Skip to main content

Rusijos pajėgos patyrė daugiausiai aukų per pastarąsias dvi savaites, teigia JK gynybos ministerija; Rusijos “Vagnerio” grupės įkūrėjas teigia, kad pajėgos užėmė Krasna Horos kaimą į šiaurę nuo Bachmuto.

  • Rusijos grupės “Wagner” įkūrėjas Jevgenijus Prigožinas sakė, kad samdinių pajėgos užėmė Krasna Horos kaimą, esantį šiauriniame apgulties apimto Bachmuto miesto Ukrainos Donecko srityje pakraštyje. Jis taip pat paskelbė trumpą vaizdo įrašą, kuriame, matyt, matyti “Wagner” kovotojai prie įvažiavimo į kaimą ženklo. Laikraštis “The Guardian” negalėjo nepriklausomai patvirtinti, kad kaimas buvo užimtas.

  • JAV analitinis centras “Institute for the Study of War” (ISW) teigė, kad, remiantis naujausia žvalgybos ataskaita, geolokacinė medžiaga rodo, jog Rusijos pajėgos užėmė bent dalį Krasna Horos kaimo, o ukrainiečiai greičiausiai iš jo pasitraukė.

  • Kijevo vyriausiasis kariuomenės vadas šeštadienį pareiškė, kad Ukrainos gynyba laikosi palei Donecko fronto liniją, o įnirtingiausi mūšiai vyksta dėl Vuhledarės ir Marijinkos miestų. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Valerijus Zalužnyj sakė, kad Rusija Ukrainos rytiniame Donecko regione per dieną surengia 50 atakų.

  • Remiantis naujausiais Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos atnaujintais gynybos žvalgybos duomenimis, per pastarąsias dvi savaites Rusijos pajėgos greičiausiai patyrė daugiausia nuostolių nuo pirmosios invazijos į Ukrainą savaitės. Ataskaitoje teigiama, kad “apmokyto personalo, koordinavimo ir išteklių trūkumas visame fronte” yra vienas iš veiksnių, lėmusių staigų Rusijos aukų padidėjimą. “Vidutinis pastarųjų septynių dienų vidurkis buvo 824 aukos per dieną, t. y. daugiau nei keturis kartus didesnis nei 2022 m. birželio-liepos mėn.”, – priduriama jame.

  • Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda suabejojo, ar Lenkija galės tiekti Ukrainai naikintuvus. Laidoje “Sekmadienis su Laura Kuenssberg”, kurią transliuoja BBC, A. Duda sakė, kad F-16 lėktuvų siuntimas būtų “labai rimtas sprendimas”, kurį “nelengva priimti”.

  • Šaltiniai atskleidė, kad Iranas, naudodamasis laivais ir valstybine oro transporto bendrove, į Rusiją neteisėtai gabeno dronus. Mažiausiai 18 naujų tipų pažangių tolimojo nuotolio ginkluotų dronų buvo pristatyta Rusijos kariniam laivynui po to, kai lapkričio mėn. rusų karininkai ir technikai su specialiu vizitu apsilankė Teherane, kur jiems buvo parodytas visas Irano technologijų spektras.

  • Buvęs Italijos ministras pirmininkas Silvio Berlusconi vėl apkaltino Volodymyrą Zelenskį dėl karo su Rusija. “Niekada nebūčiau ėjęs kalbėtis su Zelenskiu, nes esame jo šalies niokojimo ir jos karių bei civilių žudynių liudininkai”, – sekmadienį žurnalistams sakė S. Berlusconi. Jis pridūrė, kad jei V. Zelenskis būtų nustojęs pulti dvi separatistines Donbaso respublikas, karo nebūtų buvę. “Taigi labai, labai neigiamai vertinu šio pono elgesį”, – pridūrė S. Berlusconi. Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni atsakė pabrėždama savo vyriausybės “tvirtą paramą” Kijevui.

  • Tarptautinio olimpinio komiteto vadovas atmetė V. Zelenskio raginimą uždrausti Rusijos sportininkams dalyvauti 2024 m. Paryžiaus žaidynėse. Kalbėdamas Prancūzijoje vykstančiame pasaulio slidinėjimo čempionate Thomas Bachas sakė, kad nors jis pritaria Ukrainos sportininkų “sielvartui ir žmogiškoms kančioms”, nacionalinės vyriausybės neturėtų spręsti, kas dalyvaus tarptautiniuose sporto renginiuose.