Skip to main content

Ar pastebėjote, kad jūsų keturkojis draugas pastaruoju metu prarado apetitą? Sužinokite, dėl ko tai gali būti.

Tinkamas šuns šėrimas yra labai svarbus, kad mūsų augintinis klestėtų. Jei neseniai pastebėjote, kad jūsų augintiniui sumažėjo apetitas, nereikėtų to vertinti lengvabūdiškai. Kartais tai tik vienkartinis atvejis, pavyzdžiui, laikinas virškinimo sutrikimas. Tačiau kartais toks elgesys gali būti rimtesnis signalas šeimininkui.

Ramios vietos pavalgyti trūkumas

Kiekvienas šunų globėjas turėtų pasirūpinti, kad jo augintinis turėtų nuošalią, specialiai jam skirtą valgymo vietą, kurioje jis galėtų laisvai valgyti visus skanėstus. Maisto dubenėlis neturėtų stovėti ten, kur nuolat juda namiškiai. Tai gali trikdyti jūsų šunį, todėl jis nenorės griebtis maisto.

Netinkamas maistas

Kita priežastis, dėl kurios šuo gali prarasti apetitą, yra netinkamai parinktas maistas. Pirkdami tinkamą gaminį turėtume vadovautis ne tik šuns amžiumi ar sveikatos būkle, bet ir jo poreikiais. Kiekvienas augintinis yra skirtingas ir turi savitų šėrimo įpročių. Todėl pirmiausia verta kuriam laikui pakeisti šuns skanėstus kitais ir pažiūrėti, kaip jūsų augintinis reaguos.

Patikrinkite savo augintinio sveikatą

Jei jūsų šuns apetito stoka trunka ilgiau, tai gali būti rimtesnių sveikatos komplikacijų požymis. Tokia elgsena dažnai rodo virškinimo sistemos problemas arba kitas burnos ertmės ligas, pavyzdžiui, periodontitą. Tokiu atveju geriausia būtų kuo greičiau kreiptis į veterinarijos gydytoją, kad būtų galima greitai nustatyti problemos priežastį ir taikyti tinkamą gydymą.