Skip to main content

Jei negalite paklausti tiesiai, atkreipkite dėmesį į būdingą elgesį.

Išsiaiškinti, ar vaikinui patinkate, ar ne, gali būti labai sunku. Ypač jei su juo susipažinai visai neseniai ir pirmas įspūdis aptemdo tavo protą, priversdamas galvoti, kad viskas, ką vaikinas daro, yra ženklas, jog jis slapta įsimylėjęs. Kad sužinotumėte, ar jaunuolis iš tiesų jaučia jums romantiškus jausmus, atkreipkite dėmesį į kai kuriuos jo elgesio bruožus.

Jis siunčia neverbalinius signalus

Tarpasmeninio bendravimo ekspertė Vanessa van Edwards, knygos “Įveikti bendravimo kodą” autorė, rekomenduoja pirmiausia išstudijuoti savo kūno kalbą. Ji nurodo keletą neverbalinių ženklų, rodančių, kad vyras gali jumis susidomėti.

  • Jis “atspindi” jūsų veiksmus, t. y. kartoja jūsų gestus, veido išraišką ar kūno kalbą. Pavyzdžiui, pokalbio metu jūs atsilošiate, o jis po kelių minučių padaro tą patį.
  • Jis trumpina atstumą: bando atsitiktinai jus paliesti arba pasilenkia arčiau, kai su juo kalbate.
  • Jis palaiko ilgą akių kontaktą arba taiko vadinamąjį intymų žvilgsnį, kai iš pradžių žiūri jums į akis, o paskui perkelia žvilgsnį į krūtinę.
  • Jo vyzdžiai išsiplečia. Kai žmogus mums patinka, mūsų smegenyse išsiskiria noradrenalinas, kuris veikia raumenis, atsakingus už vyzdžių išsiplėtimą.
  • Pamatęs jus, jis tvarkosi: pasitaiso kaklaraištį, išsilygina plaukus ar kaip nors kitaip susitvarko.
  • Jis pasisuks kūnu į jus ir praskirs lūpas, kad atkreiptų į jas jūsų dėmesį.
  • Visi šie signalai gali rodyti, kad vaikinui patinki. Tačiau nedarykite toli siekiančių išvadų remdamiesi vien kūno kalba.

Jis nerimauja ir painiojasi

Vienas nedidelis tyrimas, kuriame dalyvavo 40 studentų, parodė, kad vyro pažintiniai gebėjimai sumažėja po pokalbio su patrauklia moterimi. O kitas tyrimas įrodė, kad tas pats vyksta net ir laukiant, vadinasi, iš tikrųjų kalbėtis su priešingos lyties atstovais nebūtina.

Pasak mokslininkų, taip yra todėl, kad kalbėdamas su patrauklia moterimi vyras visus savo kognityvinius gebėjimus nukreipia į tai, kad padarytų jai įspūdį. Taigi jei vaikinas akivaizdžiai susijaudina jūsų akivaizdoje, greičiausiai jūs jam rūpite.

Jis raudonuoja jūsų akivaizdoje

Žinoma, ši kūno reakcija gali būti sukelta pykčio ar aukštos temperatūros, todėl ypač svarbu atsižvelgti į kontekstą. Vis dėlto psichologai pabrėžia, kad jei vaikinas, pamatęs tave, labai raudonuoja, tai nuoširdi kūno reakcija, kuria galima pasitikėti. Ir ji suveikia, kai atsiduriame šalia žmogaus, kuris mums atrodo seksualiai patrauklus.

Jis žiūri į jus kitaip nei kiti.

Linkolno universiteto mokslininkai atliko įdomų eksperimentą. Jie 18-25 metų amžiaus vyrams rodė skirtingų moterų nuotraukas ir specialiu akių judesių prietaisu stebėjo, kaip dalyviai žiūri į nuotraukas. Paaiškėjo, kad kai vyrai patiria seksualinį susidomėjimą, jie pirmiausia pažvelgia į moters krūtinę, o tada perkelia žvilgsnį į jos liemenį ir klubus.

Stebėkite jums patinkantį vaikiną – galbūt jis taip į jus žiūri.