Skip to main content

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sako svarbią kalbą Rusijos politiniam ir kariniam elitui, kurioje vertina invaziją į Ukrainą.

Jis pažadėjo “sistemingai” tęsti Maskvos vadinamąją “specialiąją karinę operaciją” Ukrainoje, kaltindamas Vakarus dėl karo pradžios.

Jis taip pat teigė, kad Rusija kariauja ne su Ukrainos žmonėmis, o su “jų režimu, kuris laiko žmones įkaitais”.

V. Putinas ne kartą teisino savo invaziją į kaimyninę šalį, kaltindamas Vakarų šalis, kad jos kelia grėsmę Rusijai. Jos teigia, kad nieko negali būti toliau nuo tiesos ir kad Maskvos pajėgos užpuolė Ukrainą neišprovokuotos.

“Tai jie pradėjo karą. O mes naudojame jėgą, kad jį užbaigtume”, – sakė V. Putinas prieš auditoriją, kurioje buvo įstatymų leidėjai, valstybės pareigūnai ir Ukrainoje kovoję kariai.

Jis pridūrė, kad Rusijos ekonomika atlaikė Vakarų sankcijas.

V. Putinas taip pat pagerbė Rusijos karius ir pažadėjo įsteigti specialų fondą jų artimiesiems.

Kalba, kurią jis atidėjo gruodžio mėn., pasakyta prieš penktadienį minimas pirmąsias Rusijos invazijos į Ukrainą metines.

V. Putinas taip pat perspėjo Vakarus neteikti papildomos karinės pagalbos Ukrainai, sakydamas, kad tokia parama sulauks karinio Maskvos atsako.

Rusijos prezidentas pasisakė prieš tos pačios lyties asmenų santuokas ir “sugedusias Vakarų vertybes”. Jam vadovaujant, Rusijos vyriausybė pastaraisiais metais išplėtė prieš LGBTQ nukreiptus įstatymus.

Jo kalba nuskambėjo po keleto svarbių diplomatinių žingsnių, įskaitant JAV prezidento Joe Bideno vizitą į Kijevą.

Į Kijevą taip pat atvyko Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni.