Skip to main content

Dėl to gali atsirasti hemorojus arba dar blogiau.

Kiek laiko galite sėdėti tualete?

Nors kai kurie žmonės tualetą vadina biuru ar biblioteka, jame nereikėtų sėdėti ilgiau nei penkias minutes. Kuo ilgiau žmogus turi stumti, tuo labiau tai kenkia jo žarnynui.

Kas atsitinka, jei ilgai sėdite ant tualeto?

Ilgalaikis ir dažnas tiesiosios žarnos srities įtempimas sukelia hemorojų – tiesiosios žarnos venų varikozę. Paprastai tai nesukelia rimtų problemų (nors kartais mazgai užsikrečia ir užsikrečia), tačiau gali būti labai skausminga.

Blogiausia, kad per ilgas sėdėjimas gali sukelti pragulas. Tai vadinama audinių nekroze dėl audinių spaudimo. Pragulos labai pablogina gyvenimo kokybę ir net gali būti mirtinos. Tačiau tai taikoma tik žmonėms, turintiems mikrocirkuliacijos ir neurologinių sutrikimų, pvz., pagyvenusiems žmonėms. Todėl slaugos namuose ir geriatrijos skyriuose pacientai neturėtų būti paliekami tualete be priežiūros keliasdešimt minučių.

Kaip padėti sau paspartinti

Kad būtų lengviau nueiti į tualetą, turėtumėte sėdėti taip, kad keliai būtų aukščiau klubų. Tokią laikyseną lemia tiesiosios žarnos anatomija ir natūrali kreivė, kurią reikia “ištiesinti”. Tam galite naudoti kojų atramą.

Jei atrodo, kad jums reikia į tualetą, o jis niekur nedingo, geriausia padaryti pertrauką ir kurį laiką pasivaikščioti. Nesistenkite pasiekti rezultatų bet kokiomis priemonėmis. Į biurą taip pat nesineškite telefono.

Jei problema kyla nuolat, galbūt kažką darote ne taip.