Skip to main content

Mano nuomone, kiekviena pasaulio šunų veislė yra graži.

Tarp jų – ir matiniai didieji Pirėnų veislės šunys, niekada nemiegoję namuose, vikrūs basetai, kurių ausys drasko žemę, ir buldogai, kurie atrodo taip, tarsi savo veidu bandytų stumti traktorių. Netgi manau, kad mopsai, bulterjerai ir kinų chrestedai yra mieli.

Tačiau kelios veislės yra laikomos gražesnėmis už daugumą kitų. Akivaizdu, kad grožis yra subjektyvi savybė ir protingi žmonės nesutaria dėl to, kas konkrečią veislę daro patrauklią, tačiau pabandėme sudaryti sąrašą, į kurį įtrauktos tos veislės, kurias dauguma žmonių laiko itin išvaizdžiomis.

Kai kurie skaitytojai sutiks su daugeliu toliau išvardytų veislių, o kiti piktinsis, kad neįtraukėme vienos iš jų mėgstamiausių. Nesipiktinkite – tiesiog praneškite mums apie tas, kurias praleidome, toliau esančiuose komentaruose. Galbūt net įtrauksime jas į būsimus atnaujinimus.

Bendros gražių veislių savybės

Skirtingi žmonės mano, kad šunys yra gražūs, tačiau yra keletas bendrų savybių, kurios žmonėms atrodo patrauklios vizualiai. Kai kurie iš jų yra šie:

Ilgi, prabangūs kailiai

Tai gali būti dažniausia fizinė savybė, dėl kurios šunų parke kiti šeimininkai aikčioja ir aikčioja.Ilgas, storas ir blizgantis kailis žmonėms atrodo patrauklus.

Įdomios spalvos ir raštai

Atrodo, kad kai kurios kailio spalvos labai gerai pagauna šviesą (ypač natūralią, nefiltruotą saulės šviesą) ir leidžia šunims išsiskirti iš kitų.

Tai pasakytina apie kai kurių vienspalvių šunų kailius, tačiau dėmėti, dryžuoti ir žvynuoti raštai taip pat gali būti gana gražūs.

Akį traukiančios akys

Tai šiek tiek pleištas tarp šunų mylėtojų. Kai kuriems žmonėms šaltos ir šaltos pilkos ar mėlynos akys atrodo žavios, o kiti (šiai stovyklai tvirtai priskiriu ir save) mieliau renkasi šiltesnes, draugiškas akių spalvas, pavyzdžiui, rudą ir geltoną.

Panašiai kai kurie žmonės mano, kad dviejų skirtingų spalvų akių šunys yra nuostabūs, o kiti mano, kad jie yra šokiruojantys.

Grakščios kūno linijos

Daugelis žmonių mano, kad grakščios kūno linijos patrauklios žmonėms, tad kodėl šunys turėtų būti kitokie? Tačiau tai vėlgi yra subjektyvus pasirinkimas ir nėra visuotinai mėgstamų kūno formų.

Vieni žmonės gali manyti, kad argentiniečių dogų raumeningas sudėjimas yra nuostabus, o kiti mieliau renkasi aerodinamiškas kurtų ir vipetų formas.

20 gražiausių šunų veislių pasaulyje

Toliau pateikiame 20 gražiausių pasaulio šunų veislių sąrašą. Jos nėra išdėstytos kokia nors ypatinga tvarka – jau dabar esame tikri, kad dėl šio sąrašo sulauksime pakankamai pasipriešinimo! Jei būtume jas sudėlioję eilės tvarka, 15-oji vieta šiame sąraše tikrai būtų daug aukštesnė.

1. Samojedai

Nedaugelis šunų turi gražesnį kailį nei samojedas. Ilgas, tankus ir purus, nuostabus baltas kailis padėjo veislės protėviams išlikti šiltai Sibiro tėvynėje. Tačiau dėl to ši veislė šiek tiek prastai tinka vietoms, kur karštos vasaros, be to, juos reikia reguliariai šukuoti.

Tačiau tie, kurie gyvena vėsiame klimate ir yra pasirengę mokėti už reguliarias keliones pas kirpėją, tikrai pastebės, kad samojedai yra nuostabūs ir meilūs kompanionai. Juos reikia užimti, nes šie šunys buvo išveisti darbui, tačiau jie yra labai meilūs savo šeimoms ir paprastai sutaria su kiekvienu sutiktu žmogumi.

2. Australų aviganis

Įvairiaspalviai ir pūkuoti australų aviganiai iš karto patenka į gražiųjų šunų klubą, be to, jie dažnai turi nuostabias akis. Jų kailis gausiai kerpasi, todėl jiems reikia nemažai priežiūros, tačiau ne tiek daug, kiek kai kurioms kitoms ilgaplaukėms veislėms.

Jei renkatės australų aviganį, būkite tikri, kad esate pasiruošę turėti daug energijos turintį šunį – šie maži vaikinai ir merginos gali bėgioti ištisas dienas, ir jie nebus laimingi su ant sofos sėdinčiais tėvais. Palikti savieigai šie šunys gali būti šiek tiek destruktyvūs.

3. Pomeranijos

Pažvelkite į Pomeraniją ir pabandykite nesišypsoti – lažinuosi, kad jums nepavyks. Akivaizdu, kad pomeranai yra labai gražūs šunys, turintys labai tankų ir patrauklų kailį (kurį, palyginti su kai kuriomis kitomis ilgo kailio veislėmis, reikia prižiūrėti stebėtinai nedaug), tačiau jie taip pat pasižymi didele asmenybe, todėl yra dar žavesni.

Iš tikrųjų pomeranai yra gana protingi šunys, kuriuos lengviau dresuoti nei daugumą kitų mažų veislių. Jie nėra itin draugiški su nepažįstamais žmonėmis, be to, norėsite atidžiai stebėti juos prie vaikų, tačiau šeimoje jie yra gana meilūs.

4.Čiau čiau

Šaunus, gerai prižiūrėtas kailis – puikus reginys. Jų išvaizda gana panaši į liūto, nes ilgas kailis aplink galvą ir pečius primena girią. Ir nors čiau čiau gal ir nėra klasikinio grožio veidų, tačiau jų amžinas žvilgesys yra velniškai mielas.

Čiau čiau čiau yra šiek tiek uždaras ir, deja, ne visai “mielas”. Jie labiau nei daugelis kitų veislių šunų laikosi savyje ir nesivaržydami klajoja po pasaulį. Tačiau, nors šios savybės gali būti idealios ne visiems šeimininkams, čiau čiau čiau yra puikūs augintiniai tiems, kurie daug laiko praleidžia ne namuose.

5. Pudelis

Asmeniškai aš pudelius laikau labiau “mielais” nei “gražiais”, bet tai tik dar vienas subjektyvaus estetinio grožio pavyzdys. Pudeliai turi vienus nuostabiausių kailių visame šunų pasaulyje, ir jie gali būti sušukuoti keliais skirtingais būdais. Pudeliams reikia nemažai priežiūros, bet galutinis rezultatas paprastai būna vertas pastangų.

Nepaisant komiškos išvaizdos, pudeliai iš tikrųjų yra labai protingi šunys. Juos galima naudoti vikrumo bandymams, darbui su nosimi (jie dažnai naudojami miško paklotėje paslėptų triufelių paieškoms) arba viskam, kas susiję su vandeniu, nes jie mėgsta plaukioti. Jie taip pat yra puikūs terapijos šunys, o standartiniai pudeliai kartais naudojami kaip sarginiai šunys.

6.Saliukis

Jei kada nors turėsite galimybę pamatyti ramiai stovintį salukį, jis jums tikrai pasirodys patrauklus. Tačiau nesitikėkite, kad taip bus; šie šunys tokie pat energingi, kaip ir greiti, ir jie laimingiausi, kai bėga po didelį lauką 2 macho greičiu. Tiesą sakant, daugelis patraukliausių jų fizinių savybių – pailgas snukis, lengvas kūnas ir elegantiška uodega – padeda jiems ypač gerai prisitaikyti prie greito gyvenimo būdo.

Atsižvelgiant į jų prigimtį, svarbu gerai pagalvoti prieš į savo šeimą priimant vieną iš šių šuniukų. Tai labai žavūs šunys, kuriems patiks retkarčiais užmesti savo pūkuotas ausis jums ant kelių, tačiau juos gali būti sudėtinga dresuoti, be to, jiems reikia daugybės akrų aptvertos erdvės, kad galėtų lakstyti.

7. Maltiečių

Maltiečiai yra labai elegantiška veislė, jų baltas kailis plaikstosi ir pulsuoja su kiekvienu mažyčiu žingsneliu. Jų nuostabus kailis sukasi visur, kur tik jie pasirodo, o jų meilios asmenybės padeda greitai susidraugauti su kiekvienu sutiktu žmogumi. O tas veidas? Pamirškite apie jį. Pirmyn ir išsitraukite skanėstų, nes šiems mažiems gražuoliams tiesiog neįmanoma pasakyti “ne”.

Nors maltiečiai gali atrodyti šiek tiek įmantrūs, iš tikrųjų jie yra gana tvirti maži šunys, kurių drąsa paneigia jų nedidelį dydį. Jie protingi ir lengvai dresuojami, be to, mėgsta nuotykius. Tačiau, kaip ir galima tikėtis iš šunų, turinčių ilgus, grindis dengiančius kailius, maltiečiai turi būti reguliariai prižiūrimi, kad atrodytų kuo geriau.

8. Afganų kurtas

Afganistano kurtus sunku supainioti su kuo nors kitu – tiesiog nėra daug kitų veislių, kurios pasižymėtų tokiu pat lengvo, elegantiško sudėjimo ir tokio nepaprastai ilgo bei šilkinio kailio deriniu. Jų ilgi veidai taip pat gana saviti, todėl jie vienu metu ir gražūs, ir šiek tiek keistoki.

Kaip ir salukai bei kurtai, afganų kurtai iš pradžių buvo naudojami kaip medžioklinių šunų veislė, kuri gana lengvai nubėgdavo paskui greitą grobį. Taigi, afganų kurtui turėsite suteikti daug erdvės bėgioti. Taip pat pastebėsite, kad juos šiek tiek sunku dresuoti. Tačiau jei sugebėsite susidoroti su šiais iššūkiais, tikriausiai pamilsite jų meilų ir mielą charakterį.

9. Airių seteris

Airių seteriai, apsirengę plazdančiais, šilkiniais kailiais, kurių atspalviai svyruoja nuo raudonos, raudonmedžio iki braškių blondinės, yra gražūs, bet neperkrauti. Ir net jei jie nebūtų tokie gražūs, vis tiek būtų populiarūs naminiai gyvūnai, nes yra linksmi ir bendraujantys. Jie energingi, entuziastingi, draugiški, mieli ir sukelia pakankamai rūpesčių, kad neleistų jums nuobodžiauti.

Daugeliu atžvilgių airių seteriai panašūs į kitus paukštinius šunis. Jie protingi ir lengvai dresuojami, visada pasiruošę draugauti ir sunaikins viską, ką turite, jei neskirsite jiems pakankamai dėmesio ir fizinio krūvio. Tačiau didelėms šeimoms, mėgstančioms eiti į parką, paprastai labai patinka į savo šeimą įtraukti airių seterį.

 

10.Faraonų šuo

Daugelis šunų mylėtojų faraonų veislės šunis tikriausiai vertina skirtingai – arba jie atrodo gražūs, arba šiek tiek keistai. Bet kokiu atveju visi gali sutikti, kad faraonų kalytės yra unikali veislė (be to, tai viena brangiausių šunų veislių). Jie dažnai pasižymi komiška ir šiek tiek keista išraiška, todėl, priklausomai nuo jūsų skonio, yra tik dar mielesni arba keistesni.

Trumpaplaukiai, didžiausiai ir grakštūs, šie šunys buvo išveisti dideliems grobiams gaudyti ir medžioti kartu su savo šeimininkais. Tačiau, skirtingai nei daugelis panašaus sudėjimo šunų veislių, šie šuniukai meiliai bendrauja su žmonėmis ir neturi nesibaigiančių energijos atsargų, kaip kai kurie kiti medžiokliniai šunys. Faraonų kalytės nėra labai paplitusios, tačiau jos gali būti labai geri augintiniai – net ir tiems, kurie jas augina pirmą kartą.

11. Veimaraneriai

Daugeliui žinomas kaip “sidabrinis vaiduoklis”, veimaraneris yra labai ryški veislė, kurios pilkas kailis iš karto atpažįstamas. Tačiau nors dėl to kai kurie šunys atrodo šalti, veimaraneriai turi švelnias ir užjaučiančias akis, kurios gali ištirpdyti net šalčiausias širdis. Jie šiek tiek primena rafinuotesnę Labradoro retriverių versiją, tačiau, kitaip nei labradorai, veimaraneriai yra reiklūs naminiai gyvūnai, kurie nelabai tinka nepatyrusiems šeimininkams.

Veimaraneriai protingi, mieli ir lengvai dresuojami, tačiau jiems reikia suteikti daug judėjimo, kad neišsivystytų destruktyvių polinkių. Nepaisant gražaus, trumpaplaukio kailio, veimaraneriai gausiai lenda, todėl alergiškiems žmonėms kyla problemų.

12.Papiljonas

Papilonai yra nepaprastai mieli šunys, kurie negali nesukelti šypsenų visiems sutiktiems žmonėms. Jie turi nuostabų šilkinį kailį, mielas akis ir išraišką, kuri privers pamiršti visas žemiškas bėdas. Tačiau nuostabiausia, kad šie maži šunyčiai turi ausis su kuokšteliais, kurios paprastai laikomos vertikaliai, kad būtų kuo žavesnės.

Papijonai tikrai nėra šunys, todėl norint, kad jūsų šuo būtų laimingas, turėsite jį užimti. Laimei, tai linksmi maži šuniukai, kurie yra protingi ir gana greitai išmoksta. Tiesą sakant, daugelis papijonų puikiai pasirodo vikrumo varžybose (ir tai darydami atrodo per daug mielai, kad būtų galima pasakyti žodžiais).

13. Šiba inu

Dėl apvalios galvos, mažų ausų ir tankaus kailio šiba inu veislė yra žavinga. Jie atrodo visiškai prigludę, o dauguma šunų šeimininkų neabejotinai jaučia pareigą juos gausiai girti, mylėti ir daugiau ar mažiau nuolat draskyti bei draskyti. Laimei, tik nedaugelis šiba inusų tam paprieštaraus.

Šibos inusai būna kelių skirtingų spalvų: raudonos, juodos su įdegiu ir kreminės. Jie daug loja, tačiau jiems nereikia labai daug šukuotis. Šiba inusai yra meilūs gyvūnai, tačiau jie geriau nei daugelis kitų veislių ištveria buvimą vieni, todėl jie ypač vertingi tiems, kurie ilgai dirba.

14. Aliaskos malamutas

Jei mėgstate šunis, kurie atrodo kaip vilkai, jums patiks Aliaskos malamutas. Kaip ir vilkai, jie raumeningi, stambūs ir apaugę ilgu, tankiu kailiu, o jų stačios ausys papildo išvaizdą. Jų kailis taip pat pasižymi baltų, pilkų ir juodų atspalvių mišiniu, kuris taip pat padeda pabrėžti jų vilkišką išvaizdą. Tačiau, su visa pagarba vilkams, dauguma šunų mylėtojų sutiks, kad malamutai yra patrauklesni.

Deja, malamutai yra gana daug priežiūros reikalaujantys šunys, kuriems reikia ne tik nuolatinės priežiūros, bet ir daug stimuliacijos, bendravimo ir fizinio aktyvumo. Jie nėra geriausias pasirinkimas pirmą kartą juos auginantiems šeimininkams, tačiau jie gali būti puikūs kompanionai tiems patyrusiems šeimininkams, kurie turi laiko ir energijos jiems skirti.

15. Rotveileris

Daugeliui žmonių rotveileriai atrodo bauginantys, bet jei nekreipiate dėmesio į jų įspūdingus raumenis ir bebaimį charakterį, jie atrodo gražūs. Rotveileriai, apsirengę trumpo arba vidutinio ilgio juodai rudu kailiu, gal ir neturi šilkinio kailio ir akį traukiančio žvilgsnio, kaip kai kurių kitų veislių šunys, bet jie tai kompensuoja geltonai rudomis akimis, kurios ištirpdys jūsų širdį.

Nors jie yra gražūs gyvūnai, jų asmenybės šeimininkų akyse jie yra dar gražesni. Jie įnirtingai saugo savo šeimą, bet pasitaikius progai virsta meiliais prisiglaudimais ir glamonėmis. Vis dėlto rotveileriai gali būti nemalonūs, todėl jie nėra geras pasirinkimas pirmiesiems šeimininkams.

16. Vokiečių dogas

Daugybė veislių yra patrauklios, tačiau tik nedaugelis, o iš tikrųjų nė viena, pasižymi vokiečių dogo dydžio ir grožio deriniu. Vokiečių dogai, dažnai pripažįstami didžiausia veisle pasaulyje, labiausiai garsėja savo milžinišku kūnu, tačiau jie taip pat yra gana gražūs. Galbūt jų kailis nėra toks kaip airių seterių ar rotveilerių, tačiau jų orus grožis daro įspūdį.

Tačiau vokiečių dogų polinkis leisti kibirus seilių šiek tiek sumenkina jų orumą, ir to gali pakakti, kad kai kurie būsimi šeimininkai pasirinktų kitą veislę. Akivaizdu, kad vokiečių dogui reikės skirti daug vietos (jie per dideli gyvenimui bute), tačiau iš tikrųjų jų fizinio aktyvumo reikalavimai yra gana kuklūs.

17. Dobermanas

Dobermanai yra puikios išvaizdos šunys, tačiau jų dydis, galinga laikysena ir smailios ausys dažnai kelia baimę tiems, kurie niekada nebuvo jų sutikę. Tačiau dobermanai, kaip ir rotveileriai, kurie taip pat kilę iš Vokietijos ir gali pasigirti panašiu piešiniu, yra dideli minkštuoliai, mylintys savo žmones. Tiesą sakant, jie yra gana jautrūs, todėl griežtas šeimininko žodis gali priversti juos pasislėpti.

Tačiau prieš bėgdami ir į savo šeimą įtraukdami vieną iš šių nuostabių šunų, žinokite: nenorite dobermano, jei nesate pasirengę glaustytis. Nepaisant didelio dydžio, dauguma dobermanų mėgsta užlipti tiesiai ant šeimininko kelių ir įsitaisyti, kad sulauktų pelnytų pagyrimų ir glostymo.

18. Dalmatinas

Kai kam gali atrodyti, kad į taškelius panašus dalmatinų raštas yra mielas ar komiškas, o ne gražus, tačiau jie tokie kultiniai ir fotogeniški, kad turėjome juos įtraukti į šį sąrašą. Nors jie labiausiai žinomi kaip gaisrininkų palydovai, iš tikrųjų jie yra visapusiški šunys, kurie taip pat puikiai pasirodo medžioklėje ir vikrumo varžybose.

Dalmatinai yra kupini energijos, todėl turėsite jiems suteikti daug judėjimo. Nenorėkite laikyti vieno iš jų uždaryto bute – jiems reikia daug erdvės bėgioti, šokinėti ir žaisti. Iš tikrųjų jie yra puikūs bėgimo partneriai, ir paprastai jie norės bėgioti dar ilgai po to, kai nuspręsite baigti bėgioti.

19. Vokiečių aviganis

Vokiečių aviganiai, vieni iš Holivudo favoritų, tikriausiai dažniau nei bet kurios kitos veislės šunys pasirodė didžiajame (ir mažajame) ekrane. Dėl savo intelekto ir darbo etikos jie tikrai puikiai tinka tokiam darbui, tačiau tikroji jų populiarumo priežastis yra gana paprasta: Jie nuostabūs.

Vokiečių aviganiai pasižymi švelnia, meilia veido išraiška, kuri gražiai kontrastuoja su jų vilkišku kailiu ir sudėjimu. Jie būna įvairių spalvų – nuo visiškai baltų iki visiškai juodų ir visko tarp jų. Deja, šis gražus kailis gausiai liejasi, todėl maždaug kartą per savaitę norėsite juos išvesti ir intensyviai iššukuoti.

20. Akita

Akitos yra įspūdingi šunys, turintys plačius pečius ir raumeningą kūno sudėjimą, iš kurių dvelkia jėga ir kompetencija. Tačiau itin tankus ir purus jų kailis šiek tiek sušvelnina šį įvaizdį ir padeda sukurti vieną patraukliausių veislių pasaulyje.

Istoriškai akitos buvo naudojamos įvairioms labai rimtoms užduotims – nuo šernų medžioklės iki sarginių šunų darbo, tačiau šiuolaikiniame pasaulyje jos paprastai laikomos kaip naminiai gyvūnai.

Akitos būna kelių skirtingų spalvų, tačiau dauguma jų yra rudos, pilkos, juodos ir baltos spalvos mišrūnai. Jų kailis puikiai tinka glostymui, bet, deja, jos labai liejasi (ir seilėjasi). Akitos ne visada gerai toleruoja vaikus, todėl svarbu anksti pradėti bendrauti ir bendrauti su jais.

Populiariausias šunų veisles: dažniausiai užduodami klausimai

Vis dar turite klausimų apie gražiausias šunų veisles? Mes jums atsakysime! Toliau rasite keletą dažniausiai užduodamų klausimų apie gražių šunų veisles.

Kokia yra elegantiškiausia šunų veislė?

Jei ieškote elegantiškumo, salukis ir afganų kurtas yra sunkiai įveikiami, nors kai kurių nuomone, maltiečiai taip pat yra elegantiški.

Kas daro šunį gražų?

Grožis priklauso nuo žiūrovo akies, tačiau manome, kad gražiausių šunų veislių šunys paprastai priskiriami tiems, kurie turi blizgantį kailį, glotnų kailiuką ir yra tvirto sudėjimo.

Kas yra gražiausias šuo?

Užduokite šį klausimą 100 žmonių ir greičiausiai gausite 100 skirtingų atsakymų. Bet kadangi paklausėte manęs, aš pasirinksiu rotveilerį – konkrečiai šį.

Kaip galite padaryti savo šunį gražesnį?

Jei norite, kad jūsų šuo atrodytų kuo geriau, pasirūpinkite, kad jis būtų sveikas, švarus ir maitinamas vienu sveikiausių šunų ėdalų. Taip pat norėsite pasirūpinti jos psichine ir emocine sveikata, nes laimingas šuo yra gražus šuo.