Temos
Ne, tai nėra pirkinių ar užduočių sąrašai.
1. Kelionės daiktų pakavimo kontrolinis sąrašas
Šis sąrašas pravers ir dažnai, ir retkarčiais keliaujantiems žmonėms. Verta įtraukti dalykus, kuriuos turėtumėte pasiimti su savimi, iki smulkmenų. Pavyzdžiui, telefoną, grotuvą, el. knygą, visų prietaisų įkroviklius, dokumentus, vaistus ir pan.
Kontrolinis sąrašas padės nieko nepamiršti ir nesijaudinti, kad kažką praleidote. O jei ištiktų panikos priepuolis, jums nereikės kratyti lagamino, kad patikrintumėte jo turinį, tiesiog pažvelkite į sąrašą. Jį taip pat patogu naudoti kaip kontrolinį sąrašą, kai išvykstate iš namų ir nieko nepaliekate viešbutyje.
Žinoma, šį sąrašą reikėtų patikrinti realiomis sąlygomis ir koreguoti kiekvienos kelionės metu: ką nors pridėti arba išbraukti. Todėl gausite savo universalų kontrolinį sąrašą, kuris taps bet kokios kelionės pakuotės pagrindu. Tiesiog pasiimkite sąraše esančius daiktus, pridėkite sezoninius drabužius ir batus – viskas, galite eiti.
Taip pat galite sukurti kelis atskirus sąrašus, pvz., kelionėms Rusijoje ir užsienyje, žiemą ir vasarą.
2. Pasiekimų sąrašas
Kai kurie žmonės moka pastebėti savo pasiekimus ir jais didžiuojasi. Tačiau yra ir tokių, kurie ignoruoja savo pasiekimus ir sutelkia dėmesį į trūkumus ir negeroves. Tai ypač pasakytina apie žmones, kenčiančius nuo apsimetėlio sindromo, kurie iki galo abejoja savo gebėjimais. Toks žmogus gali įveikti Everesto kalną, bet viršūnėje pagalvoti, koks jis nevykėlis, nes nebuvo pirmas ir parodė ne patį geriausią laiką.
Jei esate toks, svarbiais momentais, kai baigėte projektą, sulaukėte pagyrimo iš vadovybės ar patyrėte stiprių teigiamų emocijų, sustokite ir užsirašykite, kodėl jums gerai sekėsi. Tuomet nevilties akimirkomis galėsite atsiversti sąrašą ir pagalvoti, kad viskas nėra taip blogai.
Tai pravers ir kitą kartą ieškant darbo. Žinoma, nebent turite įprotį visus savo darbo pasiekimus įrašyti į gyvenimo aprašymą vienu metu. Paprastai, kai jį atnaujinate, nelengva prisiminti, ką gero per daugelį metų nuveikėte paskutinėje darbovietėje. Tačiau, turint pasiekimų sąrašą, užduotis tampa daug lengvesnė. Pažvelkite į jį ir pamatysite, kaip gerai vadovavote komandai, kaip greitai užbaigėte projektą ir kaip sprendėte problemas su rangovais. Tuo pačiu metu turėsite istorijų, kurias galėsite papasakoti interviu metu.
3. Dovanų idėjų sąrašas
Artimiausiems ir brangiausiems žmonėms paprastai norisi dovanoti šaunias dovanas, kurios tikrai patiks. Turite būti atidūs ir klausytis: gavėjas tikriausiai ne kartą pasakys, apie ką svajoja. Yra tik viena problema.
Paprastai išgirdę tokią mintį pagalvojate: “Turiu prisiminti. O kai ateina šventės metas, viskas ateina į galvą: aplinkybės, kuriomis buvo išsakytas noras, žodžiai “turiu prisiminti”, skirti sau, ir… baltas triukšmas vietoj dovanos idėjos.
Todėl verta slapta užsirašyti visas idėjas, kurios per metus kyla pokalbio metu, šauna į galvą ar ateina iš kur nors kitur.
4. Sąrašas, kaip atnaujinti garderobą
Stilistai teikia spintos išardymo paslaugą. Jie ištirs jūsų spintos turinį ir pasakys, ką išmesti, o iš to, kas liko, sudarys komplektus ir nurodys, ką įsigyti, kad komplektai būtų maksimaliai išnaudoti. Tačiau kažką panašaus galite padaryti ir patys, tik ištempdami procesą per ilgesnį laiką.
Pavyzdžiui, einate į miestą, galvojate apie įvaizdį ir suprantate: “Čia puikiai tiktų juodi džinsai”. To pakanka, kad įtrauktumėte juos į savo darbų sąrašą ir pažymėtumėte kaskart, kai vėl užsinorėsite juodų džinsų. Jei jie skirti keliems jūsų rinkiniams papuošti, nedvejodami perkelkite juos į pirkinių sąrašą.
Arba atvirkščiai, jei turite margą megztinį, kurį dievini ir lengvai pritaikai prie savo įvaizdžio. Tačiau jis paseno, todėl į pirkinių sąrašą įtraukite ką nors, kas pakeistų “veterano”.
Pirkinių sąrašas nereiškia, kad negalite nusipirkti to, ką pirkote. Tačiau tai padeda užtikrinti vientisą garderobą. Ateityje, kai eisite apsipirkti, žinosite, ko jums iš tikrųjų reikia.
5. Karūnos patiekalų sąrašas
Viena didžiausių problemų, su kuria susiduriama gaminant reguliarius pietus ir vakarienes, yra sugalvoti, ką gaminti. Todėl pravartu turėti greitai ir skaniai pagaminamų patiekalų sąrašą.
Šis sąrašas padės, jei valgiaraštis taps monotoniškas arba jei sulauksite netikėtų svečių. Arba, priešingai, svečiai yra ilgai laukiami ir norite juos nustebinti kažkuo, kas yra įrodyta.
6. Idealių aplinkybių kontrolinis sąrašas
Atrodo, kad kiekvienas tiksliai žino, kokį gyvenimą nori gyventi. Praktikoje tai nėra taip akivaizdu. Pavyzdžiui, norite pakeisti darbą. Jei jūsų paklaus, koks turėtų būti naujasis darbas, tikriausiai pirmiausia įvardysite sąlygas, kurios jūsų netenkina dabartiniame darbe. Sakykime, kad atlyginimas buvo didesnis, o kolegos nėra šykštūs. Tačiau akivaizdu, kad tai dar ne viskas, ko norite.
Todėl pravartu surašyti visus dalykus, kurių tikitės iš naujo darbo. Taip galėsite sudaryti kontrolinį sąrašą, pagal kurį pamatysite, ar naujasis darbas priartina jus prie svajonių darbo, ar keičiate šlamštą į šlamštą.
Jei ieškote buto, vėl praverčia idealių aplinkybių kontrolinis sąrašas. Tai padės jums nustatyti, kokių elementų esate pasirengę atsisakyti ir kokių elementų privalote laikytis. Tai padės efektyviau išsirinkti butą.
7. Kontrolinis darbų sąrašas
Kartais gali praversti sąrašai, kuriuose nurodyti dalykai, kuriuos reguliariai atliekate automatiškai, ypač jei į savo rutiną įtraukiate naują elementą.
Tarkime, esate įpratę vakare išsivalyti dantis, nusiprausti veidą, nusišluostyti jį rankšluosčiu, pasitepti kremu ir eiti miegoti. Tačiau jūsų odontologas primygtinai reikalauja, kad taip pat naudotumėte dantų siūlą, o dermatologas reikalauja, kad nevalytumėte veido rankšluosčiu. Jei į kontrolinį sąrašą žvilgtelėsite vakarinės rutinos metu, mažiau tikėtina, kad viską atliksite automatiškai.
8. Pirmosios pagalbos vaistinėlėje esančių vaistų sąrašas
Pirmosios pagalbos vaistinėlės turinį reikėtų reguliariai tikrinti ir įsitikinti, kad turite visus reikiamus vaistus ir kad jų galiojimo laikas nepasibaigęs. Tačiau taip pat galite telefone arba šalia vaistų spintelės laikyti vaistų sąrašą su galiojimo datomis ir jį tikrinti. Tai daug greičiau ir patogiau.
9. Daiktų, kuriuos reikia turėti hospitalizavimo atveju, kontrolinis sąrašas
Į ligoninę dažnai patenkama atsitiktinai. Mažai tikėtina, kad iš anksto suplanuosite, pvz., apendicito uždegimą. O kai tai atsitinka, nuo skausmo negalite mąstyti, o jūsų šeimos nariai negali mąstyti, nes nerimauja dėl jūsų. Todėl pravartu turėti sąrašą, kuriuo naudodamasis kiekvienas gali surinkti reikalingų daiktų rinkinį, nepaisant panikos.
Galbūt jums jos prireiks ne taip jau dažnai, o gal net niekada neprireiks (tebūnie!). Tačiau jei vis dėlto ištiktų bėda, niekas nebėgiotų ir nesvarstytų, ar reikia šlepečių, ar kokią suknelę ligoninė leis užsivilkti.
10. Sezoninių malonumų sąrašas
Tai sąrašas dalykų, kuriuos mėgstate daryti pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą. Jis ypač praverčia paskutiniais dviem metų laikais, kai nuotaiką dažnai gadina trumpėjanti šviesioji paros dalis ir blogas oras. Šis sąrašas padės jums pralinksmėti, prisiminti, kad šie mėnesiai taip pat gali būti geri, ir pradėti džiaugtis savimi.