Skip to main content

Pasinaudokite pavasariniu oru už lango ir užsiimkite įvairia veikla lauke. Puiki idėja būtų ilgas pasivaikščiojimas su mylimu augintiniu. Tokia laiko praleidimo su augintiniu forma yra geras būdas palaikyti šuns ir jo šeimininko ryšį. Be to, vaikščiodamas kartu šuo susipažįsta su aplinka ir išmoksta įvairių pageidaujamų elgesio būdų.

Šunų šeimininkai gerai žino, kad toks pasivaikščiojimas ne visada yra maloni patirtis tiek vedliui, tiek šuniui. Dažnai mūsų augintinis nenori mūsų klausyti ir mieliau eitų savais takais. Kita vertus, mes ilgainiui prarandame kantrybę ir jaučiamės nusivylę. Ką daryti, kad pasivaikščiojimas taptų malonia patirtimi abiem pusėms, o ne tik nemalonia prievole? Atkreipkite dėmesį į šią detalę.

Dažna klaida vedžiojant šunį

Dauguma šunų į pasivaikščiojimą reaguoja su dideliu jauduliu. Taip yra todėl, kad jie laiko juos nauju nuotykiu ir galimybe atrasti pasaulį. Mūsų keturkojai draugai nemėgsta monotonijos, todėl verta juos vesti į naujas vietas. Vaikščiojimas diena iš dienos tuo pačiu maršrutu po kurio laiko gali tapti nuobodus.

Jei kartu jau atradote visus artimiausioje apylinkėje esančius takus, verta paieškoti kitų vietų, kurios gali būti ne mažiau įdomios jūsų šuniui. Naujų kampelių tyrinėjimas yra puikus jūsų augintinio vystymuisi. Dėl to jūsų keturkojis draugas lauks daugiau pasivaikščiojimų.

Į ką dar verta atkreipti dėmesį vedžiojant šunį?

Taip pat svarbu atsižvelgti į pasivaikščiojimo trukmę. Per trumpas pasivaikščiojimas gali būti nepakankamas jūsų augintiniui. Ypač jei turite reikalų su itin aktyviu šunimi, kuriam reikia daug judėjimo. Be to, visada įsitikinkite, kad pavadėlis pritaikytas jūsų augintinio dydžiui ir temperamentui.

Taip pat nepamirškite vandens ir dubenėlio savo augintiniui. Taip pat nepamirškite vengti vedžioti šunį per karščius. Aukšta temperatūra ir stiprūs saulės spinduliai dažnai kenkia jūsų augintinio savijautai. Be to, dėl įkaitusio asfalto jis gali nudeginti letenas.