Skip to main content

Išgydykite nuobodulį naudodamiesi šiais nemokamais smagiais užsiėmimais internete.

Jei nuobodžiaujate ir ieškote, ką veikti internete, jums pasisekė – internete netrūksta smagių dalykų, kuriuos galima nuveikti! Tačiau kadangi internete yra tiek daug pramogų, gali atrodyti, kad rasti tai, kas atitiktų jūsų nuotaiką ar skonį, yra pernelyg sunku. Nesvarbu, ar norite žaisti, susirasti draugų, žiūrėti tiesioginę transliaciją, išmokti ko nors naujo, ar tiesiog norite tyrinėti ir pažiūrėti, kur atsidursite, mes jums padėsime. Šiame “wikiHow” vadove rasite 32 patikimus būdus, kaip smagiai praleisti laiką internete, nesvarbu, kiek jums metų.

Ką turėtumėte žinoti?

 • Yra daugybė būdų, kaip žaisti žaidimus internete naršyklėje nemokant ir nesisiunčiant programinės įrangos.
 • Atskleiskite savo kūrybinę pusę užsiimdami internetine veikla, pavyzdžiui, kurdami pikselių meną, grodami virtualiais instrumentais arba rašydami tinklaraštį.
 • Žiūrėkite arba klausykitės tiesioginių transliacijų ir garso bei vaizdo įrašų. Galite stebėti audrų persekiotojus, klausytis podkastų, žiūrėti laukinių gyvūnų kameras ir dar daugiau.

Žaiskite nemokamus žaidimus interneto naršyklėje.

Nesvarbu, ar norite žaisti vienas, ar su draugu, nemokamų internetinių žaidimų netrūksta. Geriausia, kad norint žaisti šiuos žaidimus nereikia nieko atsisiųsti, o tai puiku, jei naudojatės mokykliniu kompiuteriu!

 • Flash By Night yra 45 nemokami žaidimai, kuriuos galite žaisti vieni savo interneto naršyklėje.
 • Addicting Games specializuojasi, na, priklausomybę sukeliančiuose žaidimuose! Čia rasite įvairiausių vieno ir kelių žaidėjų žaidimų, įskaitant galvosūkių, nuotykių, sporto ir kitus žaidimus.
 • Jei turite “Facebook” paskyrą, “Facebook Games” rasite daug nemokamų internetinių žaidimų, įskaitant “Words with Friends”, “Farmville” ir “Uno”.
 • Jei mėgstate stalo žaidimą “Risk”, išbandykite “Warzone” – naršykle paremtą pasaulio dominavimo žaidimą, kuriame galima žaisti ir vienam, ir keliems žaidėjams.
 • Žaiskite žaidimus “Google”! Tiesiog “Google” paieškoje raskite “Pacman”, “Quick Draw”, “Soccer”, “Champion Island”, “Cricket”, “Hip Hop”, “Rockmore” arba “Garden Gnomes” ir iš karto žaiskite žaidimus “Google” paieškos puslapyje.

Transliuokite filmus ir televizijos laidas.

Kadangi yra tiek daug transliacijos paslaugų, netrūksta dalykų, kuriuos galima žiūrėti internetu. Nors tokios paslaugos kaip “Netflix”, “Hulu” ir “HBO Max” yra mokamos, “Pluto TV”, “Tubi” ir “Crackle” televiziją galite žiūrėti nemokamai.

 • Ar žinojote, kad galite internetu transliuoti filmus ir mėgstamų televizijos laidų epizodus su draugais? Filmas ar laida ne tik bus sinchronizuota visiems, bet ir galėsite kalbėtis žiūrėdami! Peržiūrėkite mūsų “Netflix” žiūrėjimo su draugais vadovą, kuriame taip pat rasite ir kitų platformų, tokių kaip “Prime Video”, “Disney+”, “HBO Max” ir kt.

Naršykite interneto archyvą.

Norite pamatyti, kaip anksčiau atrodė internetas? O gal norite rasti nemokamų knygų, filmų, programinės įrangos ar muzikos? Žaisti arkadinius žaidimus naršyklėje? Interneto archyvas – tai visiškai nemokamas archyvas, kuriame rasite begalę veiklos. Galite apsilankyti svetainėje https://www.archive.org ir ją apžiūrėti arba iš karto apsilankyti šiose ypač įdomiose svetainės srityse:

 • Wayback Machine: Įveskite bet kurį URL adresą ir tyrinėkite senąsias svetainės versijas. Jei kada nors galvojote, kaip atrodė Amazon.com ir Apple.com 2001 m., arba norite pamatyti Apple.com 1998 m., jūsų laukia įdomi pramoga!
 • Internet Arcade: “Sonic the Hedgehog 2”, “Street Fighter”, “Mortal Kombat”, “Pacman”, “Galaga” ir tūkstančius kitų žaidimų naršykliniu emuliatoriumi.
 • Open Library: Skaitykite nemokamas bibliotekos knygas internetu be bibliotekos kortelės.
 • Computer Magazines: Peržiūrėkite senus, seniai išleistus žurnalus apie kompiuterius, kad pamatytumėte, kokios laukinės buvo technologijos.
 • Zines: Žurnalai: susipažinkite su pogrindiniais fanzinais, skirtais tokioms temoms kaip muzika, politika, fantastinė literatūra, feminizmas ir kt.

Sužinokite, kas populiariausia “YouTube”.

“YouTube” tyrinėjimo puslapis gali padėti rasti naujų vaizdo įrašų, kuriuos norite žiūrėti. Jei esate įpratę ieškoti konkrečių dalykų, kuriuos norite žiūrėti “YouTube”, kodėl neišbandžius ko nors naujo? Interneto naršyklėje eikite į https://www.youtube.com/feed/explore ir peržiūrėkite tokias kategorijas kaip “Trending”, “Music”, “Learning” ir “Movies & Shows”, kad rastumėte įvairų naują turinį, kuris jums patiks. Galite net peržiūrėti kategoriją “Live” ir žiūrėti tiesiogines transliacijas iš viso pasaulio.

Kurkite dirbtinio intelekto meną su DALL-E.

Naudokite dirbtinį intelektą ir kurkite meną pagal įvestus žodžius. Ar kada nors norėjote pamatyti kosmose gitara grojantį šunį? Milžinišką sraigę, užvaldžiusią Portlandą? neryškią oranžinę pabaisą tropikų saloje? Tiesiog įveskite aprašymą, ką norite pamatyti, ir stebėkite, kaip tai atgyja! Tiesiog eikite į https://openai.com/dall-e-2 ir susikurkite paskyrą, kad galėtumėte pradėti.

Yra tiek daug puikių skaitmeninių komiksų, kuriuos galima ištirti. Jei domitės žaidimais, peržiūrėkite “Penny Arcade” – ilgametį interneto komiksą, skirtą žaidimų kultūrai. Kiti puikūs interneto komiksai, kuriuos verta peržiūrėti, yra “xkcd”, “False Knees”, “Cryptid Club”, “What’s Up Beanie?” ir “Sarah’s Scribbles”. Šimtus kitų komiksų galite rasti svetainėje https://www.webtoons.com.

Klausykitės naujo podkasto.

Galite rinktis iš tūkstančių podcast’ų, todėl jums niekada nebebus nuobodu. Žmonės kuria podkastus įvairiausiomis temomis, todėl tikrai rasite tai, kas jus domina. Nesvarbu, ar norite išgirsti vaizdo žaidimų apžvalgų, politinių komentarų, keistų naujienų – nuo žaidimų iki politinių komentarų.

 • Podkastų galite klausytis kompiuteryje naudodami “Google Podcasts”, “Spotify” arba naudodami “Mac” kompiuteryje esančią programą “Podcasts”.
 • Podkastų galite klausytis keliaudami naudodami “iPhone” ir “iPad” skirtą “Podcasts” programėlę, “Google Podcasts” programėlę “Android”, “Spotify” arba “Pocket Casts”.
 • Norite pradėti savo podkastą? Patikrinkite “Anchor” – nemokamą podcast’ų kūrimo platformą, kuri puikiai tinka ir pradedantiesiems, ir ekspertams.

Kurkite muziką “Chrome” muzikos laboratorijoje.

Grokite bendru virtualiu pianinu, kurkite ritmus, morfizuokite balsą ir dar daugiau naudodami šiuos smagius “Google” sukurtus muzikos kūrimo įrankius. Muzikos laboratorija sukurta taip, kad muzikos mokymasis būtų prieinamas visiems – galite mokytis fortepijono akordų, žaisti su osciliatoriais, kurti melodijas ir net kurti ritmą naudodami įvairius būgnų garsus.
https://musiclab.chromeexperiments.com.

Ieškokite geriausių svetainių internete naudodami “Stumbleupon” ir “Mix”.

Patikrinkite “Stumbleupon” (ir jos naująją programėlę “Mix”) ir atraskite naują ir įdomų žiniatinklio turinį. “Stumbleupon” visada buvo vienas geriausių būdų rasti įdomų interneto turinį, kurio galbūt nerasite niekur kitur. Galite valandų valandas praleisti naršydami kuruojamą interneto turinį, kuris tikrai jus sudomins, tiek interneto naršyklėje https://www.stumbleupon.com, tiek naudodami naująją “Mix” programėlę “Android”, “iPhone” ar “iPad”.

Iššūkis draugams – muzikos atspėjimo žaidimas.

Ar jums patinka muzika? Parodykite savo muzikos spėjimo įgūdžius vieni arba su draugais žaisdami bet kurį iš šių nemokamų pavadinimų žaidimų.
Songl.io leidžia bendrauti su draugais ir bandyti atspėti atlikėjus ir dainų pavadinimus per 20 sekundžių ar greičiau.
Heardle – tai Wordle principu paremtas muzikos atspėjimo žaidimas, todėl kiekvieną dieną reikia atspėti tik vieną naują dainą.
Jei turite “iPhone” arba “Android”, galite įsidiegti programėlę “Songpop” ir be galo smagiai spėlioti dainas. Atsiveskite draugų arba programėlėje susiraskite naujų!

Patikrinkite savo geografijos įgūdžius su “GeoGuessr”.

Ar manote, kad galite atpažinti miestą ar šalį pagal nuotrauką? “GeoGuessr” – tai smagus geografijos žaidimas, kuriame atsiduriate atsitiktinėje “Google Maps Street View” vietoje ir galite atspėti, kur esate.

Tapk dvikalbiu.

Mokytis naujos kalbos gali būti smagu, kai nereikia sėdėti klasėje. Be to, naujos kalbos mokymasis ne tik padės jums darbo rinkoje, bet ir galėsite panaudoti savo naujus įgūdžius, kad susirastumėte draugų visame pasaulyje!
Duolingo – tai smagus būdas nemokamai mokytis naujos kalbos! Galite mokytis ispanų, prancūzų, japonų, arabų, navahų ir dešimčių kitų kalbų kompiuteryje arba įsidiegę mobiliąją programėlę “Android”, “iPhone” ar “iPad”.
Babbel – tai prenumeruojama kalbų mokymosi programa su paprastomis pamokomis, skirta išmokyti naujos kalbos vos per 10 minučių per dieną. Nors “Babbel” nėra nemokama, taip pat gausite prieigą prie internetinių pamokų, originalių podkastų, žaidimų, vaizdo įrašų ir dar daugiau[2].
Jei žaidimų stiliaus viktorinos ir pamokos jums nepatinka, išbandykite “Lingopie” – unikalią kalbų paslaugą, skatinančią mokytis naujos kalbos žiūrint televizijos programas iš viso pasaulio.