Temos
Naujojo bandymo metu sistema pirmą kartą sėkmingai įveikė etapo atskyrimo etapą ir pakilo į 148 kilometrų aukštį.
Šiandien “SpaceX” antrą kartą paleido milžinišką raketą “Starship”. Tai įvyko praėjus septyniems mėnesiams po pirmojo bandymo.
Raketa buvo paleista 17.03 val. Vilniaus laiku iš kosmoso centro Teksase (JAV). Šį kartą veikė visi 33 “Raptor” varikliai, nė vienas jų starto metu neužgeso. Tai galima laikyti didele sėkme, palyginti su pirmuoju bandymu, per kurį nuo starto iki skrydžio dingo maždaug šeši varikliai.
Po planuoto karštosios pakopos atskyrimo, užuot tęsusi planuotą nusileidimą ir nusileidimą vandenyje, sprogo “Super Heavy” raketos nešėja. Tačiau pats “Starship” tęsė savo kelionę į kosmosą. Maždaug po 10 minučių ryšys su juo buvo prarastas.
Toliau pateiktame vaizdo įraše parodytas “Starship” atsiskyrimo nuo raketos nešėjos procesas.
Nors viršutinė pakopa neįvykdė viso skrydžio plano, pagal kurį ji turėjo apskristi pusę pasaulio ir nusileisti Ramiajame vandenyne, iš esmės paleidimą galima laikyti sėkmingu bandomuoju skrydžiu. Laivas pirmą kartą įveikė atsiskyrimo pakopą ir pasiekė 148 kilometrų aukštį. Tai reiškia, kad jam pavyko pasiekti kosmosą, kurio riba su juo eina 100 kilometrų aukštyje.
E. Muskas planuoja naudoti “Starship” kosminiam turizmui ir Marso kolonizavimui. Starship gali gabenti iki 150 tonų įgulos ir krovinių. Pirmasis jo bandomasis skrydis buvo atliktas 2023 m. balandžio 20 d. Jis sėkmingai pakilo, tačiau vėliau sprogo – praėjus keturioms minutėms po pakilimo.