Skip to main content

Ką turėtumėte turėti omenyje, kai nusprendžiate priimti katę į savo namus? Sužinokite, nuo ko pradėti pasiruošimą.

Katė namuose yra didelis džiaugsmas, bet ir atsakomybė. Jei nusprendėte priimti jį po savo stogu, turite atitinkamai pasiruošti. Naujasis šeimos narys jūsų namuose turėtų jaustis kuo patogiau. Užduočių, kurias reikia atlikti, sąraše yra ne tik reikiamų priedų, skirtų gyvūno priežiūrai, surinkimas. Taip pat svarbu sutvarkyti erdvę, kurioje naujakurys norėtų gyventi.

Sukomplektuokite katės aprangą

Kačių šeimininkai pirmiausia turėtų nepamiršti sukomplektuoti savo katės garderobą. Pirmiausia jums reikės tinkamo maisto ir dubenėlio. Taip pat būtina turėti kraiko dėžę su kraiku ir draskyklę. Pirktinų daiktų sąraše taip pat turėtų būti tvirtas katės vežimėlis, kuris palengvins apsilankymą pas veterinarą ar kitas keliones su augintiniu. Taip pat nepamirškite tinkamų priežiūros reikmenų, pavyzdžiui, šepečių ar specialių maudymosi priemonių.

Suteikite patogią poilsio vietą

Katės gali būti nenuspėjamos, kai renkasi miego vietą. Net jei ir sukursite puikų kampelį, kuriame jis galės atsipalaiduoti, nenustebkite, kad augintinis dažniau miegos ant sofos arba prie radiatoriaus. Taigi iš pradžių pasirinkite klasikinį gultą, o laikui bėgant pakeiskite jį tokiu, kuris visiškai atitinka jūsų katės pageidavimus. Jei jūsų draugas daug laiko praleidžia žiūrėdamas pro langą, geriausias pasirinkimas bus vadinamoji palangė. Parduotuvėse rasite ir kitų modelių, įskaitant hamakus ir specialias būdeles. Šie gyvūnai vertina ramybę ir tylą. Todėl pasirūpinkite, kad lova būtų nuošalioje vietoje, atokiau nuo triukšmingų prietaisų.

Saugokite jį

Katės mėgsta eiti savo keliais ir dažnai jas sunku suvaldyti. Todėl stenkitės savo namų erdvę sutvarkyti taip, kad ji būtų kuo saugesnė jūsų augintiniui. Visų pirma nepamirškite kruopščiai apsaugoti durų ir langų. Užkaskite bet kokius vertingus daiktus, kurie gali būti lengvai sugadinti. Taip pat pašalinkite iš lentynų įvairius daiktus, kurie gali kelti jam pavojų. Be to, atsargumo sumetimais geriau atsikratyti tam tikrų augalų rūšių, kurios laikomos kenksmingomis katėms, iš savo namų. Tai monstera ir arkliarūgštė.

Sukurkite jam vietą žaisti

Žaidimas yra labai svarbi katės gyvenimo dalis. Tai puikiai tinka gyvūno vystymuisi, skatina jo medžioklės instinktą ir stiprina ryšį su globėju. Katės mėgsta meškeres, peles, kamuoliukus ir įvairius draskymo reikmenis. Taip pat galite patys įrengti įvairias kliūčių ruožus ir žaislus, kad jūsų augintiniui būtų smagu.

Duokite jam laiko aklimatizuotis

Pirmosios kelios katės buvimo namuose dienos yra nauja patirtis, kuri kelia didžiulį stresą ne tik šeimininkams, bet ir pačiam gyvūnui. Šiuo laikotarpiu svarbu juo rūpintis ir palaikyti ramybę. Kiekvienas augintinis yra skirtingas, todėl aklimatizacijos laikas gali skirtis. Vieniems tai gali užtrukti kelias dienas, kitiems – savaites. Todėl turime leisti jam palaipsniui susipažinti su aplinka, nedarydami jam spaudimo, kad naujuose namuose jis jaustųsi patogiai ir laisvai.