Skip to main content

Šis produktas gali lengvai pakeisti odelių kremą, makiažo valiklį ir baldų blizgiklį.

1. Prailginkite medinių pjaustymo lentelių ir įrankių tarnavimo laiką

Kruopščiai nuplovę ir išdžiovinę medinius daiktus, plonu sluoksniu patepkite alyvuogių aliejumi. Tai galite padaryti naudodami minkštą šluostę, įtrinkite skystį į medžio paviršių. Augalinis aliejus įmirkys medieną ir apsaugos ją nuo įtrūkimų ir spalvos praradimo.

Palikite aliejų ant lentos ar indų 5 minutėms. Tada atsargiai nuvalykite likučius popieriniu rankšluosčiu.

2. Atsikratyti lipnumo

Yra daugybė patiekalų, į kuriuos reikia įdėti, pavyzdžiui, šaukštelį medaus arba pusę šaukšto garstyčių. Atrodo paprasta, tačiau šie produktai prilimpa prie visų indų, todėl išmatuoti nurodytą kiekį gali būti tikras iššūkis.

Kad gaminti būtų lengviau, prieš pilant medų ar garstyčias, šaukštą alyvuogių aliejaus pamerkite į medų ar garstyčias. Tada lipnus produktas tiesiog nuslys nuo jo.

3. Atkurkite chromuotų paviršių blizgesį

Šiek tiek aliejaus užtepkite ant minkštos šluostės ir ja nuvalykite virtuvės plieną: maišytuvus, kriaukles, puodus, latakus, bėgtelius ir kitas puošmenas. Aliejus atsikratys vandens dėmių, grąžins metalui blizgesį ir padės išvengti patamsėjimo.

Galiausiai metalinius paviršius nupoliruokite švaria, sausa šluoste.

4. Sidabrinių stalo įrankių išvaizdos išsaugojimas

Sidabras laikui bėgant linkęs patamsėti. Alyvuogių aliejus negali sustabdyti patamsėjimo proceso, tačiau gali padėti šiek tiek sulėtinti oksidaciją, dėl kurios metalas tamsėja ir blunka.

Užtepkite šiek tiek augalinių riebalų ant švarios šluostės ir nuvalykite sidabrinius šaukštus bei kitus įrankius. Šią procedūrą kartokite reguliariai, pavyzdžiui, kartą per savaitę ar dvi.

5. Pašalinkite visas priklijuotas etiketes

Jei nepavyksta nuimti etikečių nuo naujų indų ar virtuvės įrankių, užpilkite ant jų alyvuogių aliejaus (taip pat galite pasidaryti aliejaus kompresą, naudodami aliejuje įmirkytą marlę). Palikite bent 15 minučių.

Po šios procedūros etiketė lengvai nukris. Jums tereikės nuplauti paviršių šiltu vandeniu, kad pašalintumėte visus aliejaus ar klijų likučius.

6. Atkurkite išblukusių perlų blizgesį

Laikui bėgant perlai nuo jūsų papuošalų paviršiaus išbluksta dėl sąlyčio su makiažu, odos riebalais ir dulkėmis. Tačiau natūralūs perlai yra pernelyg švelni medžiaga, kad juos būtų galima prižiūrėti naudojant įprastą ploviklį.

Atkurti papuošalų išvaizdą galite kiekvieną perlą atskirai nuvalę šluoste, lengvai sudrėkinta alyvuogių aliejumi. Tada sausai nupoliruokite perlus minkšta šluoste.

7. Nuimkite sandarų žiedą

Yra daugybė būdų, kaip nuimti žiedą, kuris visam laikui įstrigo ant piršto. Taip pat gali padėti alyvuogių aliejus. Gausiai patepkite juo patinusį pirštą. Tada suimkite papuošalą per minkštą, sausą skudurėlį ir sukamaisiais judesiais švelniai traukite jį žemyn link nago.

8. Atsekite standų užtrauktuką.

Norėdami tai padaryti, pamirkykite vatos diskelį alyvuogių aliejuje ir nuvalykite juo gyvatukų dantukus. Tada lėtai ir švelniai judinkite dantelį aplink suteptą užtrauktuką ir judinkite jį norima kryptimi.

9. Suteikite savo batams kilnaus matinio blizgesio.

Šis metodas tinka odiniams, dirbtinės odos ir guminiams batams. Minkštą skudurėlį su keliais lašais alyvuogių aliejaus patrinkite ant lygaus paviršiaus.

10. Apsaugokite skustuvo peiliukus

Daugkartinių skustuvų pjovimo paviršių patrinkite alyvuogių aliejuje pamirkytu vatos tamponu, kad ašmenys ilgiau išliktų aštrūs ir nerūdytų. Naudokite tik ant sausų staklių.

11. Puoselėkite savo odeles ir odą.

Alyvuogių aliejus yra puiki natūrali šiurkščių odelių ir apskritai epidermio tepimo priemonė. Šiek tiek jo galite įpilti į šiltą vonią, kad suminkštintumėte odą maudynių metu ir po jų.

12. Pagerinkite garbanotų plaukų išvaizdą

Įtrinkite kelis lašus alyvuogių aliejaus į delnus, tada rankomis iššukuokite susipynusius ir sausus plaukų galiukus. Plaukai taps blizgantys ir apsaugoti nuo dehidratacijos bei garbanojimo.

13. Nuvalykite makiažą.

Užtepkite alyvuogių aliejaus ant vatos tamponėlio ir nuvalykite veidą kaip bet kurį kitą parduotuvės losjoną ar toniką. Aliejus ne tik veiksmingai pašalins makiažą, įskaitant vandeniui atsparų blakstienų tušą, bet ir suteiks odai švelnumo ir drėkinimo.

14. Pašalinkite įsisenėjusius nešvarumus nuo plaukų ir odos

Alyvuogių aliejus padeda pašalinti kramtomąją gumą ar dažus nuo plaukų. Tiesiog užpilkite jo ant suteptos vietos ir švelniai nuvalykite nešvarumus šluoste.

Kai ant odos lieka dėmių, nesvarbu, ar tai plaukų dažai, ar aliejus, automobilio tepalai, degutas, permanentinio markerio rašalas, sumaišykite kelis lašus aliejaus su vienu arbatiniu šaukšteliu cukraus. Rezultatas – švelnus, bet veiksmingas šveitiklis, kuriuo lengvai atsikratysite nešvarumų.

15. Atsikratykite girgždančių durų vyrių

Įmerkite vatos tamponą į aliejų ir įtrinkite juo girgždantį durų, baldų, šaldytuvo durelių ar automobilio vyrį. Taip pat galite purkšti jį purkštuvu.

16. Paruoškite baldų poliravimo priemonę

Į ketvirtadalį puodelio alyvuogių aliejaus įpilkite 4 valgomuosius šaukštus baltojo acto ir 2 arbatinius šaukštelius citrinų sulčių. Kruopščiai išmaišykite. Supilkite tirpalą į purkštuvą ir padėkite į šaldytuvą. Štai ir viskas, naminė poliravimo priemonė paruošta.

Prieš naudodami purkštuvą suplakite, užtepkite poliravimo priemonę ant medinių baldų paviršiaus ir nuvalykite minkštu skudurėliu. Tada likučius pašalinkite sausu popieriniu rankšluosčiu. Naudokite kartą per savaitę.

17. Atkurkite odos gaminių minkštumą ir matinį blizgesį

Odiniai baldai, pirštinės, diržai atgaus prarastą blizgesį, jei reguliariai juos poliruosite minkšta šluoste su keliais lašais alyvuogių aliejaus.

18. Sumažinkite uodų skaičių

Jei sode turite lietaus statinių ar kitų tarnybinių vandens talpyklų, įpilkite į jas šiek tiek alyvuogių aliejaus. Jis sukurs plėvelę ant paviršiaus ir neleis uodams dėti lervų į vandenį.

19. Apsaugokite sodo įrankius ir baldus

Alyvuogių aliejus gali apsaugoti medinių įrankių rankenas nuo išdžiūvimo ir įtrūkimų. Jį taip pat galima naudoti sodo baldams.

Aliejumi taip pat patepkite metalinius įrankius, pavyzdžiui, kastuvus, grėblius, genėjimo žirkles ir sekatorius. Taip sulėtinamas rūdžių susidarymas ir sumažinamas purvo ir sniego kaupimasis ant įrankių.

20. Tręškite augalus

Jei turite paparčių ir dekoratyvinių palmių, maždaug kartą per mėnesį po jų šaknimis patręškite porą šaukštų alyvuogių aliejaus. Tai padės augalams tapti vešlesniems.