Skip to main content

Mokslininkai nustatė, kurios žmonių grupės – vyrai ar moterys, jauni ar seni žmonės – dažniausiai pervertina savo IQ. Štai ką jie nustatė.

TIKSLAS

Graikijos mokslininkai, kurių straipsnis paskelbtas žurnale “Brain and Behavior”, siekė patikrinti, kaip skiriasi skirtingų lyčių ir amžiaus žmonių faktinis protinio ir emocinio intelekto lygis ir jų suvokimas, koks jis turėtų būti.

STUDIJA

Iš viso tyrime dalyvavo 159 vyrai ir moterys, kurių amžiaus vidurkis – 72 metai. Dalyviams buvo užduoti keli klausimai, nuo atsakymų į kuriuos priklausė, kaip jie patys vertina savo IQ (intelekto koeficientą) ir EQ (emocinio intelekto koeficientą, t. y. gebėjimą suprasti kitų žmonių jausmus ir ketinimus, atpažinti ir kontroliuoti savo emocijas). Po to jauniems ir seniems žmonėms buvo atlikti standartizuoti įvairių intelekto rūšių testai.

REZULTATAI

Dvi dalyvių grupės – jauni vyrai ir vyresnio amžiaus moterys – buvo linkusios pervertinti savo intelektinius gebėjimus ir socialinius įgūdžius, o jaunos moterys ir vyresnio amžiaus vyrai save vertino realistiškiau. Vidutiniškai jų savivertė yra nuo 5 iki 15 balų aukštesnė nei realiai gyvenančių kolegų.

Tuo pat metu vyresnės moterys mano, kad kuo protingesnės jos yra, tuo patrauklesnės fiziškai. Kaip teigia tyrėjai, tai gali būti susiję su didesniu moterų pasitikėjimu savimi, kurį jos įgyja vyresniame amžiuje.