Skip to main content

Skalbinių krepšys su dangčiu, drabužių pakabos tinkamose vietose ir kitos gudrybės gali padėti jų atsikratyti.

Nepaisant visų mūsų pastangų sutvarkyti savo erdvę, mūsų pastangos dažnai greitai nueina perniek. Pažvelkite į prieškambaryje esančią komodą, kuri visada užversta reklaminiais lankstinukais ir sąskaitomis už elektrą, arba į fotelį svetainėje, kurio beveik nesimato dėl drabužių krūvos.

Kad namai taptų daug švaresni ir malonesni, stebėkite savo veiksmus ir atsikratykite šių iš pirmo žvilgsnio nereikšmingų, bet klastingų įpročių.

1. Paliekate popierius.

Pašto dėžutės dažnai būna užverstos daugybe popierinės korespondencijos, tačiau ne visa ji iš tiesų yra svarbi ir reikalinga. Kai kurie žmonės šias krūvas sutvarko iš karto, o kiti palieka jas visame bute ir pažada sau kada nors vėliau išmesti nereikalingus laiškus ir lapelius.

Jei priklausote antrajai kategorijai, įpraskite savo popierius sudėti į vieną vietą. Arba pastatykite šiukšliadėžę ten, kur paprastai paliekate skelbimus, skrajutes ir kitą popierinį šlamštą. Taip būsite tikri, kad laiku jos atsikratysite.

2. Viską metate į spintą

Tai vienas iš “klasikinių” valymo metodų: bet kokioje neaiškioje situacijoje tiesiog iškraukite daiktus į spintą. Tačiau šis įprotis nepadeda sutvarkyti erdvės ir įvesti realios tvarkos, o kartais net trukdo rasti tai, ko reikia.

Išbandykite kitokį požiūrį ir pripildykite spintą patogių organizatorių ne tik viršutinėse, bet ir apatinėse lentynose. Naudodami tokią saugojimo sistemą negalėsite tiesiog užmesti ko nors ant lentynos – turėsite pasirinkti tinkamą skyrių.

3.Drabužius metate ant miegamajamojo esančio fotelio

Po sunkios dienos daugelis iš mūsų tingi viską tvarkingai pakabinti ant pečių ir sudėti į stalčius. Todėl drabužius paliekame ant kėdės arba fotelio.

Norėdami išspręsti šią problemą, įsigykite skalbinių krepšį su dangčiu. Apsilankius svečiams, nešvarius drabužius galėsite paslėpti nuo smalsių akių, o kitu metu – laikyti krepšį atidarytu dangčiu ir iš karto į jį mesti daiktus, kuriuos reikia išskalbti. Šį metodą ypač įvertinsite, kai jausitės tokie pavargę, kad net negalėsite pakelti dangčio. Tik nepamirškite krepšį pastatyti jums patogiausioje vietoje.

Jei dažniau ant kėdės mėtote drabužius, kuriuos ketinate vėl dėvėti, padėkite kelias pakabas tose vietose, kur paprastai persirenginėjate. Kai po ranka turėsite reikiamus daiktus, bus daug lengviau palaikyti tvarką.

4. Pirkimas daiktų, kuriems neturite vietos

Jei virtuvėje, svetainėje, miegamajame ar vaikų kambaryje trūksta vietos, gali būti, kad atėjo laikas kovoti su meile apsipirkimui.

Praverčia paprasta taisyklė: tai, ką perkate, turėtų užimti vietą to, ką jau turite. Pavyzdžiui, jei nusipirkote naują megztinį, metas vieną iš senųjų atiduoti labdarai. Šis naudingas įprotis padės jums išlaikyti savo erdvę be netvarkos.