Skip to main content

Ar turite šių augalų savo bute? Jei turite katę, geriau jos atsisakykite. Jie gali kelti rimtą grėsmę jūsų kailiniams.

Dauguma iš mūsų neįsivaizduoja namo interjero be žalios, vešlios augmenijos. Tokia gėlių pilna erdvė ne tik atrodo jaukiau, bet ir veikia raminamai. Tačiau kačių šeimininkai turėtų būti atsargūs rinkdamiesi augalus savo namams. Taip yra todėl, kad kai kurios rūšys šiems gyvūnams yra toksiškos. Tai populiarūs augalai, kuriais dažnai puošiame savo gyvenamuosius kambarius ar miegamuosius.

Šių augalų geriau nelaikyti namuose, jei turite katę

Daugelis žmonių nesupranta, kad namuose laikomi augalai kartais gali būti pavojingi katėms. Turite būti pasiruošę, kad bet kokia gėlė bute gali patraukti mūsų kailinių draugų dėmesį. Gyvūnui atsitiktinai prarijus lapų ar kitų dalių, dažnai kyla rimtų sveikatos komplikacijų. Daugeliu atvejų mūsų augintiniai gali turėti virškinimo sutrikimų, inkstų ar kepenų problemų ir net pažeisti nervų sistemą.

Kačių globėjai turėtų namuose nelaikyti azalijų, alavijų ir arkliarūgščių. Pavojų gali kelti ir gebenės, fikusai bei oleandrai. Dėl mūsų augintinio taip pat geriau pašalinti monsterą iš namų. Nors ši gėlė pastaraisiais metais labai populiari interjero dizaine, ji taip pat gali sukelti rimtų kvėpavimo takų problemų katėms.

Kaip atpažinti katės apsinuodijimą?

Kačių apsinuodijimo simptomai paprastai pasireiškia per 24 valandas nuo tada, kai katė suvalgo nuodingą medžiagą. Kai taip atsitinka, galite pastebėti savo augintinio elgesio pokyčius. Jis dažnai praranda apetitą, būna vangus arba irzlus. Be to, jis gali turėti ir kitų įtartinų nusiskundimų, tokių kaip neįprastas seilėtekis, viduriavimas, vėmimas ar pykinimas. Sunkiai apsinuodijus neretai pasireiškia kvėpavimo sutrikimai ir net traukuliai. Jei pastebėjote nerimą keliančių simptomų, turėtumėte kuo greičiau imtis veiksmų ir nedelsdami kreiptis į veterinarijos gydytoją.