Skip to main content

Norvegija slepia daugybę unikalių vietų. Įspūdingi vaizdai su Preikestoleno ir Trolio liežuvio viršūnėmis. Įspūdingi Sognefjordeno ir Geirangerio fiordai. Magiškasis Lofoteno salynas. Fenomenali aurora borealis. Didžiausia Skandinavijos sostinė Oslas ir į UNESCO sąrašą įtrauktas Bergenas. Norvegijoje tiek daug lankytinų vietų ir gamtos perlų, kad neįmanoma jų visų aplankyti per vienas atostogas.

Norvegija vadinama “Skandinavijos rojumi”. Nenuostabu, nes ji nuolat užima pirmąsias vietas laimingiausių pasaulio šalių reitinguose, o jos kraštovaizdis laikomas vienu gražiausių pasaulyje. Nors ši vieta garsėja aukštomis kainomis, ji tikrai negali skųstis turistų trūkumu.

Planuojate kelionę į Norvegiją ir svarstote, ką ten pamatyti? Pateikiame 10 įdomiausių Norvegijos lankytinų vietų.

Osle: Norvegijos sostinėje

Tai ne tik seniausia, bet ir saulėčiausia Skandinavijos sostinė. Beveik pusę Oslo teritorijos užima parkai, miškai ir poilsio zonos. Nenuostabu, kad čia plūsta turistai iš visos Europos. Būtent čia, Nacionaliniame dailės muziejuje, saugomas garsusis Muncho “Klyksmas”, o garsusis Vigelando parkas – 212 įvairių, dažnai šokiruojančių skulptūrų kolekcija.

Būtinai pasivaikščiokite žavinga Aker Brygge promenada ir užkopkite į Ekebergo kalvą, nuo kurios atsiveria nuostabi Oslo panorama. Neįprasta atsipalaidavimo forma gali būti pasivaikščiojimas… ant nacionalinio operos teatro stogo.

Geirangerio fjordas: brangakmenis tarp fiordų

Tai vienas gražiausių fiordų visoje Norvegijoje. Jo grožį pripažino pati UNESCO, įtraukusi jį į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kelių kilometrų ilgio fiordą supa 1 600 metrų aukščio uolos, nuo kurių turistams atsiveria puikios apžvalgos aikštelės. Geirangerį pasieksite itin vingiuotu ir serpantinais vingiuojančiu garsiuoju Trolių keliu.

Geirangerio fjordu geriausia keliauti laivu iš Hellesylto į Geirangerį. Kruizo metu galėsite pasigrožėti nuostabiais kriokliais ir fermomis, esančiomis fiordo šlaituose, kurie yra tokie statūs, kad kadaise gyventojai savo vaikus turėjo pririšti virvėmis kiemuose, kad žaisdami nenuslystų į vandenį.

Preikestolen: nepaprastas vaizdas

Tarp gražiausių Norvegijos vietų reikia paminėti ir Preikestoleną. Šis nuostabus uolų šelfas, pakibęs daugiau kaip 600 metrų virš Lysefjordo vandenų Stavangerio regione, yra tikras gamtos stebuklas. Ši vietovė nuolat patenka į neįprasčiausių pasaulio apžvalgos aikštelių arba vietų, kurias būtina pamatyti bent kartą gyvenime, reitingus.

Kad pasiektumėte uolos viršūnę, turite įveikti beveik 4 km kalvotą kelią. Visas žygis į abi puses trunka apie 3-4 valandas. Preikestolenoje kasmet apsilanko keli šimtai tūkstančių turistų iš viso pasaulio. Čia visi fotografuojasi suvenyrams, ir neabejotinai teisingai, nes vaizdai nuostabūs.

Lofotenas

Tai nepaprastos, pasakiškos salos Norvegijos jūroje šalies šiaurės vakaruose. Lofoteno salos yra vulkaninės kilmės – jų amžius vertinamas maždaug 3 mlrd. metų. Visas salynas užima 1227 kvadratinių kilometrų plotą – didžiausios ir žinomiausios salos yra Austvagojė, Vestvagojė, Moskenesojė, Flakstadojė ir Gimsojė.

Vienoje iš archipelago salų, mažame Henningsvær kaimelyje, yra gražiausia pasaulyje aikštelė, apsupta aukštų kalnų ir atviros jūros. Iš paukščio skrydžio ji atrodo ypač gražiai, tai liudija ir pačios nuotraukos.

Trolių maršrutas: įspūdžių kupinas maršrutas

Šis maršrutas skirtas ir fantastiškų vaizdų, ir ekstremalių pojūčių mėgėjams. “Trollstigen” arba Trolių kelią (taip šis maršrutas vadinamas liaudyje) sudaro 11 serpantinų, kurių dauguma vingiuoja 180° kampu. Čia stovi garsusis kelio ženklas “Atsargiai, troliai”.

Įpusėjus maršrutui virš Stigfoseno krioklio kabo akmeninis tiltas. Verta sustoti viršuje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje ir pėsčiomis nueiti iki apžvalgos aikštelės, nuo kurios atsiveria įspūdingi vingiuoto kelio ir krioklio vaizdai. Takas veikia tik nuo gegužės iki rugsėjo pabaigos.

Bergenas: medinių namų miestas

Bergenas, vienas svarbiausių Norvegijos uostų, beveik visiems asocijuojasi su Bryggen kraštovaizdžiu – į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktu istoriniu kvartalu su nuostabiais medinių namų pastatais. Neįprastą atmosferą sukuria siauros gatvelės (Bergenas netgi laikomas šalies gatvės meno sostine!) ir kelių šimtų metų senumo atmosfera.

Verta aplankyti Hanzos muziejų – vieną seniausių šalyje – ir Jūrų muziejų su akvariumu. Taip pat būtina pakilti Floibaneno keltuvu, kuris jus pakels į kalno viršūnę, iš kurios galėsite grožėtis miestu ir apylinkėmis.

Rolltung: ekspedicija į Trolių kalbą

Tarp Norvegijos lankytinų vietų taip pat reikia paminėti Trolltungą. Daugelis sako, kad tai gražiausia vaizdinga vieta pasaulyje, ir sunku su tuo nesutikti. Trolltunga, arba Trolio liežuvis, – tai išskirtinė uolų lentyna, iškilusi 700 m aukštyje virš Ringedalsvatneto ežero. Nuo viršūnės atsiveriantys vaizdai tiesiog pasakiški. Nenuostabu, kad šis lankytinas objektas jau seniai užima aukščiausias pozicijas lankomiausių pasaulio vietų reitinguose.

Kelias į garsųjį Trolio liežuvį yra labai sudėtingas ir rekomenduojamas labiau patyrusiems keliautojams. Tačiau viršūnėje atsiveriantys vaizdai tikrai verti visų pastangų.

Sognefjordenas

Tai ilgiausias fiordas Norvegijoje ir antras pagal ilgį fiordas pasaulyje. Jos ilgis – 204 km, o giliausia vieta – 1308 m žemiau jūros lygio.  Sognefjordenas driekiasi pietinėje Sogn og Fjordanės regiono dalyje, pačioje fiordų šalies širdyje.

Norint pasigrožėti 1000 m aukščio snieguotomis kalnų viršūnėmis, kriokliais ir prie šlaitų prigludusiais ūkiais, geriausia plaukti laivu, kuris pasiekia visus fiordo kampelius.

Flam – neįprasta kelionė traukiniu

Ką dar verta pamatyti Norvegijoje? Flam – nedidelis, bet žavus miestelis, įsikūręs fiordų centre, ant Aurlandsfjordo kranto. Ši vieta garsėja vaizdingu Flamsbano geležinkeliu, kuris driekiasi 20 kilometrų per 20 tunelių ir 864 metrų aukštyje. Visas maršrutas garantuoja neįtikėtiną vaizdingą patirtį! Pakeliui traukinys sustoja prie didžiulio Kjosfoseno krioklio.

Flamas taip pat labai tinkamas pasirinkimas mėgstantiems žygius kalnuose ir plaukiojimą baidarėmis įspūdingais fiordais.

Briksdalas: nuostabus ledynas

Briksdalis – tai Jostedo ledyno (didžiausio žemyninėje Europoje) liežuvis, kaskadomis besileidžiantis į jo papėdėje esantį ežerą. Norėdami apžiūrėti vietovę, turite pradėti maždaug 45 minučių trukmės žygį iš Oldeno kaimo. Prie ledyno galima priartėti kelių dešimčių metrų atstumu – iš tokio atstumo jau girdisi nuo ledyno atitrūkusių ledo gabalų dundėjimas.

Daugelis žmonių šią vietą vadina nykstančiu gamtos stebuklu. Kodėl? Nes pastaraisiais metais ištirpo kelios dešimtys kilometrų ledo. Gali būti, kad netrukus įspūdingojo Briksadalio nebeliks.

Šiaurės pašvaistė Norvegijoje

Norvegija, kaip ir visa Skandinavija, beveik visiems asocijuojasi su Šiaurės pašvaiste – vienu įspūdingiausių gamtos šviesulių reiškinių. Didžiausią baimę kelia neįtikėtina spalvų puokštė – nuo žalios, per violetinę, geltoną, mėlyną ir dar violetinę. Auroros dažniausiai pasitaiko nuo rugsėjo pabaigos iki kovo pabaigos. Geriausias laikas jų medžioklei – nuo 18 val. vakaro iki 1 val. nakties. Jie gerai matomi toli nuo miestų esančiose vietovėse – tada jų stebėjimui netrukdo dirbtinis apšvietimas.

Kur Norvegijoje galima eiti ieškoti auroros borealis? Geriausia šiuo reiškiniu grožėtis Šiaurės Norvegijoje (kuo arčiau poliarinio rato, tuo geriau), įskaitant Lofoteno salas ir Tromso, Altos bei Kirkeneso apylinkes. Vienoje iš Lofoteno salų, Austvagojos saloje, taip pat veikia Auroros centras, kuriame rengiamos parodos ir organizuojami mokymai apie aurorą.