Dėl jame esančios laktozės kai kurie gyvūnai patiria įvairių nemalonių virškinimo sutrikimų, tokių kaip vėmimas, silpnumas ir viduriavimas. Todėl pagrindinį katės racioną turėtų sudaryti daugiausia drėgnas ir sausas maistas. Geriausia duoti gerti paprasto vandens.

Nedažni apsilankymai pas veterinarijos gydytoją

Net jei iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad mūsų katė yra puikios sveikatos pavyzdys, tai neatleidžia mūsų nuo reguliarių vizitų pas veterinarą. Deja, daugelis žmonių dėl laiko stokos tai visiškai pamiršta ir pas specialistą su savo augintiniu vyksta tik kritiniais atvejais. Kartais galime tiesiog nepastebėti daugelio nerimą keliančių simptomų.

Tokios reguliarios konsultacijos leis mums, pavyzdžiui, patikrinti augintinio dantų būklę. Geriausia, jei šie vizitai vyktų bent du kartus per metus. Jaunesnėms katėms šis dažnis gali būti didesnis.

Kai kurių augalų laikymas namuose

Gėlės vazonuose yra graži interjero puošmena, tačiau kai kurios jų gali būti nuodingos jūsų katei. Tokios rūšys yra monstera, alavijas ir gebenė. Todėl juos laikyti ant palangės ar kitur namuose yra rizikinga.

Bet kada žaisdama katė gali praryti dalį jų ir sukelti rimtų sveikatos problemų. Mūsų augintiniai gali turėti ne tik virškinimo sistemos, bet ir širdies ar kepenų sutrikimų.